Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7663 από nikos1998
Απαντήθηκε από nikos1998 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Pantelis έγραψε: Κι εγώ τον P-12 εχω. Προσεξτε τον χωρο καυσης οταν τον καθαριζετε να κουμπωνει η βιδα. Εγω δεν το προσεχα ιδιαιτερα με αποτελεσμα μερικες φορες να μπλοκαρει και να εχει παραμορφωθει αρκετα. Που υπαρχουν ανταλλακτικα στην Θεσσαλονικη;


Αυτός που στον πούλησε δεν έχει ανταλλακτικά? Εγώ μόνο τον Πολατίδη ξέρω που τον αγόρασα κιόλας, είναι στο δρόμο του ικέα, πίσω από το car shop. Μάντρα με ταχύπλοα έχει, τους καυστήρες τους έχει μέσα ο γιός του που ασχολείται με αυτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7666 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

nikos1998 έγραψε:

Pantelis έγραψε: Κι εγώ τον P-12 εχω. Προσεξτε τον χωρο καυσης οταν τον καθαριζετε να κουμπωνει η βιδα. Εγω δεν το προσεχα ιδιαιτερα με αποτελεσμα μερικες φορες να μπλοκαρει και να εχει παραμορφωθει αρκετα. Που υπαρχουν ανταλλακτικα στην Θεσσαλονικη;


Αυτός που στον πούλησε δεν έχει ανταλλακτικά? Εγώ μόνο τον Πολατίδη ξέρω που τον αγόρασα κιόλας, είναι στο δρόμο του ικέα, πίσω από το car shop. Μάντρα με ταχύπλοα έχει, τους καυστήρες τους έχει μέσα ο γιός του που ασχολείται με αυτά.


Αυτό είναι ......ο πολατιδης στην μάντρα με τα εξωλέμβια να φτιάχνει και καυστήρες για σόμπες. Καλά πάμε :side:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7812 από Αποστολος
Γεια σας.Εχω ενα λεβητα Ferroli με καυστηρα Sun P7.Ο θερμοστατης χωρου στο σπιτι αναβει και σβηνει τον καυστηρα,και τον κυκλοφορητη τον εχω στους 40 βαθμους.θαθελα να μαθω αν η συνδεση αυτη ειναι
σωστη (οικονομικη), η χρειαζεται καποια αλλαγη?
Τα καυσαερια στο "ταφ" της καμιναδας ειναι γυρω στους 240 βαθμους,ειναι καλα η πολλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7845 από police72
Απαντήθηκε από police72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Kαλημερα σε ολη την παρεα απο Χαλκιδικη.Εδω και ενα μηνα χρησιμοποιω πελλετ και ειπα να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου αλλα και τις αποριες σου σε καποια θεματα.
Εχω περασει τον ferolli p7 απο τον οποιο ειμαι ευχαριστημενος οσον αφορα την αποδοση του.Ζεσταινω μια δυοροφη οικοδομη 110 τ.μ και η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο τους 18 βαθμους.Η καταναλωση του ειναι μεχρι τωρα στα 45 κιλα την ημερα!
Στην αρχη χρησιμοποιουσα το ahira το οποιο πληρωνα 4.5 ευρω το σακι και τα αποτελεσματα του ηταν καταπληκτικα.Σε επικοινωνια που ειχε η συζυγος μου με την εταιρια στη Βουλγαρια της ειπαν οτι πουλανε τον τονο 175 ευρω.Ειναι το θεμα ομως της μεταφορας απο κει.Το καθαριζα καθε 3 μερες περιπου και εβγαζε μονο σταχτη.
Εδω και 10 μερες χρησιμοποιω της wood το οποιο καθαριζω καθε μερα απο τη σταχτη και με βουλωνει μπροστα ο φυσητηρας καθως δημιουργει καρβουνο.
Σημερα ξεκινησα πελλετ Μακης και θα δουμε για τα αποτελεσματα του.Η αγορα ολων των παραπανω πελλετ ειναι στα 4.5 ευρω τα 15 κιλα.Δεν ξερω αν ειναι ακριβη η τιμη και αν μπορω να βρω ποιο οικονομικη στην περιοχη της Θεσσαλονικης.
Ενα προβλημα που αντιμετωπιζω απο την αρχη και ακομα δεν εχει λυθει ειναι οτι το υλικο μεσα στο καζανι
δεν πεφτει καλα εκει που ειναι ο κοχλιας με αποτελεσμα να παραμενει αρκετο στην πανω πλευρα και εκει που τραβαει ο κοχλιας να ειναι αδειος.Πρεπει καθε μερα να πηγαινω και να σπρωχνω εγω το υλικο για να κατεβαινει στον κοχλια για να μην σταματαει ο καυστηρας Α01 το προβλημα.Θα ηθελα τη βοηθεια σας πανω σ αυτο το προβλημα μου.
Να ευχαριστησω εκ των προτερων για το καλωσορισμα γιατι ειναι το πρωτο μου μηνυμα

paoki72
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by police72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7846 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
ΛΟγικά οφείλεται σε πρόβλημα σκόνης στα σακιά. Το είχες και με τις δύο ποιότητες το πρόβλημα??
Όταν η σκόνη μαζευτεί στο σημειο καθόδου, εμποδίζει την ομαλή ροή.
Χρειάζεται καθάρισμα ο σωλήνας καθόδου. Το είχα και γω με τη σόμπα, επιλύθηκε σε μεγάλο βαθμό με κλίση της σόμπας προς τα μπροστά. Αυτό όμως δε γίνεται σε σε΄να.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7847 από police72
Απαντήθηκε από police72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γιαννη το προβλημα το εχω απο την αρχη και συνεχιζεται.
Το καζανι το εχω σηκωσει λιγο ψηλα βαζοντας δυο σειρες τουβλα.Δεν ξερω αν θα βοηθουσε απο την πισω πλευρα που ειναι ο κοχλιας να χαμηλωνα λιγακι το καζανι βγαζοντας τη μια σειρα για να εχει λιγο κλιση

paoki72

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.226 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ