Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33947 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
αυτό ακριβώς ρε παιδιά...βαρέθηκα επιτέλους να ζητάω από κάθε υποψήφιο πελάτη μου να κάνει μια μελέτη θέρμανσης για να ξέρει τί χρειάζεται το σπίτι του...όχι μόνο θα γλυτώσει χρήματα από την αγορά του λέβητα, αλλά και από κάυσιμο, λιγότερη τροφοδοσία άρα κόπο, λιγότερο καθάρισμα λόγω καλύτερης καύσης, γρηγορότερη απόδοση θερμότητας, κ.ο.κ.

και το άσχημο είναι ότι με παρεξηγούνε κιόλας...πάνε στο δίπλα κατάστημα και τους λέει "αυτό βάλε" και νομίζουν ότι εγώ που τους έκανα την ζωή δύσκολη δεν ξέρω την δουλειά μου...

τι 65,000 για 100 τετραγωνικά στην Κρήτη, τί 80,000 για 150 στην Πελοπόννησο, τί 100,000 ξύλου για "πολυκατοικίες" 2 διαμερισμάτων...ότι θέλετε ακούω...άν σας είχα εδώ μια μέρα, θα απογοητευτείτε...

μέχρι πριν λίγο με πήρε μηχανολόγος και μου είπε ότι άν βάλει δοχείο αδρανείας θα βάλει και μικρότερο λέβητα...ήμαρτον πια...μηχανολόγος...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33983 από nikodele
Απαντήθηκε από nikodele στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

kosmidis80 έγραψε: Αλλα εδω που τα λεμε να δωσεις 8χιλιαρικα για λεβητα και να σου καπνιζει στο ανοιγμα της πορτας :whistle:

ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!


Αν μπορείς στείλε μου το mail σοθ γιατί θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα σε σχέση με την αγορά ξυλολέβητα. Είχα ανοίξει ένα θεμα για επιλογή θέρμανσης σε μεζονέτα και μου είχες δώσει στοιχεία που με βοήθησαν πολύ.

Eυχαριστώ εκ των προτέρων
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by kosmidis80. Αιτία: Διέγραψα το email σου για να μην φαινεται δημοσια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33990 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Εχεις email!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34024 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Εχεις κατι με το vitoligno? Ρωταω γιατι λεβητας πυρολυσης 50 τονους ξυλα /6 μηνες αναμα το χρονο/8 και κατι τονους το μηνα 300 κιλα ξυλα την ημερα δεν γινεται? Μηπως εχει κανει καπιο λαθος?[/quote]


Δεν εχω τιποτα με τον vitoligno φιλε απλα τον αναφερα γιατι ο κουμπαρος τον αγορασε και η ολη εγκατασταση του βγηκε 8000+ ευρω και ο vitoligno δεν ειναι και απο τους λεβητες υπερπολυτελειας,και το εχει σκυλομετανοιωσει,οχι για το μηχανημα το ξαναλεω αλλα το χαμαλικη εχει σκυλομετανοιωσει!
Τους 50 τονους δεν αναφερω πουθενα οτι θα τους καψει σε μια σαιζον απλα λεω οτι τους αγορασε για να εχει και στεγνα για του χρονου,ο κουμπαρος και περιπου 150 κιλα την ημερα περιπου 25 τονους τον χρονο δηλ. τα ξυλα τα εβαλε κατω απο υποστεγο που εφτιαξε στα 50 μετρα αποσταση παιρνει το τρακτερακι φορτωνει τα παει κοντα στον λεβητα λιγα λιγα γιατι δεν εχει χορο πολυ στο εξω απο το λεβητοστασιο(και για να μην χαλαει η μοστρα της βιλας περισσοτερο δεν τα θελει χυμα κοντα),απο το καλοκαιρι οποτε τον παιρνω τηλ. για καναν καφε ολο με τα ξυλα ασχολειτε,οχι να τα παρει οχι νατα απλοσει στον ηλιο να στεγνωσουν,οχι να φτιαξει στεγαστο,οχι να τα στιβιαξει,και ακομη δεν ξεκινησαν τα ζορια γιατι ξαναμανα κουβαλημα μολις αναψει!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34027 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Κανονικός οπαδός του Λεοπόλδου ο κουμπάρος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34031 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Ετσι ας καψουμε ο καθενας απο 10 εως 25 τονους ξυλα το χρονο και τα παιδια μας που φετος θελουμε απλα να τα ζεστανουμε ως υπευθυνοι και ενσυνειδητοι γονεις , αυριο θα παιζουν στις στεπες της Ελλαδας !!
Ζητω το 2012 και η τεχνολογικη εξελιξη :whistle:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ