P12 υπερβολικη καταναλωση

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175456 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΛΛΕΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ!!!!!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΛ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΤΑΟΥΛΙΑ !!!!ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΟ1 ΤΡΥΠΑΝΕ ΜΠΟΥΚΕΣ ΛΙΩΝΟΥΝ ΣΧΑΡΑΚΙΑ ΧΤΥΠΑΝΕ  ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΒΑΣΑΝΑ!(Η ΦΤΗΝΕΙΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΑΥΓΑ ΔΕ ΒΑΦΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ""ΟΤΙ Η ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ """"ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΣΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΤΑ ΦΕΡΟΛΛΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ !!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ "ΤΑ ΚΟΥΜΠΩΜΑΤΑ ΣΕ ΛΕΒΗΤΕΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΞΥΛΟΚΑΖΑΝΑ """ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΜΕΤΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΛΕΝΧΟ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΠΕΤΑΣ ΕΞΩ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ!!!Ο ΠΕΛΛΕΤ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΛΛΕΤ Ο ΑΕΡΙΟΥ ΓΙΑ ΑΕΡΙΟ Ο ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!!!!ΓΙΑΤΙ ΟΙ ""ΠΟΙΗΤΕΣ """ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΕΡΙΟΥ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΟΥΝ ΜΠΟΥΚΑ ΠΕΛΛΕΤ???ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΕΝΟΟΩ (ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΠΑΡΑΞΗΓΗΘΩ!!!!) ΓΙΑΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΝΕΡΟΥ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ ΜΕΡΗ !!!!ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΒΙΝΤΕΟ "ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ"""ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!!!!ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175460 από johnysb
Απαντήθηκε από johnysb στο θέμα Re:P12 υπερβολικη καταναλωση
Κωστα καλημερα,
Επειδη εχεις μεγαλη εμπειρια στο συγκεκριμενο κοματι,αν βαλω βεντιλαυερ καυσαεριων και χαμηλωσω αερα κ τροφοδοσια λες να δουλεψει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175462 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Πρέπει να αλλάξεις και κοντρολερ και να ΠΑΙΔΕΥΤΕΙΣ να φέρεις την κάθε σκάλα στα "ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ" ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΜΟΝΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΕΧΕΙ"ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ"ΜΗΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ """ΕΣΥ""""ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175468 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Re:P12 υπερβολικη καταναλωση

Αν ριξω τα καυσαερια δεν φτανουν ουτε 50 βαθμους τα νερα..
Το εχω σκεφτει κι εγω για το Στρατο.. εχωμελετησει ολα τα βιντεο να φανταστεις κι εχω κανει τα παντα απο οσα λεει εκει..
 
Καλα,μην ορκιζεστε και τοσο στο ονομα του Γιαννουδη.
Δεν ειμαι υδραυλικος για να εχω τις γνωσεις να τον κρινω αλλα μαλλον εχει μπερδεψει καποια πραγματα και την εχει δει ταυτοχρονα υδραυλικος-μηχανολογος-καυστηρατζης.
 

 

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175478 από johnysb
Απαντήθηκε από johnysb στο θέμα Re:P12 υπερβολικη καταναλωση
Ευχαριστω για το χρονο σας παιδια. Εβαλα και τον αποστατη, δουλευει 1 ωρα περιπου και τα νερα τωρα τακανεικυκλο με θερμοκρασια 51 βαθμους. Τα καθσαερια επεσαν στους 200 αλλα δε βλεπω προκοπη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175485 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:P12 υπερβολικη καταναλωση
Συννονοματε θα δεις προκοπή . Δυστυχώς μετά από πολύ καιρό η πολύ χρήμα . Υπάρχει η άλλη λύση τα ξυλωνεις και τα πετάς αλλά τα λεφτά δεν περισσεύουν .
Εγώ να σου πω την αλήθεια θα τα επίσημα ένα ένα.
Ξεκινα με δοχείο διαστολής ότι είναι κομπλέ .
Μετά με κυκλοφορητή
Και κάνε έναν έλεγχο μέσα στον καυστήρα να είναι καθαρος και στην καμινάδα .

Μετά πας με αλλαγή πέλλετ .
Δοκίμασε ένα ελληνικό καφέ καθαρό από προσμίξεις
Και μετά βλέπεις ρυθμίσεις .
Σε δύο μέρες τα ελέγχεις αυτά και ξαναδοκιμάζεις ρυθμίσεις .
Πάντως τα καυσαέρια σου πρέπει να πέσουν κάτω από 180. Τότε θα δεις και οικονομια και ζέστη στο νερό .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ