Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28528 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Ο χωρος καυσης ειναι μεγαλουτσικος 73 λιτρα και η πορτα καλη ειναι 39 Χ 25 αλλα καμια σχεση με τον viessman ,τον εχει κουμπαρος μου κι ξερω αλλα αλλο τα 2800 και αλλο τα ουτε χιλια που δωσαμε!

τι μακρος ξυλο παρνει μεσα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28864 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Ο χωρος καυσης ειναι μεγαλουτσικος 73 λιτρα και η πορτα καλη ειναι 39 Χ 25 αλλα καμια σχεση με τον viessman ,τον εχει κουμπαρος μου κι ξερω αλλα αλλο τα 2800 και αλλο τα ουτε χιλια που δωσαμε!

απο λαμαρινα τι λεει ποσα χιλιοστα εχει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28916 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
5 χιλ. παντου οπου μετρησα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΛΕΚΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29083 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σάμη,μιας και η καμιναδα ειναι φ180 ενα πεσει μέσα σε 6μετρη ανιαντο+χτιστη και στη συνεχεια φ250 χτιστη καμιναδα τι προβλήματα μπορεινα εχουμε;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29105 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελη δηλαδη εχεις 6+ μετρα Φ250 ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29147 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Πρωτο αναμα σημερα και παρ'ολου που δεν εχουμε τελειωσει (μενει η συνδεση του μποιλερ,του ανοιχτου,και μια κοληση στην παραληλη του λεβητα πετρελαιου και το κυριοτερο αυριο ερχετε ο ηλεκτρολογος για να μπορεσουμε να συνδεσουμε τον θερμοστατη του σπιτιου με τον πινακα ελεγχου για να μπορω να κοβει το βεντιλατερ αφου πιασω την επιθυμητη θερμοκρασια χωρου) στα αποτελεσματα ενθαρυντικα,περιπου 40 κιλα γεμισμα στις 6:30 και τωρα στις 11 εχω 81 βαθμους στον λεβητα και 75 στο μπαφερ και αναγκαστηκα να βγαλω και 2 κουτσουρα πριν μιση ωρα για να κοιμηθω ησηχα,επαθα πλακα με το βεντιλατερ,με το που πιασει ο λεβητας την επιθυμητη θερμοκρασια τσαφ σβηνει η φλογα εντελος και υπαρχει μονο καρβουνια,με το που δινει εντολη ο κοντρολερ τφαφ ξαναναβουν1
Το κοντρολ πανελ ολα τα λεφτα (αμα μπορεσω να τον καταλαβω)ρυθμισεις θερμοστατη χωρου,ρυθμησεις γαι 2 κυκλοφορητες,ρυθμησεις προτερεοτητας ποιον κυκλοφορητη θες να δοσει που και πρωτα, παραληλη ρυθμιση κυκλοφορητων,συνεγαρμος κ.τ.λ.
Τα προβληματα που εχω να αντιμετοπισω ειναι οτι επειδη τον εχω τοποθετησει εξω καταλαβα οτι πρεπει να τον κλεισω τελικα τον χωρο γιατι ο λεβητας πιανει παρα την μονωση θερμοκρασια και θα εχω απολειες,και θα πρεπει επισης να οργανωθω καλα στο θεμα εξοπλισμου οπως φως να βλεπω τι κανω στο πισα σκοταδι και πυρημαχα γαντια κ.τ.λ
Μας περιμενει χοντρο λουκι τον χειμωνα αλλα τι να κανουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ