Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14346 από kosmidis80
Συγνωμη, τι ακριβως εννοειτε κ. Σαμαρα γιατι μαλλον λαθος το καταλαβα?

δηλαδη περιπου 10 κιλα ξυλα την ώρα στην μεγιστη ζητηση? Κοινως κανα 2 με 2μιση τονους τον μηνα? Αυτο καταλαβαινω, κανω λαθος?
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14353 από egglezos

kosmidis80 έγραψε: Συγνωμη, τι ακριβως εννοειτε κ. Σαμαρα γιατι μαλλον λαθος το καταλαβα?

δηλαδη περιπου 10 κιλα ξυλα την ώρα στην μεγιστη ζητηση? Κοινως κανα 2 με 2μιση τονους τον μηνα? Αυτο καταλαβαινω, κανω λαθος?


33000 / 4000 θερμίδες το ξύλο ανά κιλό = 8,25 + βαθμό απόδοσης = σωστά λέτε περίπου 10 κιλά την ώρα.
Κατανάλωση τον μήνα λίγο πάνω από 2 τόνους.

Απλά μου φάνηκαν πολλά για 120 m2 σπίτι...μα πάρα πολλά...λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι και σύγχρονη κατοικία...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14362 από kosmidis80
Βασικα για Β. Ελλαδα και για το κρυο που εκανε φετος πιστευω ειναι καλη καταναλωση (αν ομως ισχυει στην πραγματικοτητα!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14369 από χρηστος8
Θοδωρη εδω ρωτησες; .......
Εχουν διαφημιση στο περιοδικο υδραυλικος.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14371 από kosmidis80
Χρηστο οχι δεν πηρα τηλ εκει. θα σου στειλω αυριο email να σου πω αν θες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14372 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: 120 m2 μου είπε ο Έλληνας, σύγχρονη κατοικία (αρα υποθέτω μέτρια προς καλή μόνωση) στην Β. Ελλάδα.

Για τον πυρόλυσης 25 kw ρώτησα. Στην Βουλγάρία μου είπαν περίπου 1650 Ευρώ (πάλι χωρίς παζάρι). Εδώ απ ότι θυμάμαι μου είπαν 2.100 με 2.200 Ευρώ.



Παντελή έχεις άποψη για τα συγκεκριμένα?


Δυστυχώς δεν έχω,και δεν εχει και κάποιος γνωστός μου. Απλά μου φάνηκε ενδιαφέρον σε αναζητηση μου για πιθανη αγορά ξυλολέβητα,αλλα ο πυρολυτικός που τον βρηκα στα 2200 μου φανηκε ακριβός.
Τωρα για να μην ανοιγω και άλλα θέματα,αυτοι οι 12 τονοι σε 120μ2 μου ακουγονται κάπως για συγχρονη κατοικία. Εδω σε παρακείμενους ιστότοπους παρουσιαζονται Saturn 35,σε 150μ2 με μονωσεις καλες,με 1τονο /μηνα στην Βόρεια ελλάδα,και θερμοκρασιες μεσα στο σπιτι μονιμα 22-23c.
Ελα μου ντέ;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ