Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5814 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet

γιωργος έγραψε: εγω αυτο καιω

ok γιωργο. Ποσο το αγοραζεις?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5859 από karapery
Απαντήθηκε από karapery στο θέμα Τιμές pellet
Παιδες καλησπερα!
Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε εδω!

Σαν νεο μελος θελω κι εγω να σας πω την προσωπικη μου εμπειρια με την ενασχοληση μου με τα πελλετ.
Τελος Αυγουστου αγορασα 10 τοννους ελληνικο πελλετ προσ 225 ευρω/τοννο.
Θεωρησα οτι ηταν μια πολυ καλη αγορα για την αναλογια τιμης/ποιοτητας.
Δυστυχως ομως δεν αργησα να καταλαβω οτι τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι....
Αφου εκαψα αρκετη ποσοτητα για κανα διμηνο για νερο χρησης, δεν ειχα κανενα προβλημα μιας και καθαρησα τον λεβητα μια δυο φορες.
Μολις αρχισαν τα κρυα και ο λεβητας αρχισε να δουλευει στο φουλ,ο καυστηρας μπουκωνει συνεχως αφου δημιουργουνται κομματια τσιμεντου στην μπουκα του πραγμα το οποιο οφειλεται στο πολυ κακης ποιοτητας πελλετ που εχω.
Καθαριζω την μπουκα του καυστηρα καθε μερα και βγαζω απο μεσα κομματια μπαζα!
Παραλληλα εχω δοκιμασει 4-5 σχεδια εισαγωμενου πελλετ τα οποια ειναι πολυ φθηνοτερα απο αυτο που εχω και ειναι και πολυ ποιοτικοτερα...
Χθες παρατηρησα στις παλετες που εχω οτι η ποιοτητα του πελλετ διαφερει....
Εχω αγορασει 10 σχεδον παλετες απο τον ιδιο κατασκευαστη αλλα εχουν διαφορετικης ποιοτητας πελλετ!!!!
Εχω τρελαθει και εχω υποσχεθει πλεον στον ευατο μου οτι την επομενη φορα δεν προκειται να ξαναγορασω ελληνικο πελλετ. Ειμαι τοσο τρελαμενος που εχω ηδη κανει επαφες και θα κανω εισαγωγη απο το εξωτερικο...

Για του λογου το αληθες παραθετω και δυο φωτο. Αν μπορειτε να διακρινετε το κολημα της σακουλας ειναι διαφορετικο για να ξεχωριζουν οι απατεωνες τι ποιοτητα ειναι ποιο και που να το πουλησουν μιας και στις σακουλες δεν αναγραφεται κωδικος και ημερομηνια παραγωγης τους. Επισης ισως να μπορειτε να δειτε οτι η σακουλα που ειναι κολημενη πιο πανω εχει πιο ανοιχτοχρωμο πελλετ απο την αλλη. Το συγκεκριμενο καιγεται σαν βενζινη και δεν αφηνει κανενα υπολειμα. Οσο για το εργοστασιο παραγωγης πιστευω να καταλαβατε ποιο ειναι......
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5867 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet

karapery έγραψε: Παιδες καλησπερα!
Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε εδω!

Σαν νεο μελος θελω κι εγω να σας πω την προσωπικη μου εμπειρια με την ενασχοληση μου με τα πελλετ.
Τελος Αυγουστου αγορασα 10 τοννους ελληνικο πελλετ προσ 225 ευρω/τοννο.
Θεωρησα οτι ηταν μια πολυ καλη αγορα για την αναλογια τιμης/ποιοτητας.
Δυστυχως ομως δεν αργησα να καταλαβω οτι τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι....
Αφου εκαψα αρκετη ποσοτητα για κανα διμηνο για νερο χρησης, δεν ειχα κανενα προβλημα μιας και καθαρησα τον λεβητα μια δυο φορες.
Μολις αρχισαν τα κρυα και ο λεβητας αρχισε να δουλευει στο φουλ,ο καυστηρας μπουκωνει συνεχως αφου δημιουργουνται κομματια τσιμεντου στην μπουκα του πραγμα το οποιο οφειλεται στο πολυ κακης ποιοτητας πελλετ που εχω.
Καθαριζω την μπουκα του καυστηρα καθε μερα και βγαζω απο μεσα κομματια μπαζα!
Παραλληλα εχω δοκιμασει 4-5 σχεδια εισαγωμενου πελλετ τα οποια ειναι πολυ φθηνοτερα απο αυτο που εχω και ειναι και πολυ ποιοτικοτερα...
Χθες παρατηρησα στις παλετες που εχω οτι η ποιοτητα του πελλετ διαφερει....
Εχω αγορασει 10 σχεδον παλετες απο τον ιδιο κατασκευαστη αλλα εχουν διαφορετικης ποιοτητας πελλετ!!!!
Εχω τρελαθει και εχω υποσχεθει πλεον στον ευατο μου οτι την επομενη φορα δεν προκειται να ξαναγορασω ελληνικο πελλετ. Ειμαι τοσο τρελαμενος που εχω ηδη κανει επαφες και θα κανω εισαγωγη απο το εξωτερικο...

Για του λογου το αληθες παραθετω και δυο φωτο. Αν μπορειτε να διακρινετε το κολημα της σακουλας ειναι διαφορετικο για να ξεχωριζουν οι απατεωνες τι ποιοτητα ειναι ποιο και που να το πουλησουν μιας και στις σακουλες δεν αναγραφεται κωδικος και ημερομηνια παραγωγης τους. Επισης ισως να μπορειτε να δειτε οτι η σακουλα που ειναι κολημενη πιο πανω εχει πιο ανοιχτοχρωμο πελλετ απο την αλλη. Το συγκεκριμενο καιγεται σαν βενζινη και δεν αφηνει κανενα υπολειμα. Οσο για το εργοστασιο παραγωγης πιστευω να καταλαβατε ποιο ειναι......


Καλως ηλθες στο φορουμ!
Οσον αφορα το προβλημα σου με το συγκεκριμενο πελλετ εισαι σιγουρος οτι εχεις εξαντλησει τις δυνατοτητες του λεβητα σου οσον αφορα τις ρυθμισεις του?
Μηπως δηλ. με καποιες αλλες ρυθμισεις λυσεις το προβλημα σου.
Οσον αφορα τα σακκουλακια εγω τουλαχιστον δε βλεπω καμμια διαφορα.
Αλλα δε σου φαινεται παραξενο κι εσενα να περιμενει ο ιδιος κατασκευαστης του πελλετ να καταλαβει τη διαφορα απο τις σακκουλες?
Πολυ απλοικο μου φαινεται για να μη πω κουτο.
Μη βαζεις ομως ΟΛΟΥΣ τους Ελληνες στο ιδιο τσουβαλι!
Ειναι τουλαχιστον αδικο.
Στη δικη σου δουλεια φιλε μου ολοι ειναι απατεωνες?
Προφανως οχι.
Ας βοηθησουμε κ καποιους που το αξιζουν.
Το ποιοι ειναι αυτοι ας το κρινει ο καθενας μονος του.
ΔΕ γινεται ομως ομως να ειναι απατεωνες ολοι!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5871 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

karapery έγραψε: Παιδες καλησπερα!
Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε εδω!

Σαν νεο μελος θελω κι εγω να σας πω την προσωπικη μου εμπειρια με την ενασχοληση μου με τα πελλετ.
Τελος Αυγουστου αγορασα 10 τοννους ελληνικο πελλετ προσ 225 ευρω/τοννο.
Θεωρησα οτι ηταν μια πολυ καλη αγορα για την αναλογια τιμης/ποιοτητας.
Δυστυχως ομως δεν αργησα να καταλαβω οτι τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι....
Αφου εκαψα αρκετη ποσοτητα για κανα διμηνο για νερο χρησης, δεν ειχα κανενα προβλημα μιας και καθαρησα τον λεβητα μια δυο φορες.
Μολις αρχισαν τα κρυα και ο λεβητας αρχισε να δουλευει στο φουλ,ο καυστηρας μπουκωνει συνεχως αφου δημιουργουνται κομματια τσιμεντου στην μπουκα του πραγμα το οποιο οφειλεται στο πολυ κακης ποιοτητας πελλετ που εχω.
Καθαριζω την μπουκα του καυστηρα καθε μερα και βγαζω απο μεσα κομματια μπαζα!
Παραλληλα εχω δοκιμασει 4-5 σχεδια εισαγωμενου πελλετ τα οποια ειναι πολυ φθηνοτερα απο αυτο που εχω και ειναι και πολυ ποιοτικοτερα...
Χθες παρατηρησα στις παλετες που εχω οτι η ποιοτητα του πελλετ διαφερει....
Εχω αγορασει 10 σχεδον παλετες απο τον ιδιο κατασκευαστη αλλα εχουν διαφορετικης ποιοτητας πελλετ!!!!
Εχω τρελαθει και εχω υποσχεθει πλεον στον ευατο μου οτι την επομενη φορα δεν προκειται να ξαναγορασω ελληνικο πελλετ. Ειμαι τοσο τρελαμενος που εχω ηδη κανει επαφες και θα κανω εισαγωγη απο το εξωτερικο...

Για του λογου το αληθες παραθετω και δυο φωτο. Αν μπορειτε να διακρινετε το κολημα της σακουλας ειναι διαφορετικο για να ξεχωριζουν οι απατεωνες τι ποιοτητα ειναι ποιο και που να το πουλησουν μιας και στις σακουλες δεν αναγραφεται κωδικος και ημερομηνια παραγωγης τους. Επισης ισως να μπορειτε να δειτε οτι η σακουλα που ειναι κολημενη πιο πανω εχει πιο ανοιχτοχρωμο πελλετ απο την αλλη. Το συγκεκριμενο καιγεται σαν βενζινη και δεν αφηνει κανενα υπολειμα. Οσο για το εργοστασιο παραγωγης πιστευω να καταλαβατε ποιο ειναι......


Ψάξε όλα τα ελληνικά και θα βρεις και καλής ποιότητας.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5874 από karapery
Απαντήθηκε από karapery στο θέμα Τιμές pellet
OK. Μαλλον ημουν απολυτος αλλα αν γυριζα σε βιντεο αυτα που εχω τραβιξει προσπαθωντας να καψω το συγκεκριμενο πελλετ ισως με καταλαβαινατε...
O ''Willy ο μαυρος θερμαστης απο το Τσιμπουτι'' ειναι απλα ενας προσκοπος μπροστα μου οσον αφορα την θερμανση.
Και τελος παντων υποτιθεται οτι ειμαι ενας απλος καταναλωτης και οχι φυσικος επιστημων ο οποιος μπορει να κατανοησει και να βρει τις καταλληλες αναλογιες αερα με καυσιμη υλη και τις ενα καρο αλλες ρυθμισεις που μπορει να εχει ενα τετοιο μηχανημα.
Οσο για τις ρυθμισεις τις εχω εξαντλησει ολες και παρολα αυτα δεν υπαρχει λυση....
Οσο γιαυτους που θεωρουν κουτο το γεγονος με τη διαφορα στις σακουλες και την ποιοτητα που εχει το προιον τους προκαλω να ερθου να τους τις δωσω δωρεαν να τις δοκιμασουν να δουν αν εχω δικιο η οχι....
Τελος παντων το θεμα ειναι σαν καταναλωτες να μην ασχολουμαστε με πραγματα τα οποια δεν θα επρεπε να μας απασχολουν.
Οσο για τα υπολοιπα ελληνικα οποιος νομιζει οτι καποιο ειναι αξιολογο ασ μου στειλει μηνυμα να το δοκιμασω. Το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5878 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

karapery έγραψε: OK. Μαλλον ημουν απολυτος αλλα αν γυριζα σε βιντεο αυτα που εχω τραβιξει προσπαθωντας να καψω το συγκεκριμενο πελλετ ισως με καταλαβαινατε...
O ''Willy ο μαυρος θερμαστης απο το Τσιμπουτι'' ειναι απλα ενας προσκοπος μπροστα μου οσον αφορα την θερμανση.
Και τελος παντων υποτιθεται οτι ειμαι ενας απλος καταναλωτης και οχι φυσικος επιστημων ο οποιος μπορει να κατανοησει και να βρει τις καταλληλες αναλογιες αερα με καυσιμη υλη και τις ενα καρο αλλες ρυθμισεις που μπορει να εχει ενα τετοιο μηχανημα.
Οσο για τις ρυθμισεις τις εχω εξαντλησει ολες και παρολα αυτα δεν υπαρχει λυση....
Οσο γιαυτους που θεωρουν κουτο το γεγονος με τη διαφορα στις σακουλες και την ποιοτητα που εχει το προιον τους προκαλω να ερθου να τους τις δωσω δωρεαν να τις δοκιμασουν να δουν αν εχω δικιο η οχι....
Τελος παντων το θεμα ειναι σαν καταναλωτες να μην ασχολουμαστε με πραγματα τα οποια δεν θα επρεπε να μας απασχολουν.
Οσο για τα υπολοιπα ελληνικα οποιος νομιζει οτι καποιο ειναι αξιολογο ασ μου στειλει μηνυμα να το δοκιμασω. Το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..


Φίλε karapery, e-mail με 'καλές' μάρκες στέλνουν οι έμποροι. Κι εμείς στη φάση δοκιμασίας είμαστε. Κάνε υπομονή μ' αυτό που έχεις (κι εγώ έτσι έκανα, αν ψάξεις παλιότερα post) και στη συνέχεια δοκίμασε, αν μπορείς, διαφορετικά πέλλετ. Κάποιο θα ταιριάξει στο μηχάνημά σου. Ψάξε στα θέματα 'τιμή πέλετ' και 'τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη ύλη' κι εκεί θα λυθούν πολλές απορίες σου. Εκεί, επίσης, θα δεις πολλές μάρκες.
Μην εμπιστεύεσαι κανέναν για το ποιο είναι καλό πέλετ. Όσοι είναι σίγουροι για ένα πέλετ ή είναι τυχεροί και βρήκαν αυτό που τους ταίριαξε ή είναι 'υποπτοι καταναλωτές' (σε άλλα φόρουμ είναι αρκετοί).
Κάνε υπομονή, ψάξε και παρακολούθα αυτό το φόρουμ και σιγά σιγά θα ενημερωθείς για πάρα πολλά πράγματα σχετικά με το πέλετ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.368 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ