Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73157 από makedonas
Απαντήθηκε από makedonas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Έγινε Γιώργο,μια προσπάθεια ακόμα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73160 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

annikolas έγραψε: φιλε makedona δεν ξερω αν θα το διαβάσεις γιατί παρατηρώ μία στασιμότητα στο forum εδώ και κάποιες μέρες πάντως χρειάζεται αναλυτής και μάλιστα υπάρχει για πέλλετ. Αν ανατρέξεις στο manual του φερρόλι θα βρείς στις πίσω σελίδες τις οδηγίες για ρύθμιση του καυστήρα με αναλυτή.Εγώ με αναλυτή έκανα τις ρυθμίσεις μου και πάει μία χαρά. Τώρα θα σου έδινα το τηλ του δικού μου αλλά είμαι Αθήνα και μάλλον δεν έρχεται πρός τα πάνω ο μάστορας. Τώρα εάν θέλεις σου δίνω τις ρυθμίσεις μου δοκιμάζεις και αν σου κάνουν τις κρατάς.


Αν δεν σου κάνει πολύ κόπο δώσε τις ρυθμίσεις σου να τις δοκιμάσω εγώ...
Μετά το σβήσιμο του καυστήρα από αδράνεια τι θερμοκρασία μπορεί να πιάσει ο λέβητας?? εμένα φτάνει 90 με u01 75 είναι φυσιολογικό??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73165 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γιώργο πιστεύω ότι πάει καλύτερα για να το δοκιμάσω καλά χρειάζεται να το δω σε πιό κρύο καιρό τι κάνει. Πάντως τώρα ανεβάζει τη θερμοκρασία πιό γρήγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73171 από makedonas
Απαντήθηκε από makedonas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

gatos20vt έγραψε:

annikolas έγραψε: φιλε makedona δεν ξερω αν θα το διαβάσεις γιατί παρατηρώ μία στασιμότητα στο forum εδώ και κάποιες μέρες πάντως χρειάζεται αναλυτής και μάλιστα υπάρχει για πέλλετ. Αν ανατρέξεις στο manual του φερρόλι θα βρείς στις πίσω σελίδες τις οδηγίες για ρύθμιση του καυστήρα με αναλυτή.Εγώ με αναλυτή έκανα τις ρυθμίσεις μου και πάει μία χαρά. Τώρα θα σου έδινα το τηλ του δικού μου αλλά είμαι Αθήνα και μάλλον δεν έρχεται πρός τα πάνω ο μάστορας. Τώρα εάν θέλεις σου δίνω τις ρυθμίσεις μου δοκιμάζεις και αν σου κάνουν τις κρατάς.


Αν δεν σου κάνει πολύ κόπο δώσε τις ρυθμίσεις σου να τις δοκιμάσω εγώ...
Μετά το σβήσιμο του καυστήρα από αδράνεια τι θερμοκρασία μπορεί να πιάσει ο λέβητας?? εμένα φτάνει 90 με u01 75 είναι φυσιολογικό??


Εσύ αδερφέ για να θες τις ρυθμίσεις μου είσαι πιο απογοητευμένος από εμένα :cheer: εσύ νομίζω έχεις την συνδεσμολογία γεφύρωμα 7-8 γι΄ αυτό ανεβάζει 90 βαθμούς, αν το δει ο Γιώργος θα ξέρει καλύτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73172 από annikolas
Απαντήθηκε από annikolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
οκ λοιπόν οι ρυθμίσεις είναι οι παρακατω:
u075 01
u004 02
u000 03


t000 01
t001 02
t061 03
t010 04
t005 05
t100 06
t015 07
t088 08
t030 09
t095 10
t034 11
t129 12
t037 13
t175 14
t053 15
t180 16
t056 17
t01 18
t099 19
t - 20

Ο καυστήρας μου είναι Ρ12 και καίω ALFA WOOD. Τώρα για την θερμοκρασία του καυστήρα δεν ξέρω αν αυτό είν αι φυσιολογικό γιατί εμένα όταν πιάνει τη θερμοκρασία και σβήνει ο καυστήρας (δηλαδή καίει και το υπόλοιπο πελλετ που έχει μέσα)ο κυκλοφορητής συνεχίζει να δουλεύει και εάν ακόμα κλείσει ο θερμοστάτης χώρου έχω πίνακα με την τελευταία βάνα ανοικτεί οπότε ο λέβητας εκτονώνεται. Μεαυτό τον τρόπο η θερμοκρασία σπάνια ανεβαίνει παραπάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73175 από makedonas
Απαντήθηκε από makedonas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ΑΚΥΡΟ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by makedonas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ