Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48704 από kitmois
Απαντήθηκε από kitmois στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Εξάρτημα αυτό είναι το καπάκι στο θάλαμο καύσης όπως πολύ σωστά σου είπε και ένας φίλος πιο πάνω. Έίναι τσεκαρισμένο γιατί έχω την ίδια σόμπα και το έχω αφαιρέσει για καθαρισμό. Θα ετοιμάσω ένα σχέδιο να σου στείλω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48719 από kitmois
Απαντήθηκε από kitmois στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
...και τα σχέδια. Πάνω από το δοχείο καύσης και πίσω υπάρχει ένα άνοιγμα (δες p1) . Εκεί πρέπει να μπεί το καπάκι. Θα πρέπει να το βάλεις με κλίση για να κουμπώσουν τα αυτάκια. Ελπίζω να βοηθήσουν τα σχέδια.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Vasilis1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48750 από Vasilis1
Απαντήθηκε από Vasilis1 στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Καλά ειμαι υπερευγνώμων.Θα καθισω απόψε μολις γυρισω σπίτι να δω τι θα κανω.Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και βοηθεια σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49048 από dimvro
Απαντήθηκε από dimvro στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
εχω και εγω την ιδια σομπα αλλα χωρις αεραγωγους μπροστα ,τηλεκοντρολ καικαπακι στον θαλαμο καυσης.Τον ηλεχειρισμο τον παρηγγειλες ή ηταν στην συσκευασία;Εγω την αγορασα πριν δυο μηνες.
Σχετικά με τις ρυθμίσεις: Αν πατας παρατεταμενα το + δειχνει θερμοκρασια καυσαεριων και το - δειχνει μαλον στροφες του μοτερ καυσαεριων.Ταυτοχρονα το - και το power (Ρ) κανει καθαρισμο της σχαρας.Ο κωδικος σε πολλες σομπες είναι ο Α9.πατωντας + μετα Ρ και ξανα + το βρισκεις πατας Ρ και βλεπεις αν ταιριαζει στην δικια σου.Στην περιπτωση που ξεκλειδωσει πατωντας το Ρ δειχνει ρυθμισεις, παρε χαρτι και μολυβι και γραψε τα εργοστασιακα στοιχεια για καθε προγραμμα. Επανερχεσαι πατωντας το Ρ στην αρχικη φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49096 από kitmois
Απαντήθηκε από kitmois στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1
Super! Αυτό φίλε dimvro με ενδιαφέρει, γιατί δεν έχω καλή καύση και θέλει "πείραγμα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49403 από Vasilis1
Απαντήθηκε από Vasilis1 στο θέμα Mugheto 7.5kW (από Leroy Merlin) by Vasilis1

kitmois έγραψε: ...και τα σχέδια. Πάνω από το δοχείο καύσης και πίσω υπάρχει ένα άνοιγμα (δες p1) . Εκεί πρέπει να μπεί το καπάκι. Θα πρέπει να το βάλεις με κλίση για να κουμπώσουν τα αυτάκια. Ελπίζω να βοηθήσουν τα σχέδια.

Απο το p3 καθοδηγούμενος προσπαθησα να το τοποθετησω (βασικα το τοποθετησα)αλλα βλέπω τελικα οτι έρχεται οριζοντια το κομματι αυτό αλλα παραμενει με κλιση προς τα κατω (όπως εχουν αλλωστε και μια μικρη τα αυτακια για να τοποθετηθεί).Ετσί πρέπει να μείνει;
Δεν σταθεροποιειται τέλεια και για αυτο λέω μηπως δεν εχω κανει κατι σωστό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ