Kalor Marta 18kW by mantsiapi

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36941 από mantsiapi
Απαντήθηκε από mantsiapi στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

DragonHD έγραψε: εσυ φιλε mantsiapi απο Ελλαδα την πηρες η απο Ιταλια;Και εγω ψαχνομαι γιαν α θερμανω διαμερισμα 95 τμ στο Β.Εβρο,η σομπα αυτη φαινεται πολυ καλη και δυνατη.Αλλα προβληματιζομαι σε 2 πραγματα.Την βρισκεις με μια αναζητηση στο νετ γυρω στα 3,5χιλιαρικα,αλλα δυστυχως εδω στην περιοχη μου δεν υπαρχει καποιος που να την φερνει ,οποτε λογικα χανεις την εγκαιρη και αμεση υποστηριξη(τοποθετηση,ρυθμιση κ.λ.π).Επισεις με προβληματιζει πολυ η καταναλωση σε χειμωνιατικο καιρο,και αν πραγματι οι σομπες αυτες κανουν αυτα που λενε,οικονομικοτερα του πετρελαιου.


Άπο Ελλάδα την πήρα τις εισάγει ένας στην περιοχή μου εγώ μένω Αύλιδα....μάλιστα ένας υπάλληλος τους μου είπε ότι εχει βάλει την ίδια και ήταν πολύ ικανοποιήμενος!!!
Την μέρα που πήγα να τις δω έτυχε να είναι και εκεί ο Ιταλός της Kalor και μου είπε οτι αν δεν με καλύψει στα τετραγωνικά μου θα μου κάνει δώρο το πέλλετ (Λέτε να το εννοούσε)!!!
Το συν στην υπόθεση είναι ότι ειναι κόντα μου...και οι ίδιοι φέρνουν και το πέλλετ το rz, απο το φόρουμ είδα ότι είναι κάλης ποιότητας...οι ιδιοι βέβαια μου είπαν τα καλύτερα
Το κάλο είναι οτι πετάγομαι και πέρνω 10 σακιά και ξάνα ξανά...μου είπαν οτι πάντα θα έχουν
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": plaintiff

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36945 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

mantsiapi έγραψε:

GT έγραψε: Σαφώς και επιτρέπεται!

Η ενημέρωση των καταναλωτών είναι βασική προτεραιότητα στο φόρουμ!

Ειδικά από καταναλωτή - κάτοχο προϊόντος!


Μου κόστισε 3180€ με Φαπα...είναι βέβαια ακριβές οι άτιμες!!!
Το σκεπτικό μου ήταν...πέρυσι έκαψα 1,5 λίτρα πετρέλαιο και όλοι μέρα λύπαμαι με τη γυναίκα μου λόγο δουλειάς...το ανάβαμε μόνο το βράδυ στους 18-19 και δεν μας ενοιαζε!!!Ολο το χειμώνα ο καυστήρας ήταν ανοικτός μόνιμα στους 15 - 16!!!
Φέτος ήρθε στο κόσμο ο μπόμπιρας (4 μηνων)...η γυναίκα μου ακόμα σε άδεια, θα είναι όλη μέρα σπίτι και θα πρέπει να δουλεύει η θέρμανση!!
Το σπίτι είναι μονοκατοικία με ισόγειο-όροφο του 1980 σκεπή από κεραμίδια...πέρυσι του έκανα μόνος μου εξωτερική θερμομονωση σε όλες τις πλεύρες...είναι ένα συν και αύτο!!
Σκεφτόμουνα να βάλω 2 μικρές αερόθερμες σόμπες...αλλά για κάτι παραπάνω καλύτερα ύδρο...θα έχουμε και ζεστό νερό....Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου...τώρα παρακάτω θα δείξει


Να σας ζήσει ο μπόμπιρας! Καλές και οικονομικές ζέστες να 'χετε!
Όντως πλέον τα δεδομένα και οι απαιτήσεις θέρμανσης για σας αυξάνονται κατακόρυφα...

Off topic: Την πλάκα πάνω τη μόνωσες ή μόνο περιμετρικούς τοίχους?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36948 από mantsiapi
Απαντήθηκε από mantsiapi στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

mantsiapi έγραψε:

DragonHD έγραψε: εσυ φιλε mantsiapi απο Ελλαδα την πηρες η απο Ιταλια;Και εγω ψαχνομαι γιαν α θερμανω διαμερισμα 95 τμ στο Β.Εβρο,η σομπα αυτη φαινεται πολυ καλη και δυνατη.Αλλα προβληματιζομαι σε 2 πραγματα.Την βρισκεις με μια αναζητηση στο νετ γυρω στα 3,5χιλιαρικα,αλλα δυστυχως εδω στην περιοχη μου δεν υπαρχει καποιος που να την φερνει ,οποτε λογικα χανεις την εγκαιρη και αμεση υποστηριξη(τοποθετηση,ρυθμιση κ.λ.π).Επισεις με προβληματιζει πολυ η καταναλωση σε χειμωνιατικο καιρο,και αν πραγματι οι σομπες αυτες κανουν αυτα που λενε,οικονομικοτερα του πετρελαιου.


Άπο Ελλάδα την πήρα τις εισάγει ένας στην περιοχή μου εγώ μένω Αύλιδα....μάλιστα ένας υπάλληλος τους μου είπε ότι εχει βάλει την ίδια και ήταν πολύ ικανοποιήμενος!!!
Την μέρα που πήγα να τις δω έτυχε να είναι και εκεί ο Ιταλός της Kalor και μου είπε οτι αν δεν με καλύψει στα τετραγωνικά μου θα μου κάνει δώρο το πέλλετ (Λέτε να το εννοούσε)!!!
Το συν στην υπόθεση είναι ότι ειναι κόντα μου...και οι ίδιοι φέρνουν και το πέλλετ το rz, απο το φόρουμ είδα ότι είναι κάλης ποιότητας...οι ιδιοι βέβαια μου είπαν τα καλύτερα
Το κάλο είναι οτι πετάγομαι και πέρνω 10 σακιά και ξάνα ξανά...μου είπαν οτι πάντα θα έχουν



Επίσης όλοι την τοποθέτησει την έκανα μόνος μου (μου αρέσει να ασχολούμε)...την έλυσα μέσα να δω τι παίζει(προσεκτικά). Ο προμηθευτης μου είπε ανταλλακτικά εχει τα πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36955 από mantsiapi
Απαντήθηκε από mantsiapi στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

GT έγραψε:

mantsiapi έγραψε:

GT έγραψε: Σαφώς και επιτρέπεται!

Η ενημέρωση των καταναλωτών είναι βασική προτεραιότητα στο φόρουμ!

Ειδικά από καταναλωτή - κάτοχο προϊόντος!


Μου κόστισε 3180€ με Φαπα...είναι βέβαια ακριβές οι άτιμες!!!
Το σκεπτικό μου ήταν...πέρυσι έκαψα 1,5 λίτρα πετρέλαιο και όλοι μέρα λύπαμαι με τη γυναίκα μου λόγο δουλειάς...το ανάβαμε μόνο το βράδυ στους 18-19 και δεν μας ενοιαζε!!!Ολο το χειμώνα ο καυστήρας ήταν ανοικτός μόνιμα στους 15 - 16!!!
Φέτος ήρθε στο κόσμο ο μπόμπιρας (4 μηνων)...η γυναίκα μου ακόμα σε άδεια, θα είναι όλη μέρα σπίτι και θα πρέπει να δουλεύει η θέρμανση!!
Το σπίτι είναι μονοκατοικία με ισόγειο-όροφο του 1980 σκεπή από κεραμίδια...πέρυσι του έκανα μόνος μου εξωτερική θερμομονωση σε όλες τις πλεύρες...είναι ένα συν και αύτο!!
Σκεφτόμουνα να βάλω 2 μικρές αερόθερμες σόμπες...αλλά για κάτι παραπάνω καλύτερα ύδρο...θα έχουμε και ζεστό νερό....Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου...τώρα παρακάτω θα δείξει


Να σας ζήσει ο μπόμπιρας! Καλές και οικονομικές ζέστες να 'χετε!
Όντως πλέον τα δεδομένα και οι απαιτήσεις θέρμανσης για σας αυξάνονται κατακόρυφα...

Off topic: Την πλάκα πάνω τη μόνωσες ή μόνο περιμετρικούς τοίχους?


Ευχάριστω πολύ!!!
Μόνωσα μόνο περιμετρικά με φιμπραν!! Με κολλα ρητινουχα ελαστικη αδιαβροχη τα κολλησα όλα, έβαλα βύσματα μετα υαλοπλεγμα παντου σε όλη την επιφανεια και με την ίδια κόλλα το σκέπασα και στο τέλος λίγο τρίψιμο και πέρασα από πάνω παντού ελαστικο τσιμεντοειδη στοκο....το εχει κανει πέτρα δεν καταλαβαινει τιποτα!!!Βέβαια τα παιξα το ξεκινησα περυσι το νοεμβριο αλλα λογω πολλων ωρων δουλειας
ασχολιομουνα καθε μερα (αν δεν εβρεχε) απο τις 9 μεχρι τις 01:00 το βραδυ με προβολεις!!!
φέτος το έβαψα...το σπίτι αλλαξε οψη!!πανω εχω ψευδοροφη γυψοσανιδα ραμποτε και φυλλα πετρομβαβακα ριγμενα χυμα και μετα τα κεραμιδια....ειναι η επομενη δουλεια που θα ασχοληθω στο μέλλον αλλα δεν υπαρχουν λεφτα τωρα...
Παντως προχθες το βραδυ ειχε 12 βαθμους εξω και το σπιτι ειχε 22,5 με κλειστη σομπα...εκανε δουλεια πιστευω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36959 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

mantsiapi έγραψε: ...πανω εχω ψευδοροφη γυψοσανιδα ραμποτε και φυλλα πετρομβαβακα ριγμενα χυμα και μετα τα κεραμιδια...ειναι η επομενη δουλεια που θα ασχοληθω στο μέλλον αλλα δεν υπαρχουν λεφτα τωρα...
Παντως προχθες το βραδυ ειχε 12 βαθμους εξω και το σπιτι ειχε 22,5 με κλειστη σομπα...εκανε δουλεια πιστευω


Εννοείται πως κάνει δουλειά.

Τι εννοείς "φύλλα"? Τις πλάκες? Και επειδή είπες "χύμα", αν και δεν ξέρω τι εννοείς, πρόσεξε να έχουν σφιχτή συναρμογή μεταξύ τους και να μην αφήνουν κενά, γιατί αλλιώς θα έχεις απώλειες.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #36981 από mantsiapi
Απαντήθηκε από mantsiapi στο θέμα Kalor Marta 18kW by mantsiapi

GT έγραψε:

mantsiapi έγραψε: ...πανω εχω ψευδοροφη γυψοσανιδα ραμποτε και φυλλα πετρομβαβακα ριγμενα χυμα και μετα τα κεραμιδια...ειναι η επομενη δουλεια που θα ασχοληθω στο μέλλον αλλα δεν υπαρχουν λεφτα τωρα...
Παντως προχθες το βραδυ ειχε 12 βαθμους εξω και το σπιτι ειχε 22,5 με κλειστη σομπα...εκανε δουλεια πιστευω


Εννοείται πως κάνει δουλειά.

Τι εννοείς "φύλλα"? Τις πλάκες? Και επειδή είπες "χύμα", αν και δεν ξέρω τι εννοείς, πρόσεξε να έχουν σφιχτή συναρμογή μεταξύ τους και να μην αφήνουν κενά, γιατί αλλιώς θα έχεις απώλειες.


Εννοώ τις πλάκες...η ψευδοροφη στηριζετε σε καδρονια οριζοντια και καθετα σε καθε τελαρο εχει και μια πλακα πετροβαμβακα νομιζω ειναι απο το 80....εχω αφησει ενα ανοιγμα στην ψευδοροφη με πορτα μπαινεις μεσα και πανω βλεπεις τα κεραμιδια και κατω τις πλακες...αλλα οσο να ναι θελει επισκευη, μεσα εκει το χειμωνα ειναι ψυγειο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ