Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79211 από giorgontres
Καλησπέρα βρε παιδια!! Έχω κ ΕΓΩ τον φερολι p4 κ δόξα ΤΩ Θεό μετα απο πολυ καιρο έχω ησυχάσει . Ενα φικαρακι μου έβαλε τον p12 για 3 σπίτια δούλευε μια χαρα κ μετα απ τη μέρα που τον καθάρισε τον ανοίγει κάνει την αρχική διαδικασία προαερισμου στην οθόνη fh κ μετα δεν ξεκινά δηλαδη δεν βγαίνει η μικρή παυλιτσα της λειτουργεί ας . Τι να κάνουμε;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79230 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
παιδια ελατε να σας κερασω ποπ-κορν!!! εβαλα σημερα στον φερολι καλαμποκι σε αναλογια 60 κιλα πελετ 35 καλαμποκι . δουλεψε 3 ωρες και μετα ανοιξα να αδειασω τη σταχτη και να κανω αυτοψια .μολις αδειασα τη σταχτη αρχισε το παρτι !!!παφ- πουφ πεταγοταν το καλαμποκι χα-χα-χα απο πιθανον ακαυτα σπυρια. απο φλογα ομως δεν εχω παραπονο κολαση σκετη. να ειχα και καλυτερο πελετ μεσα ( για πρωτη φορα ειχα σακκα). αυτο που ειδα ακομη ειναι οτι τα σπυρια δεν γινοντουσαν σταχτη αλλα ηταν καρβουνιασμενα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79240 από casperhellas
Καλησπέρα παιδιά, (μετά από πολύ καιρό)

Έχω και εγώ ακόμα μικρο-προβλήματα...

1. Μερικές φορές σταματάει ο κοχλίας την λειτουργία του και δεν ρίχνει πέλλετ μέσα στον καυστήρα για να κάψει και σταματάει.. πρέπει να κατεβάσω την ασφάλεια από τον πίνακα για να δουλέψει πάλι.

2. Άλλες φορές μου γεμίζει τον σωλήνα πέλλετ και μπουκώνει και σταματάει..(Α01) πρέπει να κατεβαίνω να τον καθαρίζω με το χέρι και μετά να τον ανάβω πάλι... (πολύ συχνό φαινόμενο)
Νόμιζα είναι από το μέγεθος των πέλλετ αλλά μου λένε δεν παίζει ρόλο γιατί είναι μαλακά... όμως εγώ βλέπω πως μπλοκάρουν στον καυστήρα μέσα και δεν πέφτουν στον χώρο καύσης.


ΥΓ. Χαιρετίσματα στον φίλο Στράτο!! :)

Λέβητας Ferroli SFL 4 30Kw με καυστήρα Ferroli sun P7 7Κw
Οδηγίες Κατασκευαστή Ferroli - Ελληνικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79245 από giorgontres
FΠαιδιά αν μου χει κάψει πλακέτα ξέρει κανεις κάποιον τεχνικό εδω στην αθήνα της προκοπης;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79263 από casperhellas
Γιώργο δοκίμασες να κατεβάσεις την ασφάλεια από τον πίνακα για να κάνει μια επαεκκίνηση ?
Όταν ξεκινάει θα πρέπει να σου εμφανίζει την έκδοση του λογισμικού.

Το καλοριφερ το βγάζει ?


Δες λίγο ξανά αν είναι οι ρυθμίσεις οι εργοστασιακές (τα u και τα t) για να μην υπάρχει εκεί κάτι και ψάχνουμε άλλα.. πχ. το u03 πρέπει να είναι 00 αν δεν είναι αυτό τότε δεν δουλεύει για τον δικό σου.

Ανέβασε και τις φωτογραφίες και κάποιος από δω μέσα θα προτείνει λύσεις!

Λέβητας Ferroli SFL 4 30Kw με καυστήρα Ferroli sun P7 7Κw
Οδηγίες Κατασκευαστή Ferroli - Ελληνικά
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by casperhellas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79314 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

giorgontres έγραψε: FΠαιδιά αν μου χει κάψει πλακέτα ξέρει κανεις κάποιον τεχνικό εδω στην αθήνα της προκοπης;;;

Φίλε μου περαστικά σου, κάνε ένα τηλεφώνημα εδώ (ARIES S.A 2310 686440 Θεσ/νικη) μήπως και βρεις λύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.233 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ