Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179256 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γιατί το 630 αναφέρθηκε παραπάνω, επίσης οι τιμές που αναφέρεις είναι παραλαβή από κατάστημα, που ολοι γνωρίζουμε τι σημαίνει αυτό.
Και 500 να έχει, το 1260 γίνεται 1000 και το πετρέλαιο 1030.
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by anestakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179257 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Πες ότι δεν δικαιούστε επιδότηση, με 1,03 που έχει αυτή τη στιγμή το πετρέλαιο και 630 ο τόνος στο πελλετ. Ένας τόνος πετρελαίου κοστίζει 1030 ευρώ, δύο τόνοι πελλετ 1260 ευρώ. Γιατί θα χαζεψουμε απόψε.

Ας πουμε πως δικαιουμε επιδοτηση ...δινει το κρατος επιδοτηση για 5 τονους πετρελαιο σημερα?
5 τονοι με επιδοτηση αυριο ποσο θα μου στοιχισει... αν με συμφερει θα αγορασω.
Θελω να επενδυσω στην θερμανση μου...κακο ειναι?
Πελλετ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.
 



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179258 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ρωτά τον λογιστή σου, εκείνος ξέρει το εισόδημα σου, την οικογενειακή σου κατάσταση και την περιοχή σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179259 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Χρήστος 8 , τιμή πετρελαίου θέρμανσης από ΕΤΕΚΑ Αθήνα  - επίδομα θέρμανσης Κάτω Νευροκόπι (άσχετο πόσο είναι η τιμή στο πετρέλαιο εκεί εμείς υπολογίζουμε με τιμή ΕΤΕΚΑ Αθήνας) +5 παιδιά + χαμηλό εισόδημα και όλο αυτό Χ2 γιατί προκύπτει και αλλαγή από φυσικό αέριο σε πετρέλαιο = πετρέλαιο 0,40€

Βάλτε όλοι πετρέλαιο 🤣🤣🤣🤣

Πω ρε φίλε παίρνετε την ανώτερη τιμή στο πέλλετ και το συγκρίνετε με την κατώτερη στο πετρέλαιο+ φανταστικό επίδομα. Οκ είστε επιστήμονες.

Πέλλετ 620€- επίδομα θέρμανσης 350€Χσυντελεστη 1,2 + 2 παιδιά= 250€. 

Άρα πέλλετ 2022=250€ . Έτσι ξέρω και εγώ 🤣🤣🤣
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179260 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εσύ τραγικοποιεις την κατάσταση φίλε μου. Σήμερα η τιμη σε όλη την Ελλάδα χωρις επιδοτηση παίζει από 1,02 έως 1,05. Όσο για το 630, εσείς το αναφέρατε. Και επαναλαμβάνω, 450 να έχει το πελλετ, πάλι δεν συμφέρει με τη σημερινή τιμή πετρελαίου. Επίσης δεν μιλαμε για αλλαγή από αέριο σε πετρέλαιο, αλλά για δύο καυστηρες και την πολυτέλεια της επιλογής. Εάν είσαι εγκλωβισμένος μόνο στο πελλετ, την πάτησες, αυτό γράφω εδώ και δύο ώρες αλλά δεν μπορείς να το καταλάβεις. Το πελλετ ήταν το καύσιμο του φτωχού, δυστυχώς σήμερα δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179261 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Γιατί το 630 αναφέρθηκε παραπάνω, επίσης οι τιμές που αναφέρεις είναι παραλαβή από κατάστημα, που ολοι γνωρίζουμε τι σημαίνει αυτό.
Και 500 να έχει, το 1260 γίνεται 1000 και το πετρέλαιο 1030.
Εγώ τις τιμές που λέει ο Θωμάς δεν τις βρίσκω πουθενά. Για παραλαβή από κατάστημα στην Καρδίτσα κάτω από 600 € δε βρίσκω, και μιλάμε γι'αυτό που είναι φουλ στάχτη και errors. Προφανώς μιλάει για κάποιον έμπορο που μόνο αυτός ξέρει και του πουλάει χωρίς ΦΠΑ, γιατί δεν έχει αποκαλύψει την πηγή του. Μην κουράζεσαι, αυτή τη στιγμή το πετρελαίο ΕΙΝΑΙ φθηνότερο.
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.636 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ