Συζήτηση από την καθυστέρηση παράδοσης Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132019 από creta pellet

anisos έγραψε: Εγώ πήρα 2 παλέτες για να το δουν οι πελάτες μου και μετά να κάνω μεγάλη παραγγελία.. και δεν είναι τόνος είναι 1260 κιλά... το θέμα δεν είναι πόσο μου το πούλησε είναι ότι τόσο πουλάει και λιανική...


Καλησπέρα όταν θα πάρετε μεγάλη ποσότητα θα έχετε καλύτερη τιμή. Τιμή φορτίου 24 τόνων 215 ευρώ ο τόνος παράδοση στο πρακτορείο σας.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132020 από scouter

creta pellet έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

creta pellet έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: :


καλησπερα κυριε χοντζογλου το πελλετ εφυγε τι δευτερα.συγνωμη για τι καθηστερηση αλλα λογο κρισης καμια φορα τα πρακτορεια καθυστερουνε να γεμισουνε τα φορτηγα τους.συγνωμη για τι καθυστερηση.καλο βραδυ


Πάντως μου λέτε ότι το πελλετ έφυγε την Δευτέρα αλλά το πρακτορείο σας στην Κρητη ( τηλ. 2810382063) , μου είπε ότι θα φύγει ....σήμερα :blush: από Κρήτη!!! Εξ άλλου όταν σας πλήρωσα μου είπατε ότι θα φύγει την Παρασκευή............
Για να δούμε αν έχω το πελλετ σπίτι μου αύριο, όπως μου υποσχεθήκατε για άλλη μία φορά....., γιατί δεν έχω καμμία διάθεση να καίω το ακριβό πετρέλαιο εξ' αιτίας σας!!!


Ηρεμηστε κυριε Χοντζογλου μην κανετε ετσι θα ερθει η παλετουλα σας.Καλο βραδυ


αν δεν θέλεις να ασχολείσαι με "παλετούλες" τότε μη τις πουλάς!
από τη στιγμή που δέχθηκες την παραγγελία, οφείλεις να διαχειριστείς τα όποια προβλήματα προκύψουν μέχρι την διεκπεραίωσή της, χωρίς ειρωνείες σχετικά με το μέγεθος της!

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132022 από creta pellet

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: δηλαδή με τα λεγόμενα σας εγώ όποιος τζακάς με παίρνει τηλέφωνο κσι ζητάει ενα τζάκι να του λέω '' αμα δεν πάρεις 3 θα στο πουλήσω λιανική '' ;) έξυπνο δεν το είχα σκεφτεί ομολογώ !!!


καλησπερα να σας κανω μια ερωτηση.Αν ηθελε ενας πελατης λιανικης 15 τζακια και ενας πελατης χονδρικης 1 τζακι που θα κανατε καλυτερη τιμη .εχω πελατες λιανικης που περνουν νταλικες και πελατες χονδρικης που αγοραζουν 1 παλετα.αν θες να αγοραζεις καλη τιμη χονδρικης πρεπει να υπαρχουν ποσοτητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132023 από scouter

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: δηλαδή με τα λεγόμενα σας εγώ όποιος τζακάς με παίρνει τηλέφωνο κσι ζητάει ενα τζάκι να του λέω '' αμα δεν πάρεις 3 θα στο πουλήσω λιανική '' ;) έξυπνο δεν το είχα σκεφτεί ομολογώ !!!


όχι ΔΕΝ είναι έξυπνο ...

είναι στοιχειώδες αν ασχολείσαι με χονδρική

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132025 από creta pellet

scouter έγραψε:

creta pellet έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

creta pellet έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: :


καλησπερα κυριε χοντζογλου το πελλετ εφυγε τι δευτερα.συγνωμη για τι καθηστερηση αλλα λογο κρισης καμια φορα τα πρακτορεια καθυστερουνε να γεμισουνε τα φορτηγα τους.συγνωμη για τι καθυστερηση.καλο βραδυ


Πάντως μου λέτε ότι το πελλετ έφυγε την Δευτέρα αλλά το πρακτορείο σας στην Κρητη ( τηλ. 2810382063) , μου είπε ότι θα φύγει ....σήμερα :blush: από Κρήτη!!! Εξ άλλου όταν σας πλήρωσα μου είπατε ότι θα φύγει την Παρασκευή............
Για να δούμε αν έχω το πελλετ σπίτι μου αύριο, όπως μου υποσχεθήκατε για άλλη μία φορά....., γιατί δεν έχω καμμία διάθεση να καίω το ακριβό πετρέλαιο εξ' αιτίας σας!!!


Ηρεμηστε κυριε Χοντζογλου μην κανετε ετσι θα ερθει η παλετουλα σας.Καλο βραδυ


αν δεν θέλεις να ασχολείσαι με "παλετούλες" τότε μη τις πουλάς!
από τη στιγμή που δέχθηκες την παραγγελία, οφείλεις να διαχειριστείς τα όποια προβλήματα προκύψουν μέχρι την διεκπεραίωσή της, χωρίς ειρωνείες σχετικά με το μέγεθος της!


δεν υπηρχε καμια ειρωνεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132028 από creta pellet

anisos έγραψε: Είμαι έμπορος... με την Creta Pellet τώρα ξεκινάω εμπορική σχέση... αυτό όμως δεν πάει να πει ότι επειδή παίρνω πρώτη φορά πρέπει να μου το δωσι ακριβά, εννοείτε ότι συζητήσαμε για χονδρική και εννοείτε ότι έκοψα τιμολόγιο.... εγώ αγόρασα παραδοτέα στην Αθήνα 299 ευρώ τα μεταφορικά για το νησί είναι λογικό να είναι δικά μου... εγώ δηλαδή πόσο πρέπει να το πουλήσω?? και Γιατί ο πελάτης να το πάρει από μένα αφού θα το πάρει πιο φθηνά από μόνος του


καλησπερα να σας κανω μια ερωτηση.πριν αγορασετε δεν ξερατε μεσο του φορουμ ποσο πουλαγαμε.δεν ειναι κατι κρυφο.

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΥΣ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΩ 2 ΠΑΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΥΠΕΡΧΟΝΔΡΙΚΗΣ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΠΕΛΛΕΤ ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by creta pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ