Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82681 από ankostas333

xrysafis72 έγραψε: πατριδα ankostas333 !!!! μεσα απο δραμα εισε η απο τα περιξ?

δοξατο φιλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82855 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε: ελα γιωργη ολα καλα δουλευουν τα μοτερακια.εκανα τον πινακα και εβαλα προς το <<θηριο>> για λιγο.αυριο γρασαρο βαζω βαλβονινες στο σασμανακι και στρωνο την πρεσσα!!για γρασσο στο μοτερ τι λες να βαλω ?(για υψηλες θερμοκρασιες δωσε κανενα τυπο).
για δες και αυτο θα μου κανει την δουλεια?
e-damianakis.gr/category-3/category-160/dem021.html

θα σου μετράει κανονικά
από γράσο βάλε ένα απλό και όχι πολύ ακριβό (με καλό συντελεστή λίπανσης),γιατί αν βάλεις ακριβούς βιομηχανικού τύπου τσάμπα τα λεφτά θα δώσεις γιατί δεν πρόκειται να δουλεύεις τα μηχανήματα 24 ώρες το 24ώρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82858 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ankostas333 έγραψε:

joe125 έγραψε:

ankostas333 έγραψε: απο δραμα ειμαι. γεμισα το βαρελι με τα techno αλλα ακομα τραβαει τα τελευταια απο τα αλφα. αν το κατεβασω ναι ζωνταντευει η φλογα.. ομως ετσι δεν πιανει κλινκετ? καυσαερια δεν εχω μετρησει. γυρω στα 280/τονο το πηρα .. 10 € ακριβοτερο απο το αλφα

για να πιάσει κλίνκετ κατά κύριο λόγο είναι το πέλετ και μετά ο αέρας όχι η ποσότητα που ρίχνει πέλετ ο κοχλίας,η ποσότητα έχει να κάνει με καρβουνάκια στην στάχτη
από καρβουνάκια έχεις θέμα?
η στάχτη πώς είναι?

η σταχτηη ειναι τελειως πουδρα.. για το κλινκερ δλδ δεν μπορω να κανω κατι ?

αύξησε λίγο τον αέρα αλλά εξαρτάται κατά 90% από το πέλετ,με το καινούργιο πέλετ έχεις κλίνκέτ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82868 από ankostas333

joe125 έγραψε:

ankostas333 έγραψε:

joe125 έγραψε:

ankostas333 έγραψε: απο δραμα ειμαι. γεμισα το βαρελι με τα techno αλλα ακομα τραβαει τα τελευταια απο τα αλφα. αν το κατεβασω ναι ζωνταντευει η φλογα.. ομως ετσι δεν πιανει κλινκετ? καυσαερια δεν εχω μετρησει. γυρω στα 280/τονο το πηρα .. 10 € ακριβοτερο απο το αλφα

για να πιάσει κλίνκετ κατά κύριο λόγο είναι το πέλετ και μετά ο αέρας όχι η ποσότητα που ρίχνει πέλετ ο κοχλίας,η ποσότητα έχει να κάνει με καρβουνάκια στην στάχτη
από καρβουνάκια έχεις θέμα?
η στάχτη πώς είναι?

η σταχτηη ειναι τελειως πουδρα.. για το κλινκερ δλδ δεν μπορω να κανω κατι ?

αύξησε λίγο τον αέρα αλλά εξαρτάται κατά 90% από το πέλετ,με το καινούργιο πέλετ έχεις κλίνκέτ?

δεν ειδα ακομα.... σε 2 μερες θα το καθαρισω και θα σου πω... παντως εμφανως η φλογα ειναι πολυ καλυτερη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82956 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ankostas333 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: πατριδα ankostas333 !!!! μεσα απο δραμα εισε η απο τα περιξ?

δοξατο φιλε

εδω μαυρολευκη φιλε μου!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82957 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: ελα γιωργη ολα καλα δουλευουν τα μοτερακια.εκανα τον πινακα και εβαλα προς το <<θηριο>> για λιγο.αυριο γρασαρο βαζω βαλβονινες στο σασμανακι και στρωνο την πρεσσα!!για γρασσο στο μοτερ τι λες να βαλω ?(για υψηλες θερμοκρασιες δωσε κανενα τυπο).
για δες και αυτο θα μου κανει την δουλεια?
e-damianakis.gr/category-3/category-160/dem021.html

θα σου μετράει κανονικά
από γράσο βάλε ένα απλό και όχι πολύ ακριβό (με καλό συντελεστή λίπανσης),γιατί αν βάλεις ακριβούς βιομηχανικού τύπου τσάμπα τα λεφτά θα δώσεις γιατί δεν πρόκειται να δουλεύεις τα μηχανήματα 24 ώρες το 24ώρο

εχω που ενα που βαζω στα γεωργικα μηχανηματα ειναι για ρουλεμαν αλλα δεν εχει τοσο υψηλες θερμοκρασιες οπως η πρεσσα θα κανω δουλεια?
στο μοτερ εχει γρασσαδορακια ποσο γρασσο βαζω?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72. Αιτία: δ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.219 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ