Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129040 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές pellet
+1000 με τον John!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΠΟΣΤ που εχω διαβασει στο ενεργκ εδω και μηνες!

Μπραβο John88s ειπες τα πραγματα ακριβως οπως εχουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129045 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Τιμές pellet
+1000 και απο μένα John
Να συμπληρώσω οτι δεν έχω δει ούτε ένα post που να βρίζει Βουλγάρικο πελλετ, ακόμα και αν εχει κλινκερ , στάχτη δεν πειράζει είναι φτηνό!!!!!
Το ελληνικό το θελουμε 10 φορές καλύτερο απο το golden και στη μισή τιμή.

Συνεχίστε έτσι να δίνουμε τα λεφτά μας στους γείτονες και μετα να κατηγορούμε τους άλλους που δεν θα εχουμε δουλειές !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129049 από giorgos.lito
Απαντήθηκε από giorgos.lito στο θέμα Τιμές pellet

fritakos έγραψε: +1000 και απο μένα John
Να συμπληρώσω οτι δεν έχω δει ούτε ένα post που να βρίζει Βουλγάρικο πελλετ, ακόμα και αν εχει κλινκερ , στάχτη δεν πειράζει είναι φτηνό!!!!!
Το ελληνικό το θελουμε 10 φορές καλύτερο απο το golden και στη μισή τιμή.

Συνεχίστε έτσι να δίνουμε τα λεφτά μας στους γείτονες και μετα να κατηγορούμε τους άλλους που δεν θα εχουμε δουλειές !!!


Το Βουλγάρικο πέλλετ δεν είναι φθηνό. Είναι απλά αφορολόγητο. Μια λιανική πώληση στην Βουλγαρία, είναι σύννομη, μόνο όταν το "invoice" που εκδίδει ο Βούλγαρος συνοδεύεται από καταθετήριο ή από απόδειξη είσπραξης από την θεωρημένη ταμειακή μηχανή. Σκέτο το "invoice" μπορεί να βοηθάει να περάσεις τα σύνορα, αλλά είναι ένα απλό χαρτί το οποίο ο Βούλγαρος απλά μετά το σκίζει. Το ζούμε καθημερινά. Το πέλλετ είναι το λιγότερο. Αν βάλουμε μεταφορικά, αποθήκευση, διανομή, λογικό κέρδος έμπορα, ελληνική φορολογία (26-33%) και ΦΠΑ σίγουρα το κόστος θα αυξηθεί δραματικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129051 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
Ωραίο το ποστ του john αλλά έχει ένα λάθος. το οποίο εν πολύς είναι εδώ

"Σιγά μην πάρω ελληνικό, αφού με +20 ευρώ παίρνω GN"

διότι ίσως να είναι

""Σιγά μην πάρω ελληνικό -που θα με παιδέψει να καεί, αφού με +20 ευρώ ή και στην ίδια τιμή παίρνω GN που καίγεται μόνο του"

και το ανωτέρω που λέω ίσχυε.
Μόνο πρόσφατα βγήκαν ΤΕΛΙΚΑ ελληνικά προϊόντα που "κοντράρουν" τα ξένα επάξια σε ποιότητα και σε σχεδόν "σωστή" τιμή.
η "ζημιά" όμως δεν αλλάζει από την μια μέρα στην άλλη...

ναι όταν ένα προϊόν το παίρνω στα 2/3 της τιμής είμαι πιο ανεκτικός στα προβλήματα του...
πόσοι πχ δεν είπαν "δε με νοιάζει η πιο πολύ στάχτη" αφού καίγεται μια χαρά και το πήρα "τόσο" φτηνότερα"...

Βαράτε με τώρα...
( τα υπόλοιπα περί του "δίνουμε τα λεφτά μας στους Βούλγαρους - Σκοπιανούς - Σέρβους - Αυστριακούς" κ.λ.π. δε τα σχολιάζω μια που συμφωνώ)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129063 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
John88 δεν θα διαφωνήσω μαζι σου φιλε εχεις απολυτο δικιο.Δεν γινεται να συγκριθει η π.... με την βουρτσα(ελλας βουλγαρια)
Σιγουρα τα κοστολογια εδω ειναι πολυ ποιο ανεβασμενα.
Μηπως ομως και η εξισωση του κερδους εδω στην ελλαδα ειναι μακραν ποιο ανεβασμενη γιατι ειμαστε εμποροι της αρπαχτης?απο μια δουλεια κοιταμε να βγαλουμε μηνιατικο.
Ας βαλουν λοιπον και οι εμποροι-ελευθεροι επαγγελματιες λιγο νερο στο κρασι τους αν θελουν να εχουν δουλεια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": str1979, vag1234, kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129109 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τιμές pellet
αγοραζω πελλετ 265€/τον.
μολις μου τελειωνει του λεω να μου φερει ακομη ενα τονο και μου λεει "ξερεις ανεβηκε λιγο η τιμη του και τωρα εχει 270€/τον."

να σημειωσω οτι ο εμπορος ειχε παρει ΟΛΗ την ποσοτητα του που ειχε το καλοκαιρι με την ιδια τιμη
πως λοιπον ανεβηκε η τιμη κατα 5€?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 5€ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΑΜ@ΤΟ !!! και η νεοτροπια του Ελληνα

Τελικα πηρα απο μαρινοπουλο με 250€ ΑΛΛΑ αν μου το εδινε στην ιδια τιμη των 265€ απο αυτον θα αγοραζα
Αυτα τα παραδειγματα ωθούν τον κοσμο να στραφει αλλου και οχι επειδη δεν θελουν να αφησουν τα χρηματα στον τοπο τους.

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.419 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ