Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61600 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Λυπαμαι που θα το πω αλλα επειδη το εχω νιωσει στο πετσι μου ( καμια σχεση με θερμανση ) " τους φιλους τους διαλεγεις τους συγγενεις οχι"

η μονη λυση σου ειναι να της στειλεις ενα παρομοιο εξωδικο με "τα δικα της"..... γιατι αν τα "δικα της" ειναι κλεισμενοι ημιυπεθριοι κ.λ.π. θα της ερθει πιο ακριβα "το μαλι"...
ΑΥΤΟ ισως την πεισει ισως και με τιποτα "γαλλικα" να εκλογικευθει....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61642 από tzin
Απαντήθηκε από tzin στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

theoilia έγραψε: Το μανιουαλ το έχω στα αγγλικά.Γράψε ένα mail για να σου το στείλω αν θέλεις


Καλημέρα!!!
Προχθες μου πέρασαν την ίδια σόμπα, αλλά το manual είναι στα ιταλικά...
Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έστελνες το αγγλικό...
Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Το email μου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61652 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
ρεα,
Δεν ξέρω αν το έχεις υπόψιν σου αλλά αν η συγγενής σου όντως νομίζει πως θα έχει θέμα στατικό στο μπαλκόνι της (φαντάζομαι αυτό θέλεις να τρυπήσεις) τότε μπορεί να την πείσει ένα μηχανικός που θα της εξηγήσει για την αδιατάρακτη κοπή μπετόν.
Ίσως και αν το έβλεπε κάπου την ώρα που γίνεται.
(googlαρέ το για να δεις τι είναι αν δεν τον έχεις υπόψιν σου)

Το να έχεις τζάμπα ξύλα και να σκέφτεσαι πέλλετ είναι κρίμα.
Και αν δείς εδώ www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...mid=53&limitstart=30
δεν θα σου βγαίνει και πιό φθηνά το πέλλετ από το ρεύμα.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61660 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

tzin έγραψε:

theoilia έγραψε: Το μανιουαλ το έχω στα αγγλικά.Γράψε ένα mail για να σου το στείλω αν θέλεις


Καλημέρα!!!
Προχθες μου πέρασαν την ίδια σόμπα, αλλά το manual είναι στα ιταλικά...
Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έστελνες το αγγλικό...
Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Το email μου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Γεια και χαρά.Καλές καύσεις να έχεις και χωρίς προβλήματα.Στο έστειλα.Αν θέλεις γράφε και εσύ τις εμπειρίες σου από την σόμπα.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61815 από rea1919@yahoo.gr
Απαντήθηκε από rea1919@yahoo.gr στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
δεν θέλω να τρυπήσω τίποτα γιατί απλά δεν υπάρχει μπαλκόνι μόνο παράθυρα εχει απο πάνω απλά δεν αφήνει ούτε να ακουμπήσουμε στον τοίχο της την καμμινάδα
και σκέφτομαι τα πέλλετ λόγω μικρότερης καμινάδας και γιατι έχω την επιλογή να δίνω τα ξύλα μου για πέλλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61834 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
Στεναχωριέμαι λίγο που φεύγουμε από το θέμα του νήματος αλλά δεν μπορώ να μη σου γράψω τις σκέψεις μου Ρεα.
Αφού λοιπόν δεν τίθεται θέμα στατικότητας αλλά πρόκειται για καθαρή παραξενιά και αφού έχεις δυνατότητα για τζάμπα πέλετ τότε έχεις δύο λύσεις.
Α) ακολουθείς τις συμβουλές προλαλήσαντων και πας για εξηγήσεις αλά γαλλικά και καταλήγεις να καις ξύλα.
Β) Αποφασίζεις να καις πέλετ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ (για δικιά σου περισσότερο άνεση) βάζεις φίλτρο σόμπας πέλλετ (όπως σου υπέδειξαν άλλα μέλη σχετικά νήματα). Δεν μπορεί να σου πεί και τίποτα. Στο μπαλκόνι σου θα είναι όλα.
με την λύση Α θα έχεις πιο φτηνό κόστος αρχικής εγκατάστασης και λίγο "μανούρα" για να το πετύχεις.
με την λύση Β θα έχεις κάπως πιο ακριβό κόστος εγκατάστασης ΑΛΛΑ με τζάμπα πέλλετ θα είσαι αρχηγός.
Πολύ μεγαλύτερη άνεση, λιγότερο κουβάλημα, γενικώς θα είσαι πολύ πιο ικανοποιημένη.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ