Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1023 από XAALAARAA
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΟΥΤΕ 1 ΤΟΝΟ :P :P :P :P :P :P :P





ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΠΕΛΛΕΤ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΗΜΕΡΑΣ ΑΦΟΥ Η ΣΟΜΠΑ ΕΧΕΙ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ 2,5 ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ
ΖΕΣΤΑΙΝΩ 95Μ2 ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΙΛΕΡ ΤΡΙΠΛΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΣ 200 ΛΙΤΡΑ
ME ΠΕΛΛΕΤ ALFA WOOD

O ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2011 ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΡΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2010
ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΩΝ ΑΠΟ ΕΔΩ penteli.meteo.gr/stations/imeros/

Υ.Γ ΚΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ Α ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ paok (ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΣ) :P :P :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by XAALAARAA.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostaspellet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1027 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

XAALAARAA έγραψε: ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΟΥΤΕ 1 ΤΟΝΟ :P :P :P :P :P :P :P





ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΠΕΛΛΕΤ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΗΜΕΡΑΣ ΑΦΟΥ Η ΣΟΜΠΑ ΕΧΕΙ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ 2,5 ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ
ΖΕΣΤΑΙΝΩ 95Μ2 ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΙΛΕΡ ΤΡΙΠΛΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΣ 200 ΛΙΤΡΑ
ME ΠΕΛΛΕΤ ALFA WOOD

O ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2011 ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΡΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2010
ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΩΝ ΑΠΟ ΕΔΩ penteli.meteo.gr/stations/imeros/

Υ.Γ ΚΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ Α ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ paok (ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΣ) :P :P :P :P :P

Για το ρουμάνικο λες; Ξέρεις κάτι;
Καλά τα πάει ο ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1032 από IliasMAt
giorgos88 wrote:
Εγω μείωσα τον αέρα αλλα αργουσε να ζεστανει.προφανος θελει συνδειασμού αλερα και με το πόσο συχνα κατεςβαζεί pellet.ok ευχαριστώ για την πληροφορία.περιμένω νεότερα!!

Γιώργο το ότι αργεί να ζεστάνει έχει να κάνει με το ότι ο λέβητας έχει μικρή χωρητικότητα σε νερό.
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by IliasMAt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1056 από egglezos

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Στις υπόλοιπες ώρες πόσο κατεβάζεις το θερμοστάτη; (Δηλ. 9 πμ - 16 μμ & 00.30 πμ - 7 πμ = 13,5 ώρες)
Και το ρωτάω γιατί κάποιοι λένε να τό 'χουμε στην ίδια θερμοκρασία πάντα για οικονομία. Εγώ το έχω 22-23 β. από 7 πμ έως 11 μμ και το χαμηλώνω στους 20 β. από τις 11 μμ μέχρι 7 πμ = 8 ώρες. Κάνω καλά ή να το έχω όλο το 24ωρο στους 21-22 σταθερά;


στις ενδιάμεσες ώρες δουλέυει στους 19. Με το να τον έχεις συνέχεια στους 21-22 κάνεις καλύτερα από το να τον σβήνεις, να παγώνει το σπίτι και μετά να τον ξανα-ανάβεις, αλλά άν έβαζες έναν θερμοστάτη ηλεκτρονικό με χρονοδιακόπτη, θα του θέσεις τις θερμοκρασίες μέγιστες και ελάχιστες (όπως εγώ, πχ. 18-19 και υψηλή 21-22) και θα έχεις ακόμα περισσότερη οικονομία!

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1069 από michalisgr
Παντως αποτι διαβαζω εδω τη μεγαλυτερα οικονομια την εχουμε εμεις που εχουμε αεροθερμος σομπες ετσι;;η κανω λαθος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1073 από egglezos

michalisgr έγραψε: Παντως αποτι διαβαζω εδω τη μεγαλυτερα οικονομια την εχουμε εμεις που εχουμε αεροθερμος σομπες ετσι;;η κανω λαθος;


νομίζω κάνεις λάθος...καίτε όσο καίει ένας λέβητας αλλά ζεσταίνει όλο το σπίτι και όχι 2-3 δωμάτια...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.170 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ