Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160997 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα σας ,και ευχαριστώ για την απάντηση , ο δικος μου Ρ7 εχει την ίδια συμπεριφορά και εντός λέβητα και εκτός,πυρώνη τον σωληνα τροφοδοσιας , είναι η πρώτη φορά που μου δημιουργεί θεμα, με τις οδηγίες απο το εδω site οσα χρόνια τον εχω δεν ξέρω τι παει να πει πρόβλημα ούτε καν Α1 ,τώρα ξαφνικά μονίμως Α4, όσον αφορά την καμινάδα την πέρασα 3 φορές με βούρτσα κυκλική της διαμέτρου της χωρίς καν να βρει αντίσταση
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nafplion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161000 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Λκαιαρισε καλα ολεσ τισ θυριδεσ του pensotti
και αφου ολα ειναι καθαρα τοτε ελεγξε τον καυστηρα στη ενωση με τον ανεμιστηρα και στην ενβση με τη μπουκα. Μηπωσ λασκαρισαν οι βιδεσ συγκρατισησ. Ο p7 ειναι ενασ καλοσ καυστηρασ για τα χρηματα του. Λανε και αυτα και τα ξαναλεμε.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161014 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας ,θα το κάνω και θα σας πω αποτελέσματα ,αν και ξερω πως ειναι πεντακαθαρα ολα γιατι τα εκανα μονος μου οπως παντα. Το μονο που σκεφτηκα ειναι μήπως πρέπει να βάλω και ενα απορροφητήρα καυσαερίων μήπως με τα χρόνια η καμιναδα δεν αναρροφά στο 100 % της πια . σκεφτομουν κατι σαν και αυτο εδω shop.dec-orama.gr/shop-2/%CE%B5%CE%BE%CE...3%CE%B9%CF%8E%CE%BD/
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nafplion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161413 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλό σας μεσημέρι ,
επανέρχομαι για να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια σας και πάλι, και απλα να αναφέρω την λύση στο πρόβλημα του δικού μου Ρ7 τελικά , ενα θεμα στον ανεμιστήρα του καυστήρα είχε σαν αποτέλεσμα να φέρει ολη αυτήν την αναστάτωση, μόλις αλλάχτηκε ολα επανήλθαν στο φυσιολογικό :)
Ευχαριστω για άλλη μια φορά για την βοήθεια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": iliadis1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161420 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Τι έπαθε ο ανεμιστήρας? Εύταιγε μήπως ο πυκνωτής? Μού έτυχε μια φορά πρόβλημα στο δευτερεύων του μοτέρ ανεμιστήρα αυτό ίσως και να είναι φυσιολογικό νά βέβαια δεν προέρχεται από πυκνωτή.
Άρα πρέπει να μην ανέβαζε στροφές ο ανεμιστήρας , δεν μας το είπες από την αρχή όμως να καταλάβουμε τη βλάβη!!!

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161428 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπερα , ναι όντως δεν ανέβαζε στροφές, αλλά το έκανε μετα τον εξαερισμό κατα την διαδικασία ανάμματος του πελλετ ,στην διαδικασία εξαερισμού ακουγόταν να δουλεύει κανονικά τουλάχιστον αυτο καταλάβαινα, βέβαια απο καινούριο όταν το πρώτοποθετήσαμε, ο ανεμιστήρας έκανε κάποιο μεταλλικό θόρυβο καθώς δούλευε άλλοτε πολυ άλλοτε λίγο,χωρίς να επηρεάζει την λειτουργία ομως του καυστήρα, το άφησα λοιπόν και ελεγα θα στρώση με την χρήση, χωρίς βέβαια να του δώσω την απαιτούμενη προσοχή ,,{δικό μου σκεπτικό αυτό} προφανώς ζοριζόταν κάπου εσωτερικά . Τελικά τώρα ολα καλά ,μας ξαναζέστανε!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.194 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ