Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77034 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Καυστήρας Ferroli P7: σφάλμα Α01

kappas έγραψε: Χρυσαφι εφυγε απο μενα
:woohoo:

θα παω το απογευμα στο φαρμακειο να το παρω.σαββατο η πελλετιερα εκτος απροοπτου θα ειναι στην μαυρολευκη .εκτελωνησα σημερα και αυριο φορτωνω απο πειραια για δραμα.στηλε τηλεφωνο σου στο email μου να σε παρω οταν θα την εγκαταστησω και βγαλω πελλετ!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77073 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
με το sfl5 και το p7 φοβαμαι οτι δεν θα εχω καλα αποτελεσματα και οτι θα καιει πολυ πελλετ
το εχει δοκιμασει κανεις??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77103 από billg74
Απαντήθηκε από billg74 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ΜΑΡΙΑ έγραψε: .Ὁ δικός μου λέβητας εἶναι ὁ ferroli SFL 4,μέ καυστῆρα ferroli SUN P7 34W.
Ἐδῶ καί μία ἑβδομάδα(μέ καθημερινούς πειραματισμούς καί ἐναλλαγές),ἔχουμε τέλεια καύση!
Στάχτη πούδρα,κατανάλωση 35-42 κιλά ἡμερησίως,λειτουργία 24ωρη,21-22 βαθμούς συνέχεια.
Σπίτι 18 ἐτῶν, διπλᾶ τζάμια,μόνωση ἡ συνήθης τῆς ἐποχῆς,ἡμιυπόγειο+ 2 ὄροφοι,220τ.μ. Βόρεια Ἀττική,ἀκάλυπτο καί ἀπό τίς 4 πλευρές.

ΤΕΛΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ:

Ἔνταση καυστῆρα: 3 (25W)

Χρόνος ἐνεργοποίησης κοχλία: 24 δευτερόλεπτα

Διάρκεια ἀναρρόφησης πέλλετ: 4 δευτερόλεπτα

Κόστος ἀγορᾶς:2700€

Ἐγκατάσταση:400€+180-200€ ὑλικά.Στό ποσόν συμπεριλαμβάνεται καί ἡ ἀπεγκατάσταση τοῦ πετρελαιοκαυστῆρα.

ποσα τετραγωνικα ζεσταινεισ?????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77104 από billg74
Απαντήθηκε από billg74 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tasosp έγραψε:

tsikos έγραψε: ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑΝ FEROLI P 7. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

γεια σου ...το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. δωσε μου ενα τηλ εκει να σου τα πω η να σου στειλω το εντυπο με τις ρυθμισεις κ τις πιθανες εμπλοκες κ την αντιμετωπιση τους
τελικα ειναι πολυ απλος ο φερρολι αν εχεις τον καταλογο με τις παραμετρους κ ξερεις πως να τις αλλαξεις.
εγω εβαλα φερρολιP7(λεβητα πριτυ καυστηρα φερρολι 1450ευρω) περιπου 5 νοεμβριου κ απο τοτε λειτουργει μια χαρα . ολο τον νοεμβριο εκαψε 850 κιλα για δυο σπιτια 70 το ενα κ 95 το αλλο συν ζεστο νερο παντα στο μπανιο. θερμοκρασια 20 με 21
αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζεται ρυθμιση αναλογα με το πελλετ.την δευτερη φορα που πηρα πελλετ ηταν πιο μικρα κομματακια κ μυριζει πευκο ενω πριν οχι.
αυτο βγαζει πολυ φλογα μειωσα λιγο την τροφοδοσια κ ολα μια χαρα.
τον δοκιμασα με καλαμποκι κ παει μια χαρα
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα 1000 ευρω για εγκατασταση . τον φερρολι μπορεις να τον στησεις μονος σου σε μιση ωρα το πολυ. αντε να μην πω να κανεις κ τα υδραυλικα (τα οποια με τον χαλκοσωληνα ειναι πολυ ευκολα πλεον) μονος σου αλλα κ υδραυλικο να φερεις.... 1000 ευρω για να συνδεσει ενα λεβητα? μπαλονακι σε καρδια βαζει???

οταν λεσ καλαμποκι τι εννοεισ?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77122 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tempes έγραψε: με το sfl5 και το p7 φοβαμαι οτι δεν θα εχω καλα αποτελεσματα και οτι θα καιει πολυ πελλετ
το εχει δοκιμασει κανεις??

φυσικά φίλε μου και θα καίει ποιο πολύ γιατί ο καυστήρας στην ανώτερη σκάλα του δεν βγάζει τα kW του λέβητα
η ferroli έχει το Ρ7 μέχρι τον sfl 4 και από τον slf5 και πάνω βάζει τον Ρ12

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77146 από Μιχάλης
Καλησπέρα σε όλους.
Γιώργο, τώρα τελευταία, στα καθαρίσματα του λέβητα, βλέπω μουτζούρα που δεν υπήρχε πρώτα. Μπορεί να οφείλεται σε βρεγμένο πέλετ; Αν όχι, σε τι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ