Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122983 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

spyroskosmas έγραψε:

vag1234 έγραψε:
Προφανώς είσαι έμπορος και ξεχνάς να συνυπολογίσεις τις ώρες πλήρωσης και καθαρισμού ετησίως.. Η ερώτηση που κάνεις δεν είναι επιχείρημα..


Αν δεν είναι η ερώτηση που κάνω επιχείρημα, απαντήστε μου στο εξής ευγενικέ μου κύριε!

Γιατί προβήκατε στην αντικατάσταση του λέβητά σας; Για να γλυτώσετε χρήματα σε σχέση με το πετρέλαιο φαντάζομαι...

Όσο για τις ώρες πλήρωσης και καθαρισμού...αυτές δεν τις γνωρίζατε ότι θα τις διαθέτατε πριν αγοράσετε;


Βεβαίως καλέ μου Κυριούλη και τις γνώριζα και επειδή γνωρίζω ακριβώς τις εργατοώρες που απαιτούνται καθώς και το κόστος της εργατοώρας, το κόστος αγοράς εξοπλισμού, το κόστος μελλοντικών φθορών, τις αποσβέσεις και το αίσθημα ικανοποίησης-οικονομίας, καθώς το συνήθες (τα λεφτά ντούκου) των εμπόρων πλέον.

Για του παραπάνω λόγους λέω ότι αν η τιμή του πέλλετ έρχεται στην πόρτα μου περισσότερο από 280€/τον και η εξοικονόμηση μου είναι κάτω από 55-60% με έχουν πιάσει κορόϊδο...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122991 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κάθε χρόνο οι ίδιες υπερβολές και γκρίνιες!
Ρωτήστε επιτέλους αυτούς που καίνε πετρέλαιο ή αυτούς που ζεσταίνουν ολόκληρα σπίτια με ένα τζάκι ή με κανένα 'κουτσό' κλιματιστικό, ρωτήστε αυτούς που καίνε φυσικό αέριο και θα σας πουν πόσο 'οικονομικά' ζεσταίνονται και ΠΟΣΟ (!!!) ζεσταίνονται.
Το πέλλετ κάθε χρόνο είναι φτηνότερο το καλοκαίρι και ακριβότερο τον χειμώνα. Τόσα χρόνια μας έκλεβαν χειμωνιάτικα όταν ανέβαζαν τις τιμές του πετρελαίου, το ξεχάσαμε; Και δεν είχαμε τη δυνατότητα να προαγοράζουμε το καλοκαίρι, κάτι που γίνεται με το πέλλετ.
Αντί λοιπόν μόνο να γκρινιάζουμε, ας προνοήσουμε να έχουμε δυο φράγκα στην άκρη το καλοκαίρι και τότε θα δούμε ότι οι ίδιοι έμποροι δεν είναι κλέφτες. Κανένα μα κανένα προϊόν σε εποχή αυξημένης ζήτησης δε φθηναίνει ή δε μένει ίδιο. Πώς να ξεφύγει το πέλλετ από τον νόμο της προσφοράς και της ζήτησης;
Ας αναρωτηθούμε τελικά γιατί οι άλλοι ευρωπαίοι προνοούν κι εμείς όχι. Μακάρι να συνέβαινε αυτό βέβαια μόνο στο πέλλετ, παντού έτσι είμαστε. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, βάζω και τον εαυτό μου μέσα στην έλλειψη προνοητικότητας.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122997 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
γιατι δεν εχω χωρο απλα ...ανηκω στους μη προνομιουχους :)

βεβαια αν αυζηση 40% σ ενα μηνα εχει καμμια σχεση με νομους προσφορας και ζητησης μαλλον καποιοι τους ερμηνευουν στραβα .

υγ1. μια πολυκατοικια ποσο πελλετ μπορει να αποθηκευσει ?
2. εννοειτε οτι η αποθηκευση πελλετ σε κλειστους χωρους πρεπει να πληροι και καποιες προυποθεσεις
κατι που μαλλον οι περισσοτεροι αγνοουν η παραβλεπουν
3.φετος πελλετ (για περσυ δεν ξερω) εμφανιστηκε φτηνοτερο αρχες χειμωνα απ οτι το καλοκαιρι ,,,αρα η δεν υπαρχουν κανονες η υπαρχουν εξαιρεσεις κι εξακολουθει ναναι φτηνοτερο απο περσυ τον χειμωνα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122998 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Υγ2
Οπως ολα τα καυσιμα αλλωστε

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123004 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: γιατι δεν εχω χωρο απλα ...ανηκω στους μη προνομιουχους :)

βεβαια αν αυζηση 40% σ ενα μηνα εχει καμμια σχεση με νομους προσφορας και ζητησης μαλλον καποιοι τους ερμηνευουν στραβα .

υγ1. μια πολυκατοικια ποσο πελλετ μπορει να αποθηκευσει ?
2. εννοειτε οτι η αποθηκευση πελλετ σε κλειστους χωρους πρεπει να πληροι και καποιες προυποθεσεις
κατι που μαλλον οι περισσοτεροι αγνοουν η παραβλεπουν
3.φετος πελλετ (για περσυ δεν ξερω) εμφανιστηκε φτηνοτερο αρχες χειμωνα απ οτι το καλοκαιρι ,,,αρα η δεν υπαρχουν κανονες η υπαρχουν εξαιρεσεις κι εξακολουθει ναναι φτηνοτερο απο περσυ τον χειμωνα


Ούτε εγώ έχω χώρο για το πέλλετ όλης της σεζόν, για προαγορά μιλάω. Είτε καλοκαίρι, είτε φθινόπωρο, είτε αρχές χειμώνα. Πάντως όχι στο pick του χειμώνα. Είναι σαν να ψάχνεις να βρεις φτηνό δωμάτιο τον Δεκαπενταύγουστο!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123005 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Fokion έγραψε: Υγ2
Οπως ολα τα καυσιμα αλλωστε


δεν αναφερομαι στην πυρασφαλεια αλλα στις αναθυμιασεις που στην περιπτωση του πελλετ ειναι αοσμες
κι επειδη οι πιο φρεσκες πολυκατοικιες συνιθιζουν να εχουν κατι υπογειες αποθηκες που δεν παιρνουν αερα απο πουθενα καλο ειναι να γνωριζει ο κοσμος ...ουτε εξοδα χρειαζονται ουτε τιποτα αλλο ,,,μονο λιγη γνωση :)
αλλα κι αν καποιος νομιζει οτι μπορει να αποθηκευει κανα τονο μεσα στο σπιτι του καλο ειναι να τ αποφευγει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.398 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ