Συζήτηση από την καθυστέρηση παράδοσης Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132099 από Savvas
Η αναφορά μου σε καμία περίπτωση δεν είναι προσωπική, μην παρεξηγηθώ. Είναι γενική απο τα πολλά που έχουν δει τα μάτια μας.
Το (ατυχές) νήμα, απλά έδωσε μια ευκαιρία διαλόγου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132107 από ΝΧΟΝΤΖ
Καλημέρα στην παρέα και στα παιδιά της Creta.
Επειδή εξ αιτίας μου έχει ανοίξει ένα θέμα που κατά την γνώμη μου ξέφυγε λιγάκι ( ήδη εφθασε ...4 σελίδες ) και άρχισαν
αντιδικίες άσχετες με το θέμα, πράγμα για το οποίο αισθάνομαι ειλικρινά άσχημα και άβολα :( και κάπως φταίχτης!
Κατ΄αρχάς να πώ ότι επιτέλους χθές παρέλαβα και όλα ok. Eπειδή και εγώ είμαι επαγγελματίας ( καμμία ΄σχέση με τον χώρο)
αν δημιούργησα κάποιο πρόβλημα στα παιδιά της Creta ή κάπου αλλού ζητώ συγγνώμη. Οντως άργησε αρκετά η παράδοση αλλά
ειλικρινά δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα σε μία ελληνική εταιρεία που και καλό value for Money προιόν έχει αλλά και
αγωνίζεται, όπως όλοι μας να επιβιώσει στη Ελλάδα του σήμερα. Επίσης δύο ερωτήσεις στην Creta
1) Σε επόμενη παράδοση γίνεται ( για παραγγελία 2,5 - 3τόνων ) να έρθει με πολλές παλλέτες των 30 -35 σάκκων η καθεμία;
2) Το χρώμα του πέλλετ ήταν πιο ανοιχτό από το προηγούμενο που είχα πάρει ( σακκούλες έγραφαν 20κουκούτσι 80 πεύκο)
Εχει αλλάξει τίποτα. Τα ρωτάω όλα αυτά επειδή είμαι νέος και άσχετος με τα πελλετ

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132111 από electron

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Καλημέρα στην παρέα και στα παιδιά της Creta.
Επειδή εξ αιτίας μου έχει ανοίξει ένα θέμα που κατά την γνώμη μου ξέφυγε λιγάκι ( ήδη εφθασε ...4 σελίδες ) και άρχισαν
αντιδικίες άσχετες με το θέμα, πράγμα για το οποίο αισθάνομαι ειλικρινά άσχημα και άβολα :( και κάπως φταίχτης!
Κατ΄αρχάς να πώ ότι επιτέλους χθές παρέλαβα και όλα ok. Eπειδή και εγώ είμαι επαγγελματίας ( καμμία ΄σχέση με τον χώρο)
αν δημιούργησα κάποιο πρόβλημα στα παιδιά της Creta ή κάπου αλλού ζητώ συγγνώμη. Οντως άργησε αρκετά η παράδοση αλλά
ειλικρινά δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα σε μία ελληνική εταιρεία που και καλό value for Money προιόν έχει αλλά και
αγωνίζεται, όπως όλοι μας να επιβιώσει στη Ελλάδα του σήμερα. Επίσης δύο ερωτήσεις στην Creta
1) Σε επόμενη παράδοση γίνεται ( για παραγγελία 2,5 - 3τόνων ) να έρθει με πολλές παλλέτες των 30 -35 σάκκων η καθεμία;
2) Το χρώμα του πέλλετ ήταν πιο ανοιχτό από το προηγούμενο που είχα πάρει ( σακκούλες έγραφαν 20κουκούτσι 80 πεύκο)
Εχει αλλάξει τίποτα. Τα ρωτάω όλα αυτά επειδή είμαι νέος και άσχετος με τα πελλετ

Ευχαριστώ


Καλησπέρα,
Οι μεταφορικές συνήθως χρεώνουν με την "παλέτα" αν στο σπάσει σε πιο πολλές τότε το πιο πιθανόν να σου ανεβεί και συνολικό κόστος αποστολής..
Επίσης επειδή και έμενα ειχε διαφορετικό χρώμα η παραγγελιά απο το δείγμα που είχα κάψει, μου είχαν τότε πει οι κύριοι της Creta οτι η οποία διάφορα στο χρώμα οφείλεται σε διαφορετικό προμηθευτή σε οτι άφορα τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούν..
Στην καύση πάντως δεν είδα κάτι το διαφορετικό σε οτι άφορα το μεν και το δεν..
Τώρα σε οτι άφορα την σακούλα πιθανόν να σου τα έχει βάλει στις παλαιές, καθώς το νέο πελλετ που δίνει είναι 50% κουκούτσι και 50% ξύλο, (αν δεις σε άλλο νήμα το γράφει κιόλας) σε αντίθεση με το προηγούμενο που ήταν 80% κουκούτσι και 20% ξύλο (πεύκο). Εγώ εχω κάψει κοντά στον 1,5τονο από το προηγούμενο, απροβλημάτιστα στον λέβητα μου, και τώρα περιμένω να αδειάσει το σιλό μου (είναι και μεγάλο πανάθεμα το!) για να δοκιμάσω το νέο πελλετ το οποίο πιθανόν θα είναι και η επόμενη επιλογή μου για τον επόμενο χειμώνα.. αυτα..

Εύχομαι καλοκαυτα τα πελλετ..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132114 από electron
Και για να γράψουμε και τίποτα περι της ουσιας.. γιατι απο φαγωμάρες χορτάσαμε.. παραθέτω μερικές φώτο (ειναι σε υψηλή ανάλυση αν πατήσετε πάνω στα thubnails).

Αριστερά είναι αυτό που πήρα το καλοκαίρι (80%-20%) και δεξιά αυτό που πήρα να δοκιμάσω τώρα (50%-50%)

Το καινούριο εχει μεγαλύτερο μήκος, και φαίνονται και τα μεγαλύτερα κομμάτια ξύλου στο εσωτερικό του, ενώ μυρίζει και πιο έντονα ελιά, σε σχέση με το παλαιό που μυρίζει πιο πολύ κάτι σαν ρετσίνι. Βεβαία παίζει ρόλο και η παράγωγη, καθώς το παλαιό οταν το πηρα έμεινε ολο το καλοκαίρι σε αποθήκη με ελενειτ που την βάραγε ο ήλιος, όποτε θα "στέγνωσε" τελείως. Θα επανέλθω με εντυπωσεις όταν κάψω καμία 10αρια τσουβαλάκια απο το νεο..

Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132121 από john88s
Εχει υγρασια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132133 από electron

john88s έγραψε: Εχει υγρασια.


Πως το καταλαβες? απο την φωτογραφια? :woohoo:
Προφανώς και θα εχει.. υπαρχει πελλετ ή αλλο βιοκαύσιμο που να μην εχει ?.. :huh:


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ