Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79660 από velanas
Απαντήθηκε από velanas στο θέμα Τιμές pellet
pellet από υπολείμματα ηλιόσπορου έχει "δοκιμάσει" κανεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79688 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

erimitis έγραψε: Ντοομ και Dimlyk κατα την κριση σας ποσο θα κοστολογουσατε το πελλετ της αμεκο και της αχιρα στην ελληνικη αγορα σε συγκριση βεβαια με το καλυτερο πελλετ?

Δε σε κατάλαβα φίλε μου. Θες να σου πούμε μια τιμή που θα έπρεπε να πωλείται;

Ακριβως για τα ελληνικα δεδομενα βεβαια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79692 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

velanas έγραψε: pellet από υπολείμματα ηλιόσπορου έχει "δοκιμάσει" κανεις;

Ο Γκουντέλιας είχε φέρει και τρόμαξε να το πουλήσει είπε... Δε νομίζω να είναι καλή ιδέα για τους λέβητες και σόμπες πέλλετ ξύλου. Αν έχεις βιομάζας ΟΚ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79699 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

erimitis έγραψε: Ντοομ και Dimlyk κατα την κριση σας ποσο θα κοστολογουσατε το πελλετ της αμεκο και της αχιρα στην ελληνικη αγορα σε συγκριση βεβαια με το καλυτερο πελλετ?

Δε σε κατάλαβα φίλε μου. Θες να σου πούμε μια τιμή που θα έπρεπε να πωλείται;

Ακριβως για τα ελληνικα δεδομενα βεβαια

Δεν έχω δοκιμάσει Ameco, αλλά με βάση τα λεγόμενα των άλλων, νομίζω πως οι τιμές που πετύχαμε στο group buy ήταν καλές για χειμώνα. 300 ευρώ/τόνο τη θεωρώ νορμάλ τιμή για πιστοποιημένο πέλλετ κωνοφόρων στη Θεσσαλονίκη. Με βάση τις τιμές στις άλλες χώρες και το ΦΠΑ που αναλογεί στην Ελλάδα, νομίζω καλά είμαστε. Πάνω από 350 ευρώ ανά τόνο αν είσαι στη στεριά δε λέει για κανένα πέλλετ σε καμία εποχή. Και πάλι φθηνότερο από πετρέλαιο είναι, αλλά δε δικαιολογείται η τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79750 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

Pioy έγραψε: Γεια σας,ειμαι η Μαρια και ο αντρας μου ο Γρηγορης, ειμαστε απο την ελευθερουπολη καβαλας.
Εχουμε απο περσι καυστηρα πελλετ και χρησιμοποιω το πελλετ της Drauholz.
Περσι το περναμε απο το παλαιοχωρι καβαλας και φετος απο την δραμα(δεν θελω να πω ονοματα γιατι διαβασα στους κανονες οτι απαγορευετε). Απο οτι ξερω και ο ενας και ο αλλος ειναι επισημοι αντιπροσωποι της. Και εχει πιστοποιηση ONORM συν τις υπολοιπες. Σε εμενα καει καλα.
Πηρα στην αρχη της σεζον και δοκιμασα και Golden Nugget αλλα δεν με ικανοποιησε, αστε που ειχε σχετικα "μεγαλα" κομματια πελλετ.Η τιμη που το πηραμε περσι ητανε σχετικα πιο ακριβη απο την φετινη (παντα για την ιδια περιοδο αναφερομενη και με αποδειξη ΠΑΝΤΑ).Με τον καυστηρα πελλετ παντως εχουμε κανει την αποσβεση απο περσι και ηδη κανουμε περισσοτερη εξοικονωμιση χρηματων σχετικα με το πετρελαιο.

Καλωσορίσατε Μαρία και Γρηγόρη!

Αν δε σας κάνει κόπο, ρίξτε μια ματιά και πείτε μας τους αριθμούς κάτω από τις σφραγίδες πιστοποίησης του Drau Holz! Για το ENplus θα είναι της μορφής "RO00x", για το DINplus "7Axxx" και για το ONORM M 7135 "N:20xx xxx". Ευχαριστώ πολύ!


Drau Holz din Plus 7A 040 το δικό μου. Τιμή 5 € τα 15 κιλά
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79753 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet

george_kont έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

Pioy έγραψε: Γεια σας,ειμαι η Μαρια και ο αντρας μου ο Γρηγορης, ειμαστε απο την ελευθερουπολη καβαλας.
Εχουμε απο περσι καυστηρα πελλετ και χρησιμοποιω το πελλετ της Drauholz.
Περσι το περναμε απο το παλαιοχωρι καβαλας και φετος απο την δραμα(δεν θελω να πω ονοματα γιατι διαβασα στους κανονες οτι απαγορευετε). Απο οτι ξερω και ο ενας και ο αλλος ειναι επισημοι αντιπροσωποι της. Και εχει πιστοποιηση ONORM συν τις υπολοιπες. Σε εμενα καει καλα.
Πηρα στην αρχη της σεζον και δοκιμασα και Golden Nugget αλλα δεν με ικανοποιησε, αστε που ειχε σχετικα "μεγαλα" κομματια πελλετ.Η τιμη που το πηραμε περσι ητανε σχετικα πιο ακριβη απο την φετινη (παντα για την ιδια περιοδο αναφερομενη και με αποδειξη ΠΑΝΤΑ).Με τον καυστηρα πελλετ παντως εχουμε κανει την αποσβεση απο περσι και ηδη κανουμε περισσοτερη εξοικονωμιση χρηματων σχετικα με το πετρελαιο.

Καλωσορίσατε Μαρία και Γρηγόρη!

Αν δε σας κάνει κόπο, ρίξτε μια ματιά και πείτε μας τους αριθμούς κάτω από τις σφραγίδες πιστοποίησης του Drau Holz! Για το ENplus θα είναι της μορφής "RO00x", για το DINplus "7Axxx" και για το ONORM M 7135 "N:20xx xxx". Ευχαριστώ πολύ!


Drau Holz din Plus 7A 040 το δικό μου. Τιμή 5 € τα 15 κιλά


σε ποια περιοχη ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.309 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ