Kratki Zuzia by tas

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99884 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Kratki Zuzia by tas

kosmidis80 έγραψε: Στο απαντησα εγω!

Τα κυβικα αερα που δειχνει το χαρτι να ειναι τεζα, για κλειστο σπιτι και με ελευθερας ροης κυκλοφορια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ! Νομοι φυσικης βλεπεις... ;)

Παντος και στο δικο μου τζακι που το δοκιμαζα τον χειμωνα το εχω βγαλει και φωτο ετσι ακριβος το σηκωνε το χαρτι και τα ειχα ολα κλειστα 100% .Στην τελικη γιατι να μας κοροιδευει ο tas εχει κανενα σκοπο?Προσωπικη αποψη ο ανθρωπος απο την χαρα του που εβαλε το τζακι θελησε να μοιραστει μαζι μας τις δοκιμες που εκανε στην τοποθετηση.Τωρα αν λεει ψεματα αυτος θα κρυωνει του χρονου και οχι εσυ γιατι οσω σουζα και να ειναι το χαρτι απο μονο του δεν σε ζεσταινει.Εμενα παντος και σουζα ειναι και με ζεσταινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99885 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Kratki Zuzia by tas

kosmidis80 έγραψε: Στο απαντησα εγω!

Τα κυβικα αερα που δειχνει το χαρτι να ειναι τεζα, για κλειστο σπιτι και με ελευθερας ροης κυκλοφορια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ! Νομοι φυσικης βλεπεις... ;)


Θοδωρή, δεν έχω λόγο να παινέψω το zuzia αν δεν το αξίζει. Το τι ψάρια πιάνει θα φανεί το χειμώνα. Αν είναι ΟΚ, θα το γράψω. Αν δεν ζεσταίνει το σπίτι, πρώτος εγώ θα πω ότι δεν αξίζει. Δεν έχω σκοπό να πάρω στο λαιμό μου κανέναν.
Το χαρτί το έβαλα για να δείξω τη ροή του αέρα, γιατί όταν ανέβηκα χαλαρός να βάψω ένα κομμάτι στο ταβάνι, κοντά στη γυψοσανίδα, με χτύπησε η ζέστη στο κεφάλι άσχημα.
Θα δοκιμάσω πάλι, με μπριγκέτα και βάζοντας ένα αρκετά πιο χοντρό χαρτί μπροστά στην περσίδα. Αν αυτό μπορεί να δείξει κάτι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99887 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Kratki Zuzia by tas
Μακαρι να σου βγει καλο και να ζεσταθειτε οικονομικα και με επαρκεια!

Δεν εχω κανα λογο να πιστευω οτι θα δουλεψει ασχημα, απλα μου φαινεται 'καπως΄το με 3.5 κιλα ξυλο να βγαλει τετοια ζεστη και να ανεβαζει το χαρτι για πλακα...

Αφηστε τωρα τα τζακια και τους καυγαδες και παμε για καμοια βουτια, γιατι λιωσαμε δυο μερες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99899 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Kratki Zuzia by tas
Παιδες.. Ο Αστερης με την φραση του ελυσε τον γριφο. Ναι, ειναι λογικοτατο και ορθο το οτι ενα τζακι φυσικης ροης θα δημιουργει τετοια μεγαλη ανωση προς τα επανω. Αν βαλεις το χαρτι στην μεση του ανοιγματος θα φανει ''αψυχο'' ενω αντιθετα το βεντυλατερ θα το τρελανει.
Καφτις την θυμαμαι την φωτο σου και αν και με ξενισε καπως δεν μιλησα τοτε (ουτε και τωρα μιλησα για την ''περιεργη'' για μενα φωτο του τας εξ αρχης, παρα μονο οταν εγινε βεντετα η κοντρα μας και αγανακτισα) διοτι.. οσο και να σας φανει παραξενο αυτο που θα πω.. εγω δεν χωνομαι (κ ας μαζεψετε και υπογραφες για το αντιθετο χιλια ατομα.. θα εχετε κανει λαθος στο συμπερασμα σας.) Διοτι πχ εχω δει δεκαδες φωτο τζακιων απο ανθρωπους που απλα εβαλαν τζακι σπιτι τους και εχω δειξει μονο 2-3 φωτο δικες μου κ αυτες επειδη καποια στιγμη ανγκαστηκα και επρεπε, ωστε να μην φανει οτι γραφω τον αλλον που τις περιμενε, η γιατι επρεπε να του αποδειξω κατι.
Ψαχτε αν αμφιβαλετε να βρειτε δικες μου φωτο, δεν θα βρειτε παρα μονο 5-6 στα 3 χρονια κ αυτες αναμεσα σε χιλιαδες μηνυματα μου.
Καταλαβαινετε λοιπον (αν το δειτε απ την αλλη πλευρα, απ την πλευρα του αλουνου) ποιος χωνεται σε ποιον?
Τας εκανες μια κακη υπερβαση, ξαφνικα προσπαθησες να με θιξεις προσωπικα και μαλιστα να με ερμηνευσεις ως πονηρο και κερδοσκοπο. Χωρις να με ξερεις, χωρις να ξερεις πααααρα πολλα ωστε να εχεις δικαιωμα να μιλας ετσι. Εγινες και ψυχιατρος και εξετασες τ χαρακτηρα μου ε? Κ ολ αυτα επειδη εσυ εβαλες τζακι και σου φανηκε οτι στο εθιξα. Τι να πω.. εχουμε ακομα μεγαλη πορεια, ατελειωτη πορεια στην Ελλαδα, οι μαυρες μερες ακομα δεν φτασανε αλλα μας αξιζουνε αυτες.
Σε καθε περιπτωση οι εικονες αυτες που βαζετε ειναι παραπλανητικες και αν δεν ελεγε ο Αστερης εκεινη τ φραση ακομα θα σας θεωρουσα ψευτες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99909 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα Kratki Zuzia by tas
κύριε kosmidis μετά τα πρώτα 45 λεπτά τα 3,5 κιλά είναι πολλά για να κρατάει το χαρτί έτσι .επίσης το φαινόμενο που συμβαίνει εδώ είναι πάρα πολύ απλό !με κλειστά όλα τα παράθυρα εάν στο πάτωμα έχουμε 20 βαθμούς και στο υψηλότερο σημείο της φούσκας 250 αυτό είναι που δημιουργεί την ροή αέρα και όσο πιο στενή είναι η πάνω περσίδα τόσο μεγαλύτερη πίεση έχει ο αέρας .τόσο απλά !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #99924 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Kratki Zuzia by tas
το ξερω κ. Φιλιππακοπουλε. Το ολο θεμα ηταν μια παρεξηγηση, καθως με 3.5 κιλα που λεει στο ποστ ΔΕΝ υπηρχε περιπτωση να το καταφερει - Εγω ετσι το καταλαβα. Ομως αν μιλαμε οτι ζεστανε πρωτα το τζακι και στα επομενα 3.5 κιλα (δευτερο ταισμα πχ) πετυχε θερμοκρασιες ικανες τοτε κατανοητο και εφικτο.

Βασικα ολοι μπερδευτηκαμε και μπερδεξαμε αντιστοιχα τους αλλους...


Υγ. Το κυριε kosmidis, μπορεις αν θελεις να το αφαιρεσεις ή να μην το ξαναχρησιμοποιησεις, Θοδωρή με λενε! :)
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ