Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68890 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: λοιπον γιωργο με την σκαλα 4 να δουλευει το σπιτι εφτασε στην θερμοκρασια του σε μιση ωρα και οι βαθμοι ηταν παλι 60 ο ανωτερος ...
οποτε το βαζω 5 και παλι τα ιδια θα δω...? αλλα πιστευω οτι θα ζεστανει πιο γρηγορα το οποιο δεν νομιζω παλι θα αργει και πιστευω η διαφορα ειναι οτι με την πεμπτη ανεβαζει πιο πολλους βαθμους και κανει σιγουρα μισαωρο....

άφησε το στην 4 σκάλα γνώμη μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68908 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: λοιπον γιωργο με την σκαλα 4 να δουλευει το σπιτι εφτασε στην θερμοκρασια του σε μιση ωρα και οι βαθμοι ηταν παλι 60 ο ανωτερος ...
οποτε το βαζω 5 και παλι τα ιδια θα δω...? αλλα πιστευω οτι θα ζεστανει πιο γρηγορα το οποιο δεν νομιζω παλι θα αργει και πιστευω η διαφορα ειναι οτι με την πεμπτη ανεβαζει πιο πολλους βαθμους και κανει σιγουρα μισαωρο....

άφησε το στην 4 σκάλα γνώμη μου


θα το κοιταξω και αυριο αν δεν εχει καρβουνακια θα το αφησω εκει στην τεταρτη ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68913 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
λοιπον γιωργο ακου εκανα πριν λιγο μια τρελη δοκιμη. u2-2 . t07-12 . t08-90.αυτο που ειδα ειναι φλογα τεραστια χτυπα απεναντι και ανοιγει ηθερμοκρασια με κλειστο κυκλοφοριτη ανεβαινει καθε 5 δευτερα περιπου και βαθμο. και αποτι ειδα πεταγονται ποιο λιγα καρβουνακια.ετσι τι καταναλωση ανα ωρα πιστευεις οτι θα εχω γιατι αποδοση σιγουρα θαεχω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68920 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

sefis έγραψε: λοιπον γιωργο ακου εκανα πριν λιγο μια τρελη δοκιμη. u2-2 . t07-12 . t08-90.αυτο που ειδα ειναι φλογα τεραστια χτυπα απεναντι και ανοιγει ηθερμοκρασια με κλειστο κυκλοφοριτη ανεβαινει καθε 5 δευτερα περιπου και βαθμο. και αποτι ειδα πεταγονται ποιο λιγα καρβουνακια.ετσι τι καταναλωση ανα ωρα πιστευεις οτι θα εχω γιατι αποδοση σιγουρα θαεχω

με αυτήν την ρύθμηση έδωσες άερα στην σκάλα 1 90 Pa και αν έχεις αφήσει την σκάλα 2 εργοστασιακά έσωσες θα έχει αέρα 74Pa που μπαίνει ο καυστήρας
λογικά θα έχεις πολύ αιθάλη (μαυρίλα) και καρβουνάκια,αρά χαμηλή απόδοση
όταν είδες την φλόγα είχε περάσει κανένα 15λεπτο με 25λέπτο μέχρι να στρώσει η τροφοδοσία του καυστήρα από το άναμμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68921 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
συγνωμη λαθος στη σκαλα 2 ανεβασα αερα και οσο για μαυριλα δεν εχει η φλογα ειναι πολυ λαμπερη και ναι ειχε περασει τουλαχιστω μιση ωρα απο την εναυση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68927 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
καλή φλόγα είναι η φλόγα που έχει έντονο χρυσό χρώμα

λαμπερή και λευκή φλόγα γίνετε όταν έχει περίσσεια αέρα (νομίζω η περίπτωση σου)

ατελής καύση η φλόγα έχει σκούρο κίτρινο με κόκκινες ανταύγειες

η δικιά σου φλόγα ποιο από τα τρία έχει?

δηλαδή στο t10 το έκανες 90
μπορείς να την βγάλεις μια φώτο την φλόγα?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.265 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ