Τζακι νερου

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136850 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζακι νερου
Γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να διορθωσεις καποια πραγματα τωρα που
Μπορεις αφου δεν εχουμε ακομα χειμονιασει και να μην ζεις με το αγχος μην
Συμβη κατι.
Υπαρχουν φιλοι εδω που μπορουν να σε βοηθησουν.
Τα θα τους γ....σω πιστεψε με δεν θα εχουν κανενα νοημα αμα γινει ζημια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136854 από opelmania
Απαντήθηκε από opelmania στο θέμα Τζακι νερου

GGEOR7777 έγραψε: Γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να διορθωσεις καποια πραγματα τωρα που
Μπορεις αφου δεν εχουμε ακομα χειμονιασει και να μην ζεις με το αγχος μην
Συμβη κατι.
Υπαρχουν φιλοι εδω που μπορουν να σε βοηθησουν.
Τα θα τους γ....σω πιστεψε με δεν θα εχουν κανενα νοημα αμα γινει ζημια...



..να κανω διορθωσεις τωρα που μπορω? ε οχι αδελφε.....με την πρωτη στραβη να δεις τι θα γινει...δουλεια τους επρεπε να ναι να παρθουν ολα τα μετρα ασφαλειας....δεν ειναι δικη μου δουλεια,δικια τους.....θα μου πεις οτι πληρωνεις παιρνεις....
να μην φτασουμε στον αμην.....μονο αυτο σας λεω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136857 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζακι νερου
Κάτσε ρε φίλε Opelmania(για το "ρε φίλε" μη με παρεξηγήσεις σε παρακαλώ).
Κάτι τέτοια "θα τους γα...σω" κτλ τ ακούω βερεσέ.Αν μια στο εκατομμύριο συμβεί η στραβή,με κανένα θύμα,θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου αν τους γα...σεις;Θα σου φέρουν πίσω η θα κάνουν καλά τον άνθρωπο σου αν τους γα...σεις;
Αν μη τι άλλο όλα τα παιδιά που σου μίλησαν για τα μέτρα ασφάλειας καλά έκαναν.Από την στιγμή που κάποιος ειδικός όπως ο φίλος μου ο Χρηστος8 σου λένε τι πρέπει να προσέξεις κι εσύ απαντάς "εγώ τους πλήρωσα κι άμα τύχει καμιά στραβή θα τους γα..σω" δεν είναι σοβαρή απάντηση.
Αν δεν γνώριζες,δεν σου έλεγαν θα το καταλάβαινα αλλά τώρα.....;
Να πας ΤΩΡΑ και να τους πιάσεις από τ αυτί και να σου φτιάξουν σωστά το τζάκι.Κατόπιν εορτής θα είναι αργά κι ας τους ΓΑ..ΑΣ κάθε μέρα!
Φιλικά πάντα σου μιλάω και αν θες παρεξήγησε με.Με την ασφάλεια της οικογένειας μας δεν ρισκάρουμε,δεν παίζουμε.
Ο ατμός φίλε μου δεν παίζει.Μπορεί να σκοτώσει!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136901 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Re:Τζακι νερου
Αχ αχ αχ. Δεν εισαι ο πρωτος ουτε ο τελευτιος δυστυχος που θα δει τετοια δουλεια στην εγκατασταση θερμανσης του. Αλλα εδω φτηνος στο αλευρι και ακριβος στα πιτουρα...

Τις πλαστικες σωληνες εγω μπορει να τις παρεβλεπα, αλλα τη καμιναδα με σπιραλ οχι. Μονο λεια και οσο δυνατο λιγοτερες γωνιες. Αλλιως αν δεν ειναι φετος, σε δυο-τρια χρονια πας για ανακατασκευη τουλαχιστων καμιναδας. Γιατι με τα ξυλα που καιγονται και την ελλειπη συνητηρηση γενικα και δυσκολη συγκεκριμενα εδω, η πισσα στις καμιναδα θα δημιουργησει προβλημα. Το λιγοτερο βουλωμα, το περισσοτερο αναφλεξη. Αναφλεξη που μπορει να ερθει μετα απο μπουμπουνισμα. Δεν συζηταμε καν να ψησεις κατι εντος του τζακιου. Επιβαρυνση πολλαπλασια. Τα εκ των υστερων σεξακια δεν εχουν καμια τυχη.


Sent from my iPad using Tapatalk

la nordica svezia
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136935 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Re:Τζακι νερου

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Αχ αχ αχ. Δεν εισαιο πρωτος ουτε ο τελευτιος δυστυχος που θα δει τετοια δουλεια στην εγκατασταση θερμανσης του. Αλλα εδω φτηνος στο αλευρι και ακριβος στα πιτουρα...

Τις πλαστικες σωληνες εγω μπορει να τις παρεβλεπα, αλλα τη καμιναδα με σπιραλ οχι. Μονο λεια και οσο δυνατο λιγοτερες γωνιες!!!! Αλλιως αν δεν ειναι φετος, σε δυο-τρια χρονια πας για ανακατασκευη τουλαχιστων καμιναδας. Γιατι με τα ξυλα που καιγονται και την ελλειπη συνητηρηση γενικα και δυσκολη συγκεκριμενα εδω, η πισσα στις καμιναδα θα δημιουργησει προβλημα. Το λιγοτερο βουλωμα, το περισσοτερο αναφλεξη. Αναφλεξη που μπορει να ερθει μετα απο μπουμπουνισμα. Δεν συζηταμε καν να ψησεις κατι εντος του τζακιου. Επιβαρυνση πολλαπλασια. Τα εκ των υστερων σεξακια δεν εχουν καμια τυχη.


Sent from my iPad using Tapatalk


Θα συμφωνησω απολυτα!!!
Δεν ειναι να εχεις μπεσα στα σπιραλ.
Κ οι γωνιες τις καμιναδας οχι 90αρες αλλα 45αρες κ κατω!!!
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136941 από opelmania
Απαντήθηκε από opelmania στο θέμα Τζακι νερου
Παιδια το εργολαβικο τζακι ανοιχτου τυπου που ειχα παλι σπιραλ σωληνα ειχε για καμιναδα.....το αναβα καθε χειμωνα επι 4 χρονια που μενω στο σπιτι...δεν τρυπησε οταν την καθαρισα με την βουρτσα...
τωρα αμα γινει καμμια στραβη θα τα μαθετε ολα απο εδω..
Δεν εχω να σας κρυψω κατι...και παλι ευχαριστω ολους σας για τις συμβουλες...
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ