Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64956 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
εγώ αν και έχω την εισαγώγη αέρα από έξω σκέφτομαι να δοκιμάσω και από μέσα μπας και αυξηθή ο αέρας...Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει το πέλλετ μιας και άλλος συνφουρίτης ,που παρέλαβε την ίδια ημέρα με μένα από την ίδια παρτίδα του EN plus πέλλετ που ακριβοπληρώσαμε,έχει ακόμη πιο χοντρό πρόβλημα.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65138 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Παιδια SOS !!!!!
φιλοι θελω την βοηθεια σας !!
Μαλλον εκει που αγορασα την σομπα μου ατυχησα!!
Μηπως ξερετε ποιος ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της COLA στην Ελλαδα ;;
Εχω προβλημα παιδια και ειμαι λιγο προν την εκρηξη !!
Ευχαριστω !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65209 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Λοιπον χωρις να ειμαι τεχνικος αλλα με πειραγματα μονος μου και λιγο ιντερνετ και τηλ σε εναν τεχνικο ενος φιλου μπαινεις στο τεχνικου μενου στο ΚΕΥ Α9 και πας factory settings εκει στο μενου 9-6-04 και μεχρι το9-6-10 ειναι ποσο γρηγορα θα ριχνει πελλετ το 9-6-05 ειναι ποσο ριχνει στ αρχη και μετα το 9-6-06 ειναι για το output 1 και παει με την σειρα μεχρι το 9-6-10 για το output 5 μετα ο αερας καθε του καθε output ειναι απο το μενου 9-6-16 ειναι πως ξεκιναει το επομενο δεν ξερω και μετα παει 9-6-17 για την πρωτη σκαλα μεχρι το 9-6-21 που ειναι για την μεγιστη σκαλα επαναλ;μβανω οτι δενειμαι τεχνικος απλως με τα πειραγματα μειωσα την καταναλωση και αυξησα την αποδοση δεν εχω τελειωσει ακομα ειναι καθαρα πιστευω θεμα πελλετ και αερ παντως μεχρι τωρα παω καλα. Οσο για τον φιλο που ψαχνει αντιπροσωπο ας στειλει mail στην εταιρεια να του πουνε εαν εχει στην περιοχη του
Εγω την εφερα μονος απο Ιταλια γιατι εδω θελουνε να μας σκιζουνε και να μας πουλανε φυκια και μεταξωτες κορδελες ψαχνουμε με εναν πιτσιρικο να καταλαβουμε ολο το προγραμμα πως δουλευει ειναι σχεδον σε ολες τις σομπες τοιδιο φιλικα και χωρις καμμια ευθυνη εγω μεχρι στιγμης παω καλα εαν θελετε πειραματιζεστε εγω 100 και 50 ευρω για ρεγουλες δεν τους τα δινω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia, baggos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65210 από erfesios
Απαντήθηκε από erfesios στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Επισης εχω τροφοδοσια αερα απο εξω νομιζω οτι ειναι καλυτερα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": baggos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65352 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

erfesios έγραψε: Λοιπον χωρις να ειμαι τεχνικος αλλα με πειραγματα μονος μου και λιγο ιντερνετ και τηλ σε εναν τεχνικο ενος φιλου μπαινεις στο τεχνικου μενου στο ΚΕΥ Α9 και πας factory settings εκει στο μενου 9-6-04 και μεχρι το9-6-10 ειναι ποσο γρηγορα θα ριχνει πελλετ το 9-6-05 ειναι ποσο ριχνει στ αρχη και μετα το 9-6-06 ειναι για το output 1 και παει με την σειρα μεχρι το 9-6-10 για το output 5 μετα ο αερας καθε του καθε output ειναι απο το μενου 9-6-16 ειναι πως ξεκιναει το επομενο δεν ξερω και μετα παει 9-6-17 για την πρωτη σκαλα μεχρι το 9-6-21 που ειναι για την μεγιστη σκαλα επαναλ;μβανω οτι δενειμαι τεχνικος απλως με τα πειραγματα μειωσα την καταναλωση και αυξησα την αποδοση δεν εχω τελειωσει ακομα ειναι καθαρα πιστευω θεμα πελλετ και αερ παντως μεχρι τωρα παω καλα. Οσο για τον φιλο που ψαχνει αντιπροσωπο ας στειλει mail στην εταιρεια να του πουνε εαν εχει στην περιοχη του
Εγω την εφερα μονος απο Ιταλια γιατι εδω θελουνε να μας σκιζουνε και να μας πουλανε φυκια και μεταξωτες κορδελες ψαχνουμε με εναν πιτσιρικο να καταλαβουμε ολο το προγραμμα πως δουλευει ειναι σχεδον σε ολες τις σομπες τοιδιο φιλικα και χωρις καμμια ευθυνη εγω μεχρι στιγμης παω καλα εαν θελετε πειραματιζεστε εγω 100 και 50 ευρω για ρεγουλες δεν τους τα δινω


Θα περιμένουμε τα αποτελέσματα του ψαξίματος που κάνεις.Αλήθεια,πόσο πιο φθηνά σου βγήκε η αγορά από Ιταλία μαζί με την μεταφορά;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65435 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Απορώ γιατί έχετε αγοράσει μια σόμπα, χωρίς να εξετάσετε πρώτα εάν αυτός που σας την πούλησε μπορεί να σας υποστηρίξει τεχνικά. :dry:

Άιντε....το να την πάρεις από το e-bay γλυτώνοντας μερικά ευρώ, το καταλαβαίνω. Αλλά να την πάρεις από μαγαζί και να μην ενδιαφερθείς για τα υπόλοιπα [εγγύηση, τεχνικό εγχειρίδιο στα Ελληνικά, ανταλλακτικά, service κτλ] αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Αν και έχω μια υποψία ότι ο κόσμος αγοράζει πολλές φορές σόμπες, με κριτήριο το χρώμα και την εμφάνιση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ