Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67849 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε: γιωργη κανενα αναλυτη καυσιμου φτηνο,καλο και ευχρηστο,ξερεις απο που μπορω να αγορασω?

κοίτα εδώ
www.ban.gr/index.php?cPath=5_12&sess=55f...6706144bf8b6b7a822ec
αλλά γνώμη μου τσάμπα τα λεφτά είναι γιατί στο αρχικό πόσο να το πάρεις βάλε και το σερβίς που γίνεται απαραίτητα μια φορά το χρόνο και είναι στα 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά όταν είχα ψαχτεί να πάρω
συμπέρασμα αν δεν βγάζεις με αυτόν μεροκάματο για να βγάλει και τα έξοδα του τότε δεν λέει για αγορά
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67853 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: γιωργη κανενα αναλυτη καυσιμου φτηνο,καλο και ευχρηστο,ξερεις απο που μπορω να αγορασω?

κοίτα εδώ
www.ban.gr/index.php?cPath=5_12&sess=55f...6706144bf8b6b7a822ec
αλλά γνώμη μου τσάμπα τα λεφτά είναι γιατί στο αρχικό πόσο να το πάρεις βάλε και το σερβίς που γίνεται απαραίτητα μια φορά το χρόνο και είναι στα 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά όταν είχα ψαχτεί να πάρω
συμπέρασμα αν δεν βγάζεις με αυτόν μεροκάματο για να βγάλει και τα έξοδα του τότε δεν λέει για αγορά

κανενα φτηνοτερο?
αγροτης ειμαι μεροκαματο απο που να βγαλω με τον αναλυτη!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67879 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: γιωργη κανενα αναλυτη καυσιμου φτηνο,καλο και ευχρηστο,ξερεις απο που μπορω να αγορασω?

κοίτα εδώ
www.ban.gr/index.php?cPath=5_12&sess=55f...6706144bf8b6b7a822ec
αλλά γνώμη μου τσάμπα τα λεφτά είναι γιατί στο αρχικό πόσο να το πάρεις βάλε και το σερβίς που γίνεται απαραίτητα μια φορά το χρόνο και είναι στα 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά όταν είχα ψαχτεί να πάρω
συμπέρασμα αν δεν βγάζεις με αυτόν μεροκάματο για να βγάλει και τα έξοδα του τότε δεν λέει για αγορά

κανενα φτηνοτερο?
αγροτης ειμαι μεροκαματο απο που να βγαλω με τον αναλυτη!!!

φθηνότερο δεν υπάρχει
είναι εξειδικευμένα εργαλεία για αυτό είναι ακριβά
πλάκα έκανα με το μεροκάματο,πάρε το χωριό αμπάριζα και ρύθμισε όλους τους λέβητες :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67903 από makedonas
Απαντήθηκε από makedonas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γιώργο καλημέρα!Δυστυχώς το μηχάνημα το χαβά του,έβαλα τις ρυθμίσεις που μου είπες, στην αρχή δεν πήρε μπροστά και έβγαλε ΑΟ1 μετά από δυο αποτυχημένες προσπάθειες το παράτησα και πήγα να βάλω το κλίμα,ξαφνικά πήρε μπροστά και από τότε δεν σταμάτησε, αλλά τα καρβουνάκια το ίδιο όπως πριν και η κατανάλωση σταθερή στα 4 σακουλάκια,σήμερα ανέβασα το to7 στο 20 από 17 αλλά δεν νομίζω να δούμε κάποια διαφορά.

Υπάρχει εξήγηση στη περίπτωση? Τη φωτογραφία με τα καρβουνάκια και την κατανάλωση την θεωρείς φυσιολογική? Αυτός που τον πέρασε έχει βάλει και άλλα στην περιοχή και με τις μανίσιες ρυθμίσεις βγάζει το πέλετ πούδρα και έχουν καλύτερη κατανάλωση ή ακόμη και το άλλο το παλικάρι στο φόρουμ που του έδωσες παρόμοιες ρυθμίσεις έχει λίγο καρβουνάκι και η κατανάλωση για 170τμ 3,5 σακουλάκια είναι πολύ καλά,μπρστά στα 4 τα δικά μου για 140τμ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67906 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

kappas έγραψε: Μια βοήθεια παρακαλώ !

Πήρα ένα θερμόμετρο καυσαερίων





και δεν ξέρω σε τι απόσταση από την έξοδο του λέβητα να το βάλω , ο λέβητας μου είναι 60kw ξυλολεβητας με Φ180 καμινάδα 6m.

σου απάντησε ο drifter αλλά και ποιο κοντά να το βάλεις δεν υπάρχει πρόβλημα
το μόνο πρόσεξε να μπει μέσα στην καμινάδα το πού 5 χιλιοστά και μην ακουμπάει απέναντι


Λοιπόν με τις ρύθμισις που είχα πιο πάνω και μετά από την είσοδο του θερμομέτρου είχα 230C έξοδο έτσι αναγκαστικά να τα πειράξω όλα κατεβάζοντας αέρα και τροφοδοσία σε όλες τις σκάλες μια μια , έτσι έχω με λερωμένο λέβητα 160C στην πρώτη σκάλα 170C στη δεύτερη και 180C στην τρίτη που την έχω για ανωτέρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67965 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Φίλε makedona συγνωμη για την παρέμβαση αλλά επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με το Α01 ανέβασα το Τ04 στο 10 και το ΤΟ3 στο 61. Ισως χρειάζεσαι παραπάνω πέλλετ για την έναυση γιαυτο μετά από δύο φορές που έριξε πήρε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.245 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ