Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79376 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
πχ από μεγάλα πέλετ που κολλάνε ανάμεσα στο κοχλία και το τοίχωμα του και δεν τον αφήνουν να γυρίσει
μην τον βλέπεις με το μάτι αλλά για κοίτα τον με μια ξύστρα καλύτερα η μια μικρή σπάτουλα,ξεβίδωσε της δύο βίδες που έχει βγάλε τον και καθάρισε και την ''τσουλήθρα'' του καυστήρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79386 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: γιωργο η πρεσσα ηρθε στο σπιτι μου.ειναι σαν ελεφαντας ρε,παλεστης σουμο.εχω ανεβαση φωτο στο φορουμ.
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...id=53&limitstart=315
πεσμου εντυπωσεις ?
θα χρειαστω της γνωσης που εχεις σαν ηλεκρολογος!!!
πεσμου τη ωρες μπορω να σε ενοχλω τηλεφωνικα?
ο καυστηρα παει τελεια.να φανταστης ξεχασα να τον καθαρισω 4 μερες και γεμισε μεχρι την μεση της μπουκας και προβλημα δεν εβγαλε!!!!χαχαχαχ :woohoo:

καλορίζικη και καλό πέλετ να βγάλεις
της είδα, από ότι φαίνεται μια χαρά είναι ο Κινέζος
αύριο λίγο δύσκόλο γιατί θα τρέχω όλη την μέρα για μια σοβαρή βλάβη
μπορείς να με πάρεις Τετάρτη από της 11 και μετά (ότι ώρα θέλεις)

γιωργο επιδη δεν ξερω που θα κολησω ηλετρολογικα(τι ωρα θα ειναι)εγω θα σε παρω και αν δεν μπορεις να μιλησεις κλειστο(κατηλημενος)χαχαχχαχ.δω σε θαρρος στον χωριατη να σου ρθεικαι.........χαχαχαχ

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by xrysafis72. Αιτία: λαθος εγραφο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79473 από Eco-thermo
Απαντήθηκε από Eco-thermo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
κοίταξε τις μοίρες του κοχλία....θέλει στις 45ο .....ούτε περισσότερο,ούτε λιγότερο!και η δεξαμενή σου πάντα να έχει καύσιμο πάνω από τη μέση για να μη δημιουργούνται κενά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79477 από casperhellas

joe125 έγραψε: πχ από μεγάλα πέλετ που κολλάνε ανάμεσα στο κοχλία και το τοίχωμα του και δεν τον αφήνουν να γυρίσει
μην τον βλέπεις με το μάτι αλλά για κοίτα τον με μια ξύστρα καλύτερα η μια μικρή σπάτουλα,ξεβίδωσε της δύο βίδες που έχει βγάλε τον και καθάρισε και την ''τσουλήθρα'' του καυστήρα


Δεν κολλάνε στον κοχλία. Κολλάνε στην γωνία που κάνει ο καυστήρας λίγο πριν πέσουν για καύση. σε εκείνο το σημείο είναι πιο στενό και εκεί σταματάει. Όσο φαίνεται με το μάτι είναι καθαρό.
Εγώ πρέπει μετά να βάλω ένα σύρμα μέσα στον καυστήρα για να τα κουνήσω λίγο και μετά αρχίζουν κ πεφτουν όλα μαζί... τα βγάζω και ξεκινάω τη λειτουργία του. Το θέμα είναι ότι το κάνει πολύ συχνά και σταματάει άκυρες ώρες (βράδυ). Μέχρι το πρωί το σπίτι έχει παγώσει.

Λέβητας Ferroli SFL 4 30Kw με καυστήρα Ferroli sun P7 7Κw
Οδηγίες Κατασκευαστή Ferroli - Ελληνικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79617 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

casperhellas έγραψε:

joe125 έγραψε: πχ από μεγάλα πέλετ που κολλάνε ανάμεσα στο κοχλία και το τοίχωμα του και δεν τον αφήνουν να γυρίσει
μην τον βλέπεις με το μάτι αλλά για κοίτα τον με μια ξύστρα καλύτερα η μια μικρή σπάτουλα,ξεβίδωσε της δύο βίδες που έχει βγάλε τον και καθάρισε και την ''τσουλήθρα'' του καυστήρα


Δεν κολλάνε στον κοχλία. Κολλάνε στην γωνία που κάνει ο καυστήρας λίγο πριν πέσουν για καύση. σε εκείνο το σημείο είναι πιο στενό και εκεί σταματάει. Όσο φαίνεται με το μάτι είναι καθαρό.
Εγώ πρέπει μετά να βάλω ένα σύρμα μέσα στον καυστήρα για να τα κουνήσω λίγο και μετά αρχίζουν κ πεφτουν όλα μαζί... τα βγάζω και ξεκινάω τη λειτουργία του. Το θέμα είναι ότι το κάνει πολύ συχνά και σταματάει άκυρες ώρες (βράδυ). Μέχρι το πρωί το σπίτι έχει παγώσει.

βγαλε μια φωτο την γωνια να την δουμε,μηπως εχεις γωνια παλεου τυπου?
το προβλημα αυτο το ειχε και ενα φιλακι μου και αλαξαμε την γωνια και τελος.

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79657 από varxo
Απαντήθηκε από varxo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
φιλε ΜΑΚΕΔΟΝΑ εγω κανω γενικο καθαρισμο καθε βδομαδα καθαριζω τα τουρμο καθως επισης ανοιγω και το καπακι πισω στον λεβητα που ειναι κατω απο την καμιναδα γιατι πιανει αρκετη σταχτη
επισης καθημερινο καθαρισμα περιπου κανενα δεκαλεπτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.261 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ