Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27377 από poll
Απαντήθηκε από poll στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Καλησπέρα

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον Παύλο από Βουλγαρία ? ενδιαφέρετε ο αδερφός μου για αγορά Burnit WBS active

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28255 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Αυριο αν ολα πανε καλα τον αναβουμε,μας εμεινε 3 κολησεις χαλκου(για να δυνδεσουμε τον λεβητα πετρελαιου) και το ξετρυπημα στην τελευταια πλακα και να συνδεσουμε το ανοιχτο δοχειο κατω απο την κεραμοσκεπη, μεχρι στιγμης 2100 ευρω και πληρωμενος και ο μαστορας,και το πολυ κανα 20ρικο ακομη για υλικα αυριο,πολυ χαλκο ρε παιδι (21 μετρα φ28,170 ευρω μονο ο χαλκοσωληνας επιασε)μου και ειμασταν και ακριβος διπλα στο λεβητοστασιο, η μονες δυσκολιες που συναντησα ηταν στο να βαλω την καμιναδα γιατι ηταν σε αποσταση 50 εκατοστων και το ινοξ σπιραλ που πηρα δεν ληγιζε με τιποτα μετα ξανα αγορασα πιο ευκαμπτο απο τον δημακη και για 50 ποντος αχρηστευσα 5,5 μετρα ινοξ σπιραλ,και ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν(kosmidis,aithio,χρηστος8,LEONAS)να κατανοησω πoιος ειναι ο σωστοτερος τροπος συνδεσης του δοχειου αδρανειας!
Πρεσαραμε το κυκλωμα με το μπαφερ στις 2,5 ατμοσφαιρες,διαροες τιποτα,και αυριο ελπιζω να πανε ολα καλα!
Εχω ομως πολυ διαβασμα για να καταλαβω τον πινακα ελεγχου ρε παιδακι μου,απο κομπιουτερ κατι σκαμπαζουμε,απο android και κινητα καλα τα παμε αλλα αυτος ο πινακας μου φαινετε βουνο,αν εχει βαλει κανεις η αν ξερει κανεις κανενα που να εβαλε λεβητα active ας μας το σφυριξει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28281 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σαμη, ετοιμασε και μια παρουσιαση του λεβητα και της εγκαταστασης με φωτογραφιες κτλ για να βοηθηθει και αλλος κοσμος που ισως σκεπτεται για τον λεβητα.

Αντε και καλες καυσεις!!! ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28287 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σάμη, τελικά τι συνδεσμολογία έκανες με το δοχειο;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28293 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελη πες μου οτι τον εβαλες και'συ για να σπαζοκεφαλιασουμε με το manual του πινακα ελεγχου!
Το μπαφερ το συνδεσα οπως περιπου (περιπου γιατι δεν ειχα αντικριστες παροχες αλλα μονο απο την μια πλευρα)μου ειπαν ο χρηστος8 και ο aithio (συμφωνα με το σχαδιο της buderus) www.buderus.gr/products/wood_boilers/woo...ers_logano_s121.html δηλ. δινουμε πρωτα στο μπαφερ και μετα στα σωματα,αλλα βαλαμε παντου βανες ετσι αν θελησω αμεσα ζεστη στα σωματα (για να μην περιμενω να ζεσταθουν 500λιτρα)κλεινω την βανα του μπαφερ και μετα την ξανανοιγω,βαλαμε υδροστατη θερμοκρασιας εβαπτιζομενο σε συνδεση με τον δευτερο κυκλοφορητη που δινει απ'το μπαφερ στα σωματα, και συνδεσα και τον λεβητα πετρ΄λαιου με το μπαφερ (με βανα που καταργω την συνδεση οποτε θελω)που σε περιπτωση που κανει παγωνια η βαριεμε να βγω εξω για ξυλα να αναβω για λιγο τον λεβητα πετρελαιου για ν'ανεβασει τα νερα του μπαφερ απο τους 40-50 π.χ στους 60-70 βαθμους η το πρωι για να μην περιμενω να ξαναζεσταθει ολος ο ογκος του νερου στο μπαφερ για να ζεσταθουν τα σωματα,εχω 200 λιτρα πετρελαιο και λεω να το εκμεταλευτω!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28313 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
ρε παιδια αυτος ο burnit30 ποσο νερο παιρνει μεσα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ