Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179280 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Οι μανικες έχουν αντεπιστροφο για να αποφεύγεται αυτό το φαινόμενο. Εάν ο οδηγός σας είπε κάτι τέτοιο, αλλάξτε πρατήριο.
 Πλάκα κάνω. :) 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179281 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τα πρατήρια έχουν 10-20 λεπτά περιθώριο κέρδους. Σε 100 λίτρα είναι 10-20€ κέρδος. Άρα πληρώνει οδηγό, πληρώνει, πετρέλαιο στο βυτιοφόρο να έρθει μέχρι εκεί, πληρώνει μάνικες βλάβες κλπ στο βυτιοφόρο για να βγάλει 10€. Να φάει και 2 ώρες μέχρι να συντονιστείς, να του ανοίξεις κλπ.  Ακούγεται λογικό. 

Μόνο αν σε κλέψει έχει κέρδος. Απλή λογική. Εξάλλου κάποτε που είχαν κάνει έρευνα 1 στους 3 έκλεβε. 
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179282 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τον οδηγό και το βυτίο δεν τα βγάζει έξω μόνο για εμένα, από τις 9:00 μέχρι τις 18:00 μοιράζει πετρέλαιο, τώρα εάν σε εμένα βάλει 200 η 1000, λίγο τον ενδιαφέρει, το βυτίο θα αδειάσει. Όσο για το κλέψιμο, τα είπαμε παραπάνω, μην κουράζουμε τον κόσμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179283 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όπως και να έχει... Το πετρέλαιο είναι για φέτος πολύ οικονομικό.. Ολα τα άλλα είναι τζάμπα να είχαμε να λέγαμε... Οι αγαπητή έμποροι pellet ένα θέλουν να συνεχίσουν να βγάζουν και αυτοί το ψωμί τους... Καλό θα ήταν να ρίξουν νερό στο κρασί τους γιατί του χρόνου με τιμές φετινές πολύ απλά θα σβήσουν απο το χάρτη... Και θα φέρω παράδειγμα μεγάλο έμπορο απο Θεσσαλονίκη που μέσα στο καλοκαίρι δεν πούλαγε Pellet αλλά γέμιζε τις αποθήκες του... Με τιμές κοντά στα 300 ευρώ Μαξ ο τόνος... Και τώρα πούλαει 600... Με τα νέα προγράμματα που θα τρέξουν... Τύπου εξοικονομω... Ο κόσμος καλά είναι να ψαχτεί να δει τι το συμφέρει... Το pellet ένα η τιμή δεν πέσει τουλάχιστον στα 350 μαξ ο τόνος δεν υπάρχει λόγος υπάρξεις του... Φέτος ειδικά η σαβούρα που κυκλοφορεί είναι απίστευτη... Βλέπω μέσα στο δοχείο στάχτης μέχρι και ψήγματα σοβά κάτι μικρά άσπρα.. τι να πω μπετόν ρίχνανε μεσα....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179284 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Γιατί το 630 αναφέρθηκε παραπάνω, επίσης οι τιμές που αναφέρεις είναι παραλαβή από κατάστημα, που ολοι γνωρίζουμε τι σημαίνει αυτό.
Και 500 να έχει, το 1260 γίνεται 1000 και το πετρέλαιο 1030.
Εγώ τις τιμές που λέει ο Θωμάς δεν τις βρίσκω πουθενά. Για παραλαβή από κατάστημα στην Καρδίτσα κάτω από 600 € δε βρίσκω, και μιλάμε γι'αυτό που είναι φουλ στάχτη και errors. Προφανώς μιλάει για κάποιον έμπορο που μόνο αυτός ξέρει και του πουλάει χωρίς ΦΠΑ, γιατί δεν έχει αποκαλύψει την πηγή του. Μην κουράζεσαι, αυτή τη στιγμή το πετρελαίο ΕΙΝΑΙ φθηνότερο.

κai τι παει να πει αυτο ,δεν τις βρισκεις πουθενα .....δεν τις βρισκεις εσυ.....δεν τις βρισκουν  και ΑΛΛΟΙ .θελεις να σου ερθει αυτη την στιγμή στην πορτα σου για 3,4 τονους παραγγελια ( γιατι για 1 τόνο δεν αξιζει ο κόπος) πιστ/νο Εn plus a1 Βουλγαρίας ή αλλο ουκρανικό ή Ελληνικό χωρις πιστοποιηση ,καλό όμως , με τα μεταφορικά μαζι απο 430 εως 480 περιπου ,γράψε το μειλ σου ,..αλλες ερωτησεις ομως περιεργες  δεν θα κάνεις.  Οποτε εισαι ετοιμος πες μου.

 
Δυστυχώς δεν μπορώ να παντρευτώ 4 τόνους βουλγάρικο ή no name ελληνικό χωρίς να δοκιμάσω 5-10 τσουβάλια πρώτα να δω πώς τα καίει. Εδώ με το Redi και ήμουν κάθε μέρα στο λέβητα. Αν είναι να δώσεις την πληροφορία, να τη δώσεις εδώ, μήπως επωφεληθούν και άλλα μέλη που ενδεχομένως να έχουν καλύτερο καυστήρα που δεν βγάζει θέματα με τη στάχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179285 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Ναι για 200€ σου φέρνουν 100€ πετρέλαιο +100€ νερό + διογκωτικα όγκου στο  σπίτι 🤣🤣🤣. 


Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Εγώ εβαλα 100 λιτρα δεν ανέβηκε καθόλου η στάθμη της δεξαμενής και μου είπε ο οδηγός οτι τα πρωτα 100 λιτρα είναι αέρας. Μετά τα 100 λίτρα πέφτει το πετρέλαιο. 



 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.910 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ