Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77152 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
κατά 99% στο πέλετ είναι ο ένοχος
μήπως άλλαξε παλέτα πέλετ? δηλαδή άλλη παρτίδα?
και ο δικός μου στην μια είχε μουτζούρα αλλά βγαίνει εύκολα με λίγο τρίψιμο και με την ηλεκτρική σκούπα στάχτης
τα παράπονα μας στην Β.Ι.Π.Ε Τρίπολης :cheer:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77154 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

tempes έγραψε: με το sfl5 και το p7 φοβαμαι οτι δεν θα εχω καλα αποτελεσματα και οτι θα καιει πολυ πελλετ
το εχει δοκιμασει κανεις??

φυσικά φίλε μου και θα καίει ποιο πολύ γιατί ο καυστήρας στην ανώτερη σκάλα του δεν βγάζει τα kW του λέβητα
η ferroli έχει το Ρ7 μέχρι τον sfl 4 και από τον slf5 και πάνω βάζει τον Ρ12


μεχρι πριν κατι μηνες εδινε τον p7 για τον sfl5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77160 από Μιχάλης
Ο φίλος που το μετέφερε από Τρίπολη φταίει καθότι το άφησε έξω και έφαγε βροχή κάργα.
Κοίτα και το άλλο το τρελό που μου κάνει: ξεκινάει κανονικά ο κοχλίας στην πρώτη εντολή, συνεχίζει μετά όταν μπαίνει στο 1 και τότε κάνει τον γνωστό μπουκωμένο θόρυβο και δε ρίχνει. Τροφοδοτώ με το χέρι για κανά δίλεπτο και μετά ξαναπαίρνει μπρος ο κοχλίας. Άρα δεν φταίει το ότι όταν ήταν κλειστός ο καυστήρας κύλησαν τα πέλετ κάτω.
ΥΓ. Τι θα γίνει με το τσίπουρο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77164 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tempes έγραψε:

joe125 έγραψε:

tempes έγραψε: με το sfl5 και το p7 φοβαμαι οτι δεν θα εχω καλα αποτελεσματα και οτι θα καιει πολυ πελλετ
το εχει δοκιμασει κανεις??

φυσικά φίλε μου και θα καίει ποιο πολύ γιατί ο καυστήρας στην ανώτερη σκάλα του δεν βγάζει τα kW του λέβητα
η ferroli έχει το Ρ7 μέχρι τον sfl 4 και από τον slf5 και πάνω βάζει τον Ρ12


μεχρι πριν κατι μηνες εδινε τον p7 για τον sfl5

δεν το έχω δει εγώ ποτέ αυτόν τον συνδυασμό γιατί ο Ρ7 στην ανώτερη δίνει 34 kW και ο λέβητας ο sfl5 είναι 41 kW

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77168 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Μιχάλης έγραψε: Ο φίλος που το μετέφερε από Τρίπολη φταίει καθότι το άφησε έξω και έφαγε βροχή κάργα.
Κοίτα και το άλλο το τρελό που μου κάνει: ξεκινάει κανονικά ο κοχλίας στην πρώτη εντολή, συνεχίζει μετά όταν μπαίνει στο 1 και τότε κάνει τον γνωστό μπουκωμένο θόρυβο και δε ρίχνει. Τροφοδοτώ με το χέρι για κανά δίλεπτο και μετά ξαναπαίρνει μπρος ο κοχλίας. Άρα δεν φταίει το ότι όταν ήταν κλειστός ο καυστήρας κύλησαν τα πέλετ κάτω.
ΥΓ. Τι θα γίνει με το τσίπουρο;

έχει φουσκώσει το πέλετ?σε τι κατάσταση είναι από την βροχή που έφαγε?
τότε το θέμα είναι με το μοτέρ,αλλά έπρεπε να το κάνει ποιο συχνά αν έφταιγε το μοτέρ η κάποια ηλεκτρολογική σύνδεση,αλλά να σου πω την άποψη μου κατά κάποιο τρόπο κυλάει προς τα κάτω το πέλετ και αφήνει κενά
το τσίπουρο θα το ποιούμε απλά χάλασε η δουλειά για αυτό δεν ήρθα στα μέρη σου,θα έρθω όμως γιατί θέλω να δω και το εργαλείο και τον κοχλία που έχει βαλθεί να μας τρελάνει :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77454 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ευχαριστω καρρα για το θερμομετρο,εδωσα το αντιτιμο στην φαρμακοπειο.joe kai kappa:στην 5 ταχυτητα μου εστηλαν μνμ απο τον αρη(πλανητης)οτι ανεβηκε η θερμοκρασια περιβαλοντος,270 βαθμου κελεσιου,στην 4 ταχυτητα 230-240 βαθμους,στην 3 ταχυτητα 170 βαθμους αλλα δεν ανεβαζε θερμοκρασια τα νερα .εβαλα την 4 ταχυτητα και ανεβασα to7 απο 39 σε 41 καιεχω θερμοκρασια καυσαεριων 210.πεστε μου λαθη και λυσεις αν εχω προβλημα?
Υ.Γ δεν ειναι καθαρισμενος ο λεβητα πετρελαιου απο εχθες το βραδυ!!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.213 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ