Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112770 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

δημητριου έγραψε: αγαπητε joe125 θελω να ρωτησω στην κλεμα 7και8 συνδεης το θερμοστατη που ειναι πανο στο λεβιτα? και στη κλεμα 13-14 τι? αν μπορης να μου απαντησης σε ευχαριστο το mail ειναι ddimitris1@ g mail.com

Φίλε δημητριου συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω να μπαίνω εδώ μέσα
Πάμε τώρα στο θέμα μας, στην επαφές 7 και 8 συνδέουμε τον θερμοστάτη αλλά προσοχή αν το L του θερμοστάτη παίρνει από πουθενά αλλού ρεύμα τότε στον καυτήρα πάμε την ανοιχτή επαφή του θερμοστάτη και την συνδέουμε στο 8
Όσο για τις επαφές 13 και 14 εκεί συνδέουμε τον τερματικό διακόπτη της πόρτας του καυστήρα αν υπάρχει τερματικός έτσι ώστε αν ο καυστήρας είναι σε λειτουργία και ανοίξουμε την πόρτα ο καυστήρας να κόψει τον αέρα και την τροφοδοσία μέχρι να ξανακλείσουμε την πόρτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112774 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

kosthsk έγραψε:

joe125 έγραψε: όποιος θέλει ηλεκτρολογικό σχέδιο για τον πίνακα του λεβητοστασίου η έχει κάποιο πρόβλημα με τα ρεύματα η κάποια απορία να μου το πει να του το λύσω,τι σκατά ηλέκτρολόγος είμαι :cheer:


αν μπορείς να μου το στείλεις και σε μένα γιατί με περισσεύουν κατι καλώδια . το emal mou Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αν δεν τα μάζεψες τα καλώδια που περισσεύουν σου έστειλα το τηλέφωνό μου στο mail που μου έδωσες για αν σε βοηθήσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112776 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

varxo έγραψε: μου παρουσιαζεται το εξης προβλημα εκει που δουλευει καλα ο καυστηρας αποτομα ενω ειναι πχ στην σκαλα 5
κανει διακοπη και ξεκιναει ξανα απο την αρχη τι να φταει? το εχει παθει αυτο καποιοας αλλος απο εδω μεσα;

Για δώσε ποιο πολλές λεπτομέρειες της εγκατάστασης και του προβλήματος
Αν μπορείς και καμία φώτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112785 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
γιωργη δες και καμαρωνε τον πελλετοφτιαχτη!!!
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...d=384&limitstart=525
γιωργη σε θελω για μια δουλεια και ενα ανεξηγητο φαινομενο (για μενα )το τηλεφωνο σου το εχω ,αλλα αν εχει και σκαιπ θα ηταν ποιο ευκολο να δεις τα ανεξηγητο φαινομενο που εχω με το μοτερ της πρεσσας και τον πινακα γενικα!!!!χαχαχαχ
ασε αλλα κολπα?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112809 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Σκέφτομαι και εγω να τον "τραβήξω προς τα πίσω με προέκταση ώστε να είναι στο ίδιο βάθος με τον καυστήρα πετρελαίου,βέβαια δεν έχουμε ακόμα κρύο και οι πρώτες 3δοκιμές ήταν πολύ καλες ,
Είχα και εγώ καρβουνακια και έκανα ακριβώς οτι συστήνεται εδώ μέσα στους συγκεκριμένους κωδικούς που αφορούν τον κοχλια.
Έχω διαβάσει όλα τα ποστ στα θέματα με τον ferroli...
Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους ,ειδικά ομως στον tzoe 125.
Καλο θα ήταν η εντολη του θερμοστατη να γίνεται η "γέφυρα" των επαφών του καυστήρα 7-8 μέσω ρελε επαφών .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112877 από George.k
Απαντήθηκε από George.k στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Εχω ενα προβλημα με ενα καυστηρα που εχει τοποθετηθει στου πατερα μου το σπιτι SUN 7
Εχω βαλει και εγω τον ιδιο καυστηρα(την ιδια μερα τουσ βαλαμε)
Του βγαζει συνεχεια την ενδηξη F05
Ηρθε ο τεχνικος(ντεμεκ) τα ελενξε ολα και δεν μπορεσε να βγαλει ακρη.
Απο τι καταλαβα που διαβασα λιγο τις οδηγιες αναφερει κατι για την πιεση(πρεσοστατη μαλλον)
Aν καπιος γνωρηζει κατι πανω σε βλαβες παρακαλω να εποικινωνησει μαζι μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.238 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ