Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82417 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ελα γιωργη ολα καλα δουλευουν τα μοτερακια.εκανα τον πινακα και εβαλα προς το <<θηριο>> για λιγο.αυριο γρασαρο βαζω βαλβονινες στο σασμανακι και στρωνο την πρεσσα!!για γρασσο στο μοτερ τι λες να βαλω ?(για υψηλες θερμοκρασιες δωσε κανενα τυπο).
για δες και αυτο θα μου κανει την δουλεια?
e-damianakis.gr/category-3/category-160/dem021.html

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82469 από PIRSOS.DIMAR
Γεια σας παιδια.Υστερα απο ενα ολονυχτιο διαβασμα στο forum αποφασισα να κανω εγγραφη(απορω πως δεν την εκανα πιο νωρις).Ειμαι στο επαγγελμα καυστηρατζης.Περιοχη δραστηριοτητας θεσσαλονικη-χαλκιδικη.Ασχολουμε γενικα με καυστηρες πετρελαιου(εαν υπαρχουν...)και με αεριο.Τωρα τελευταια ενας φιλος εβαλε ενα ferolli sun p7 με prity λεβητα.ολο προβληματα.του εβαλα καποιες ρυθμισεις που διαβασα στο φορουμ και περιμενω να δω αποτελεσματα.Παντως σε θερμοκρασια εξοδου καυσαεριων ειχε 280(αρκετα πολυ).Βεβαια αυτο το κατεβασα βαζωντας εναν εξοικονομητη(δικια μας πατεντα-αργοτερα θα σας βαλω φωτογραφια) ο οποιος εκμεταλευεται τα καυσαερια με αποτελεσμα να πεσω στα 150.τα μονοξειδια του ανθρακα επαιζαν απο 350-900.Φανταζομαι αυτο το εκανε γιατι δεν εχουμε σταθερη καυση-εναυση την ωρα που πεφτουν τα πελλετ.Δεν μου εμφανιζει κλινκερ καθολου.Τελικα αξιζει να βαλουμε φερολλι η θα το μετανοιωσω?.εχω ενα λεβητα πετρελαιου μαντεμενιο αλλα φανταζομαι οτι επειδη εχει μικρες διαδρομες θα μου γεμιζει μεσα και καθε μερα θα τον καθαριζω.εαν επιλεξω φερολλι θα ειναι και μονο για την τιμη του,γιατι φανταζομαι υπαρχουν στο εμποριο(εχω δει-διαβασει) πολυ καλυτεροι καυστηρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82502 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

PIRSOS.DIMAR έγραψε: Γεια σας παιδια.Υστερα απο ενα ολονυχτιο διαβασμα στο forum αποφασισα να κανω εγγραφη(απορω πως δεν την εκανα πιο νωρις).Ειμαι στο επαγγελμα καυστηρατζης.Περιοχη δραστηριοτητας θεσσαλονικη-χαλκιδικη.Ασχολουμε γενικα με καυστηρες πετρελαιου(εαν υπαρχουν...)και με αεριο.Τωρα τελευταια ενας φιλος εβαλε ενα ferolli sun p7 με prity λεβητα.ολο προβληματα.του εβαλα καποιες ρυθμισεις που διαβασα στο φορουμ και περιμενω να δω αποτελεσματα.Παντως σε θερμοκρασια εξοδου καυσαεριων ειχε 280(αρκετα πολυ).Βεβαια αυτο το κατεβασα βαζωντας εναν εξοικονομητη(δικια μας πατεντα-αργοτερα θα σας βαλω φωτογραφια) ο οποιος εκμεταλευεται τα καυσαερια με αποτελεσμα να πεσω στα 150.τα μονοξειδια του ανθρακα επαιζαν απο 350-900.Φανταζομαι αυτο το εκανε γιατι δεν εχουμε σταθερη καυση-εναυση την ωρα που πεφτουν τα πελλετ.Δεν μου εμφανιζει κλινκερ καθολου.Τελικα αξιζει να βαλουμε φερολλι η θα το μετανοιωσω?.εχω ενα λεβητα πετρελαιου μαντεμενιο αλλα φανταζομαι οτι επειδη εχει μικρες διαδρομες θα μου γεμιζει μεσα και καθε μερα θα τον καθαριζω.εαν επιλεξω φερολλι θα ειναι και μονο για την τιμη του,γιατι φανταζομαι υπαρχουν στο εμποριο(εχω δει-διαβασει) πολυ καλυτεροι καυστηρες.


Δημήτρη καλωσήρθες στην παρέα μας!

Χαίρομαι που το φόρουμ παρέχει γνώσεις και βοήθεια ακόμα και σε επαγγελματίες και είμαι σίγουρος ότι και εσύ από την πλευρά σου θα προσπαθήσεις να βοηθήσεις τους συμφορουμίτες στη λύση προβλημάτων που αντιμετωπίζουν.

Τέλος, μιας και είσαι είσαι επαγγελματίας, καλό θα ήταν να ρίξεις μια μελέτη στους Όρους Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας του φόρουμ , αν δεν το έχεις κάνει ήδη βέβαια. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82510 από PIRSOS.DIMAR
Πιστευω οτι γενικα τα επαγγελματα ολα μαθαινονται στην πραξη και οχι στην θεωρια.οι εμπειριες που αποκτας πανω στο επαγγελμα σου δεν τα λεει κανενα βιβλιο(γνωμη μου) απλα σε βοηθαει στην αρχη.ο καθενας με την εμπειρια του,επαγγελματιας η μη, ας βοηθησει τους υπολοιπους.
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PIRSOS.DIMAR.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82533 από ankostas333

joe125 έγραψε:

ankostas333 έγραψε: απο δραμα ειμαι. γεμισα το βαρελι με τα techno αλλα ακομα τραβαει τα τελευταια απο τα αλφα. αν το κατεβασω ναι ζωνταντευει η φλογα.. ομως ετσι δεν πιανει κλινκετ? καυσαερια δεν εχω μετρησει. γυρω στα 280/τονο το πηρα .. 10 € ακριβοτερο απο το αλφα

για να πιάσει κλίνκετ κατά κύριο λόγο είναι το πέλετ και μετά ο αέρας όχι η ποσότητα που ρίχνει πέλετ ο κοχλίας,η ποσότητα έχει να κάνει με καρβουνάκια στην στάχτη
από καρβουνάκια έχεις θέμα?
η στάχτη πώς είναι?

η σταχτηη ειναι τελειως πουδρα.. για το κλινκερ δλδ δεν μπορω να κανω κατι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82665 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
πατριδα ankostas333 !!!! μεσα απο δραμα εισε η απο τα περιξ?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.257 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ