Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29179 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Ε, και τι προβλημα να εχεις βρε Παντελη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29186 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Ε, και τι προβλημα να εχεις βρε Παντελη?


Να συνδεσω την φ180 του 40αρι στην υπαρχουσα καμιναδα

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29190 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Νομιζω πως δεν θα εχεις θεμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29221 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Valsam καλοριζικος και καλες καυσεις.
Ποσα τ.μ ειναι το σπιτι σου ??

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29240 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
180 Τ.Μ φιλε LEONA,ο 30ρης μου δεν ξερω αν θα τα καλυψει(η subsystem τον δινει εως 180 τ.μ) για ολο το σπιτι αλλα δεν ειχα αλλα επιλογη γιατι δεν ηθελα να βαλω αλλη καμιναδα(ο 30ρης βγαζει φ150 και χρησημοποιω την υπαρχον καμιναδα του λεβητα πετρελαιου που ειναι φ150)στην χειροτερη περιπτωση κλεινω τα σωματα στον κατω χωρω 40 τ.μ(αποθηκη playroom που ουτος η αλλος σιγα μην τα ζεσταινα) και ειμαι τζετ.
Τωρα εχω τον ηλεκτρολογο και σπαζοκεφαλιαζουμε για την πιο σωστη συνδεση,χθες που τον αναψα για πρωτη φωρα παρολου που το ειχα ρυθμισει απο το κοντρολ πανελ να μην δινει απο το μπαφερ στα σωματα το βραδυ σκασαμε και το πρωι ειδα οτι ειχε πεσει η θερμοκρασια απο τα νερα του μπαφερ απο τους 70 στους 50 βαθμους,ο κυκλοφορητης δεν ανοιξε αρα τα νερα λογο της θερμοτητας ανεβαιναν επανω στα σωματα,τωρα μου λενε(υδραυλικος και ηλεκτρολογος) οτι πρεπει να βαλω μια ηλεκτροβανα για να μην το εχω αυτο.
Επισης εχω θεμα με πως θα συνδεσω τον θερμοστατη χωρου για να δινει εντολη στον λεβητα για να σβηνει αφου πιασω την επιθυμητη θερμοκρασια στον χωρο,ο λεβητας αναγνωριζει τον πρωτο κυκλοφορητη σαν το κυριος C.H τον αποκαλει δηλ. central heating και τον δευτερο κυκλοφορητη σαν τον κυκλοφορητη για το μποιλερ(που εγω τον δινω απο το μπαφερ στα σωματα)η δυνατοτητα συνδεσης του θερμοστατη χωρου στο κοντρολ πανελ δινετε μονο για τον C.H ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ, λογικο ,θα ηταν κουφο αλλωστε να δινοταν δυνατοτητα να συνδεθει το μποιλερ με τον θερμοστατη χωρου,τι κανω τωρα?
Οηλεκτρολογος μου ειπε να μην μπουμε με τον θερμοστατη καθολου στον πινακα που ειναι πανω στον λεβητα και να τον συνδεσουμε κατευθειαν στον υδροστατη που ειναι πανω στο μπαφερ και στον κυκλοφορητη του μπαφερ!
Ειναι σωστα ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29243 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Aν εχεις τέτοια φυσική ροή, ίσα που σώθηκες αν πέσει το ρεύμα. :woohoo: Άραγε αξίζει να το χαλάσεις?

Αν βάλεις τον θερμοστάτη χώρου στον κυκλοφορητή, ο λέβητας θα δουλεύει με έναν υδροστάτη, σωστά? (είτε στα δικά του νερά, είτε στα νερά του δοχείου)
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ