Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68533 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: ναι στο ιδιο τα εχω ,σωστη η παρατηρηση σου θα το κοιταξω και αυτο και κατι τελευταιο,,
απο οτι βλεπω απο το μανουαλ και σε σχεση με αυτα που μου εχεις δωσει παρατηρω οτι ο ανεμιστηρας στην 1 και 3 ταχυτητα μου εχεις δωσει πιο μεγαλα νουμερα απο οτι το μανουαλ δεν θα επρεπε να ειναι σαν το μανουαλ μηπως φταιει αυτο που μου τα πεταει σαν καρβουνακια ?
η μηπως πρεπει να μειωσω τον ανεμιστηρα απο ολες τις ταχυτητες ..?

εγώ έχω το εγχειρίδιο το ιταλικό, από το εργοστάσιο,σε εσένα ποιες είναι οι τιμές που λέει?μπορείς να μου της γράψεις?
αν μειώσεις αέρα να προσέχεις και την φλόγα μα μην αλλάξει χρώμα (χαμηλός αέρας)και να είναι πάντα δυνατή και να φτάνει απέναντι η και λίγο πριν φτάσει απέναντι,με λίγα λόγια να είναι ζωηρή
μην τον μειώσεις και πολύ γιατί μετά δεν θα έχει ένταση η φλόγα,θα σβήνει και θα έχεις Α01


συγνωμη δικο μου λαθος και εγω μολις κοιταξα το ιταλικο και εχει αυτες που μου εδωσες
παλι μου βγαζει καρβουνακι να σε πω αν χαμηλωσω το τ16 στο 160 που το ειχαν και δεν ειχα πολυ καρβουνακι λες να δω διαφορα ?
επισης αν αυξανω το χρονο τ7 θα δω διαφορα γιατι το εχω παει 30 και δεν εχω δει διαφορα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68538 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: ναι στο ιδιο τα εχω ,σωστη η παρατηρηση σου θα το κοιταξω και αυτο και κατι τελευταιο,,
απο οτι βλεπω απο το μανουαλ και σε σχεση με αυτα που μου εχεις δωσει παρατηρω οτι ο ανεμιστηρας στην 1 και 3 ταχυτητα μου εχεις δωσει πιο μεγαλα νουμερα απο οτι το μανουαλ δεν θα επρεπε να ειναι σαν το μανουαλ μηπως φταιει αυτο που μου τα πεταει σαν καρβουνακια ?
η μηπως πρεπει να μειωσω τον ανεμιστηρα απο ολες τις ταχυτητες ..?

εγώ έχω το εγχειρίδιο το ιταλικό, από το εργοστάσιο,σε εσένα ποιες είναι οι τιμές που λέει?μπορείς να μου της γράψεις?
αν μειώσεις αέρα να προσέχεις και την φλόγα μα μην αλλάξει χρώμα (χαμηλός αέρας)και να είναι πάντα δυνατή και να φτάνει απέναντι η και λίγο πριν φτάσει απέναντι,με λίγα λόγια να είναι ζωηρή
μην τον μειώσεις και πολύ γιατί μετά δεν θα έχει ένταση η φλόγα,θα σβήνει και θα έχεις Α01


συγνωμη δικο μου λαθος και εγω μολις κοιταξα το ιταλικο και εχει αυτες που μου εδωσες
παλι μου βγαζει καρβουνακι να σε πω αν χαμηλωσω το τ16 στο 160 που το ειχαν και δεν ειχα πολυ καρβουνακι λες να δω διαφορα ?
επισης αν αυξανω το χρονο τ7 θα δω διαφορα γιατι το εχω παει 30 και δεν εχω δει διαφορα ?

δηλαδή το άκαυτο πέλετ παραμένει?
δεν μειώθηκε?
αλλά με προσοχή να μειώσεις τον αέρα γιατί μπορεί μετά να έχεις ατελή καύση που σημαίνει πολύ μαυρίλα στο θάλαμο καύσης και στον καπνοδόχο
δηλαδή πολύ CO (αιθάλη)
η φλόγα του είναι σταθερή?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by joe125.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68582 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: ναι στο ιδιο τα εχω ,σωστη η παρατηρηση σου θα το κοιταξω και αυτο και κατι τελευταιο,,
απο οτι βλεπω απο το μανουαλ και σε σχεση με αυτα που μου εχεις δωσει παρατηρω οτι ο ανεμιστηρας στην 1 και 3 ταχυτητα μου εχεις δωσει πιο μεγαλα νουμερα απο οτι το μανουαλ δεν θα επρεπε να ειναι σαν το μανουαλ μηπως φταιει αυτο που μου τα πεταει σαν καρβουνακια ?
η μηπως πρεπει να μειωσω τον ανεμιστηρα απο ολες τις ταχυτητες ..?

εγώ έχω το εγχειρίδιο το ιταλικό, από το εργοστάσιο,σε εσένα ποιες είναι οι τιμές που λέει?μπορείς να μου της γράψεις?
αν μειώσεις αέρα να προσέχεις και την φλόγα μα μην αλλάξει χρώμα (χαμηλός αέρας)και να είναι πάντα δυνατή και να φτάνει απέναντι η και λίγο πριν φτάσει απέναντι,με λίγα λόγια να είναι ζωηρή
μην τον μειώσεις και πολύ γιατί μετά δεν θα έχει ένταση η φλόγα,θα σβήνει και θα έχεις Α01


συγνωμη δικο μου λαθος και εγω μολις κοιταξα το ιταλικο και εχει αυτες που μου εδωσες
παλι μου βγαζει καρβουνακι να σε πω αν χαμηλωσω το τ16 στο 160 που το ειχαν και δεν ειχα πολυ καρβουνακι λες να δω διαφορα ?
επισης αν αυξανω το χρονο τ7 θα δω διαφορα γιατι το εχω παει 30 και δεν εχω δει διαφορα ?

δηλαδή το άκαυτο πέλετ παραμένει?
δεν μειώθηκε?
αλλά με προσοχή να μειώσεις τον αέρα γιατί μπορεί μετά να έχεις ατελή καύση που σημαίνει πολύ μαυρίλα στο θάλαμο καύσης και στον καπνοδόχο
δηλαδή πολύ CO (αιθάλη)
η φλόγα του είναι σταθερή?


εχεις δικιο το μειωσα στο 164 στην 5 σκαλα και η φλογα εχει πεσει λιγο και εχει και ανταυγιες
ναι ακομα βγαζει ακαυτο ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68586 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: εχεις δικιο το μειωσα στο 164 στην 5 σκαλα και η φλογα εχει πεσει λιγο και εχει και ανταυγιες
ναι ακομα βγαζει ακαυτο ...

πολύ η έχει βελτιωθεί λίγο η κατάσταση?
σε ρωτάω για να δούμε μην φταίει τίποτα άλλο (πχ το τάισμα στην έναυση)
στο t07-->30 η φλόγα πώς ήταν?
για πήγαινε το στο 35 και κοίτα την φλόγα μην μειωθεί το μήκος της
τον αέρα πήγαινε τον πάλι στο 170

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68610 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ρε παιδια εσας δουλευει με το t07 στο20 και πανω? ο δικος μου ferroli sfl 4 ,micro sun7 εαν περασει το t07 απο 17 ειναι σαν κερακι σε εκκλησια η φλογα .για να εχω μια ικανοποιητικη αποδοση φλογας εχω t07 13 και u2-5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68615 από sefis
Απαντήθηκε από sefis στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

sefis έγραψε: ρε παιδια εσας δουλευει με το t07 στο20 και πανω? ο δικος μου ferroli sfl 4 ,micro sun7 εαν περασει το t07 απο 17 ειναι σαν κερακι σε εκκλησια η φλογα .για να εχω μια ικανοποιητικη αποδοση φλογας εχω t07 13 και u2-5

ξεχασα για την ωρα καιω ενα lukapellet τσεχικο με ολες τις πιστοποιησεις γραμμενες πανω στο σακι αλλα και πριν με bioenergy-point τα ιδια ειχα προβληματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.234 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ