Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130548 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
John κατ αρχην ξαναδες τι εγραψα με ενα τονο χιουμοριστικό.

ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ οτι το κοκινο ηταν μη αποδεκτό, ηταν "μια παρτιδα λαθος" οπως λες κι εσυ, ειδικά σε σομπες και ακομα πιο ειδικά σε σομπες "δυσκολες" απο θεμα ρυθμισεων χωρις δηλαδη πολλες δυνατοτητες κι επιλογες.
σε καυστηρες και δη "βιομηχανικους" - τυπου φουρνους θερμοκυπια κ.λ.π. λενε οτι επαιζε οκ..

με τους αερηδες "στο θεο" η σομπα ηταν "λειτουργισιμη" τουλαχιστον. δηλ ηθελε καθημερινά αδειασμα το ποτυρακι, μετά απο καθε δευτερο σβησιμο ενω με το gn απλά εριχνες πελλετ στο δοχειο και ξεχναγες το θεμα για μερες.

το πρασινο τωρα δειχνει την ιδια συμπεριφορά με το gn στο θεμα κλιγκερ, εχει εμφανως περισσότερη σταχτη αναλογικά παντα.
οπως εχω πει αποδιδωμενη θερμοτητα δε μπορω αντικειμενικα να μετρησω με καποιο τροπο, οποτε....

αν η ποιοτητα σταθεροποιηθει και ειναι αυτη, τοτε ναι η αγορα απεκτησε ενα σοβαρο παιχτη.
Προσοχη ομως. η αγορά δε θα δωσει 4η ευκαιρία....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130554 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
Δεν τα λεγα εγω οτι το πρασινο ειναι εξαιρετικο; ;)
Αυτο που σου μυριζει ειναι ρετσινι κ οχι "επιπλο".
Αν θες να δεις πως μυριζει ενα "επιπλο" να σου στειλω απο το πελλετ που καιω τωρα.Του Καρυπιδη,το "πιστοποιημενο"! :lol:
Παρεμπιμπτοντως κ το κοκκινο που εκαψα εγω καηκε οπως ακριβως και το πρασινο.
Κλιγκερ μηδεν,ζεστη φουλ.
Πως σε σας εβγαζε τοσα προβληματα μου κανει εντυπωση.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130556 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
Στεργιε νομιζω "εδω" ειναι η απαντηση στο γιατι σε καποιους καιγοταν και σε καποιους οχι

Fokion έγραψε: ειδικά σε σομπες και ακομα πιο ειδικά σε σομπες "δυσκολες" απο θεμα ρυθμισεων χωρις δηλαδη πολλες δυνατοτητες κι επιλογες.
.


και προσεξε το προβλημα γινοταν εμφανες μετα απο σβησιμο, ΟΧΙ αν εκαιγε ΣΥΝΕΧΩΣ, το καψα 18ωρες σερι χωρις κανενα προβλημα. Ισως ΚΑΙ αυτο παιζει το ρολο του, οτι ας πουμε "δε σβηνεις τη σομπα σου ποτε".

Αν και με αυτο τον τονο θεωρητικά ( εκτός κι αν γινουμε Αμερικη...) εχω κλεισει την σεζον ψαχνω να βρω κανενα "καριπιδη" ετσι για την δοκιμη...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130558 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
Σαφως κ δε γνωριζω ολα τα μοντελα της αγορας αλλα στην ΗΡ-22 καιγοτανε μια χαρα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130569 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές pellet
Φίλε Fokion, δεν ήταν μομφή προς εσένα διαπίστωση ήταν.

Δλδ αν πήγαινε ο πατέρας μου που δεν ξέρει από Ίντερνετ, θα του δίνανε κόκκινο; Έγω πρότεινα μια λύση για την εταιρία για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Και να μην βάζουμε μέσο μέχρι και για το πέλλετ σε αυτή την χώρα!!! :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130575 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
Προς Θεου δεν το πηρα ως μομφη.

Στην περιπτωση μου απο οτι μου ειπαν εγινε λαθος φορτωση και οι φωτο βοηθησαν στο να "διαγνωστει" η "κομπλα" πριν κατ' ουσιαν γινει αφου ειχα ενημερωθει αμεσα. Η αλλαγη καθηστερησε εξ αιτιας μου - δεν θα ημουν σπιτι "λογικές" εργασιμες ωρες οποτε επρεπε να γινει παλι σαββατο ασχετα αν μπορουσαν και απο Δευτερα.

Απο οτι καταλαβα παντως δεν "κυκλοφωρει" πλεον και πολυ κοκκινο παραμονο οτι εχει "ξεμεινει" σε αποθηκες μαγαζια κ.λ.π. οπου το "σπρωχνουν" επιλεκτικά.
επεισεις συζητησαμε τον περιπτωση να παραγγειλω το καλοκαιρι με καλοκαιρινη τιμη και να το παραλαβω τμηματικά Οκτωβρη πχ και Ιανουαριο ή καπως ετσι.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.364 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ