Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33822 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Πολυ σωστα τα ειπε ο Τακης μονο που εγω δεν μπηκα σε κανα
προγραμα γιατι εκανα ανακαινιση το σπιτι μου πριν 6 χρονια
και φυσικα το μονωσα απο παντου ισως γιατι εβλεπα απο τοτε
λιγο μακρια οπως και τωρα που πιστευω οτι το να παρεις εναν
τετοιο ξυλολεβητα θα σου βγαλει τα παραπανω χρηματα το πολυ
σε μια πενταετια απο την καταναλωση.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33829 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Παιδια ελεος πια πειτε τα πραγματα με τ'ονομα τους,δεν ειναι δυνατον ενας ανθρωπος σωστα σκεφτομενος να δωσει 10-15,000 ευρω και να βαλει ξυλολεβητα και να μην το εχει σκυλομετανοιωσει, ο κουμπαρος μου εχει βαλει viessman vitoligno σε σπιτι 400 τ.μ με κοτος συνολικα κοντα στα 8,000 ευρω και εχει γινει κυριολεκτικα χαμαλης ,ολο το καλοκαιρι κουβαλουσε ξυλα (50 τονους πηρε) και ολο τον χειμωνα παλι θα κουβαλαει ξυλα και σταχτες(πρωι πριν φυγει στην δουλεια τα αγρια χαραματα γεμιζει και αναβει ,μεσημερι κανει 50 χ.λ.μ παν-ελα να ξαναγεμισει και το βραδυ πριν κοιμηθει ξανα μανα και 3 μπανια την ημερα)εφιαλτης του εχει γινει,αποσβεση περιμενει να κανει του χρονου δηλ. την τριτη σαιζον αλλα οπως μου λεει το χαμαλικη δεν παλευετε και μιας και κανει αποσβεση θα παει για αλλου!
Αν ξοδεψεις 1-2 χιλιαρικα και δεις οτι ειναι λουκι αντε γεια,στο τσατ-μπαμ αποσβεση και παμε αλλου στο φτερο!
Δοκιμη φετος εγω με ξυλα και του χρονου μαλλον πελλετ,για πιο ξεκουραστα και οχι και απαραιτητα και πιο ακριβα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33831 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
αν ειναι να δωσεις 10000 η 12000 καλλιτερα να μεινειςν στο πετρελαιοι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33859 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!
Ένας καλός τρόπος να ξεσκουριάσουμε και να γυμναστούμε ταυτόχρονα.

Το θέμα για μένα είναι αν υπάρχει ο χρόνος για να κάνεις όλα τα παραπάνω καθημερινά.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33926 από γιαννης δελτα

valsam έγραψε: Παιδια ελεος πια πειτε τα πραγματα με τ'ονομα τους,δεν ειναι δυνατον ενας ανθρωπος σωστα σκεφτομενος να δωσει 10-15,000 ευρω και να βαλει ξυλολεβητα και να μην το εχει σκυλομετανοιωσει, ο κουμπαρος μου εχει βαλει viessman vitoligno σε σπιτι 400 τ.μ με κοτος συνολικα κοντα στα 8,000 ευρω και εχει γινει κυριολεκτικα χαμαλης ,ολο το καλοκαιρι κουβαλουσε ξυλα (50 τονους πηρε) και ολο τον χειμωνα παλι θα κουβαλαει ξυλα και σταχτες(πρωι πριν φυγει στην δουλεια τα αγρια χαραματα γεμιζει και αναβει ,μεσημερι κανει 50 χ.λ.μ παν-ελα να ξαναγεμισει και το βραδυ πριν κοιμηθει ξανα μανα και 3 μπανια την ημερα)εφιαλτης του εχει γινει,αποσβεση περιμενει να κανει του χρονου δηλ. την τριτη σαιζον αλλα οπως μου λεει το χαμαλικη δεν παλευετε και μιας και κανει αποσβεση θα παει για αλλου!
Αν ξοδεψεις 1-2 χιλιαρικα και δεις οτι ειναι λουκι αντε γεια,στο τσατ-μπαμ αποσβεση και παμε αλλου στο φτερο!
Δοκιμη φετος εγω με ξυλα και του χρονου μαλλον πελλετ,για πιο ξεκουραστα και οχι και απαραιτητα και πιο ακριβα!

Εχεις κατι με το vitoligno? Ρωταω γιατι λεβητας πυρολυσης 50 τονους ξυλα /6 μηνες αναμα το χρονο/8 και κατι τονους το μηνα 300 κιλα ξυλα την ημερα δεν γινεται? Μηπως εχει κανει καπιο λαθος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33930 από nikodele
Απαντήθηκε από nikodele στο θέμα Οι καλύτεροι ξυλολέβητες!

LEONAS έγραψε: Ειπαμε εδω μπαινουν οι καλυτεροι ξυλολεβητες τωρα για τα
λεφτα σιγουρα μιλαμε για πανω απο 6000 τελειωμενω λεβητοστασιο.


Αν είναι να δώσω 6.000 - 10.000 € για ξυλολέβητα , θα βάλω αντλια θερμότητας που δεν έχει χαμαλίκι αλλά φοβερή οικονομία στην κατανάλωση σε σχέση με την κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργιας. Αν είχα 4 τόνους τόνους απο το κλάδεμα των ελιών θα έβαζα ξυλολέβητα αντί αντλία θερμότητας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ