Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10062 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Το θέμα εδώ είναι η τιμή του πέλλετ. :)

Ο χειμώνας υποχωρεί, οι σόμπες άρχισαν να καίνε "σε χαμηλές στροφές" οι πωλήσεις των πέλλετ προφανώς θα μειώθηκαν, η τιμή του όμως ? :woohoo:

Η τιμή βλέπω έχει συνεχώς μια ανοδική πορεία, και όσο αυξάνονται τα καύσιμα, τόσο θα ανεβαίνει και η τιμή του πέλλετ λόγω των μεταφορικών.

Υψηλό φόρο, πανάκριβα μεταφορικά, το κέρδος των εμπόρων προβλέπεται να γίνει ψίχουλα για σπουργίτια. Σίγουρα οι περισσότεροι θα το έχουν μετανοιώσει για την όποια επένδυση έκαναν, αφού του χρόνου εισαγώμενο πέλλετ θα καίνε μόνο οι βιομήχανοι :lol:

Άρα όλοι θα στραφούν στην εγχώρια βιοτεχνική παραγωγή, που σταδιακά το πέλλετ θα καταλήξει να φτιάχνεται από χόρτα και άλλα αγροτικά υποπροϊόντα και όχι από ξύλο.

Έτσι βλέπω εγώ το μέλλον στην αγορά του πελλετ, και έτσι βλέπω ένα φτηνό καύσιμο για τα Ελληνικά νοικοκυριά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10064 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Σήμερα ξεκίνησα να καίω BIOENERGY POINT (Έκαψα μέχρι τώρα 6 τόννους ALFA WOOD - 300 κιλά έχω ακόμη απόθεμα). Εκ πρώτης όψεως το σέρβικο έχει πάρα πολύ σκόνη και τρίμματα! Επίσης είναι ελαφρώς ελλιποβαρές κατά 200-250 γραμ. το σακί (Τα ζύγισα γιατί με παραξένεψε που δεν γράφει τα κιλά στη συσκευασία!!!). Η πρώτη εντύπωση δεν είναι καλή, αλλά περισσότερα σε λίγες μέρες να δω και πως καίγονται κλπ.

Γκρινιάζουμε και κατηγορούμε γενικώς και αορίστως με υπονοούμενα και όλα μας βρωμάνε και μας πειράζουν, αλλά όταν υπάρχει πραγματικό θέμα δεν λέμε τίποτα ή δεν το πήραμε χαμπάρι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10075 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Τιμές pellet
Εμένα το ίδιο πέλλετ (Bioenergy) Γράφει κιλά επάνω.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10080 από davidperry
Απαντήθηκε από davidperry στο θέμα Τιμές pellet
εγω την τεταρτη πηρα BIOENERGY POINT και ΔΕΝ γραφει κιλα..

δεν ζυγισα κανα τσουβαλακι αλλα και με το χερι (κουβαλωντας) σαν να μου φανηκαν λιγο αδυνατισμενα σε σχεση με τα αλλα που εγραφαν και που χρειαστηκε να τα μετακινησω στην αποθηκη.

παντως τωρα που το καψα 2-3 μερες δεν εχει και ιδιαιτερη διαφορα σε σταχτυ-καυση-λερωμα τζαμιου απ το sava.

Πισσα και πουπουλα σε οσους ψηφιζουν τα μπλε και πρασινα λαμογια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10084 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
αυτο τις bioenergy point ειναι απο τα καλα που εκαψα.. 15 κιλα ειναι το σακουλακι.. Πρασινο δεν ειναι;;; Ο χειμωνας τελειωνει και σιγα σιγα μπορουμε καποιοι να πουμε τις εντυπωσεις μας για τις σομπες - λεβητες μας;;;;;;; Ζεσταθηκατε φετος;; Η παγωσαν οι κωλοι σας;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10091 από Mal
Απαντήθηκε από Mal στο θέμα Τιμές pellet
Εγώ αγόρασα μέσα στην εβδομάδα (μαζί με άλλον και τα μοιραστήκαμε) μια παλέτα 65 σακιά προς 5,0 € το ένα παραδοτέο στην πόρτα μου. Το pellet είναι ρομανικό (pellet mix)
Επίσης χρησιμοποίησα μερικά σακιά το ΜΑΚΗ προς 4.20 €

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.321 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ