MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52087 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990
Παρε άλλο ένα +1 απο εμενα για την όμορφη παρουσίαση ,την πολύ καλή εγκατάσταση και το κουράγιο να βγαζεις φωτο σε καθε σου βήμα B)

Καλορίζικη, καλόκαυστη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52160 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990
Βαγγέλη συγχαρητήρια για την υποδειγματική, καταπληκτική και αναλυτική παρουσίασή σου!

Καλές και οικονομικές ζέστες!

Ασυζητητί +1 και από εμένα!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52178 από stergiosbik
vag990
ευχαριστουμε πολυ.
Αψογος.
Να χαιρεσαι τα διδυμακια σου(?) κ να θυμασαι οτι Ο Λ Η η περιουσια μας ειναι τα παιδια μας.
Ολα τ αλλα ερχονται κ παρερχονται!!!
+1

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52405 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990
Φανταστικός οδηγός , διαβασμένος - Άξογη παρουσίαση , τι άλλο να πω ...

Μία μόνο ερώτηση , είχα διαβάσει σε εγχειρίδιο πολύ φτηνής ξυλόσομπας με φούρνο, ότι όταν δεν χρησιμοποιείται , να μην είναι κλειστή η πόρτα , ισχύει και στην δική σου ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52533 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990

vag990 έγραψε:

SHERIF έγραψε: .......

Το ΣΔΟΕ έχει μάτια παντού B) , κοψίδια σε εποχή 3ου ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ?????


Κοτόπουλο είναι κύριε εφοριακέ :oops:


Μεταξοτύπης φλεξογράφος είμαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52540 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα MBS Olympia Plus - oδηγός επιβίωσης - by vag990

vag990 έγραψε:

SHERIF έγραψε:
Να σας ζήσουν τα αγγελούδια, πολύ ωραία παρουσίαση.
Επειδή θέλω και εγώ να φτιάξω κάγγελα προστασίας για τον μικρό μου τρομοκράτη έχω κάποιες απορίες για την κατασκευή, τα έχεις βιδώσει απλώς ή έχεις τρυπήσει τα οριζόντια ξύλα και τα κάθετα είναι περαστά με κόλα? το έχεις βιδώει στον τοίχο? έχεις κάνει κάτι σαν πόρτα για να έχεις πρόσβαση στην σόμπα? γιατί εάν δεν είναι στερεωμένο ο δικός μου δεν θα ησυχάσει μέχρι να το βγάλει στην βεράντα.


Σε ευχαριστώ και εσένα για τις ευχές
Ξεκινάς με ένα απλό σχέδιο για το προστατευτικό που θέλεις να φτιάξεις. Υπολόγισε το συνολικό μήκος και πλάτος που θέλεις. Αφησε 10 πόντους κενό ανάμεσα στα ξύλα για την μπροστινή όψη για να χωράει το χέρι σου. Στα πλαϊνά μπορείς να αφήσεις και 8. Μην ξεχάσεις να υπολογίσεις και το πάχος του ξύλου μαζί με τα κενά στα συνολικά μήκη.
Εγώ πήγα σε έναν μαραγκό και μου τα έκοψε στις τελικές διαστάσεις. Πλήρωσα 45€ για 29-30 καδρονάκια. Του ζήτησα να μου κάνει πατούρες στα οριζόντια για να χωνέψω τα κάθετα αλλά με απέφυγε με τακτ. :) Μου πρότεινε απλά να βάλω βίδες πάνω και κάτω και αν ήθελα το κατιτίς παραπάνω θα μου έκοβε ένα φαρδύτερο ξύλο για κουπαστή το οποίο και θα έκρυβε τις βίδες στο πάνω οριζόντιο ξύλο. Φυσικά και δεν το έβαλα ποτέ. Υπερβολή.
Τα κάθετα βιδώθηκαν με τα οριζόντια με την προσθήκη λίγης ξυλόκολλας. Γωνίες δεν μπήκαν.
Το concept ήταν να βιδωθούν 2 θηλιές στον τοίχο και 2 γάντζοι στα ξύλα για να συγκρατούν την κατασκευή και να αφαιρείται εύκολα από εμάς.
Για την ώρα τα μικρά δεν ασχολούνται μαζί της, απλά κάθονται μπροστά και χαζεύουν τη φωτιά. Δεν την έχω στερεώσει και δείχνει ότι δεν θα χρειαστεί (φέτος )
Υπάρχει μια σχετική δυσκολία στο φόρτωμα αλλά πρώτον έχω μακρυά χέρια και δεύτερον δεν την υπολογίζω προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Οτι θέλεις για την κατασκευή ευχαρίστως να βοηθήσω.


Είχα κατά νού να το φτιάξω από καιρό αλλά με προβλημάτιζε το τρύπημα και το ανάλογο μόρσο για να θηλυκώσουν τα ξύλα τώρα που το είδα εμψυχώθηκα και θα το κάνω πιο γρήγορα, ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ