Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100872 από trelos_panos
Απαντήθηκε από trelos_panos στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
δε το πρόσεξα....επειδή είναι πολύ αξιόπιστα τα Moretti και πλέον επεκτείνονται και στην Ελλάδα πολύ γρήγορα το πρότεινα,έχω σόμπα της μάρκας αυτής και έχουν πάθει πλάκα όλοι :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102061 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
παιδια τελικα οι καμιναδες πως ειναι το σωστο να μπαινουν?οπως αναφερουν οι κατασκευαστες?
με το θυληκο προς τα πανω?οχι τιποτα αλλο αλλα περνανε και μεσα απο στο σπιτι και υπνοδωματιο μην εχουμε τιποτα διαρροες..
και η σταγεναοποιηση γινετε με τι σιλικονη?1200 βαθμους μαυρη? γιατι κοκκινη εγω δεν βρηκα.μπορειτε να με καθαδηγησετε στην αγορα.εκτοσ απο σιλικονη βαζω και σφικτηρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102063 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
την ιδια απορια εχω κι εγω ...κι εχω την εντυπωση οτι οι τζακαδες την βαζουν αναποδα
αν την βαλεις οπως λες πιθανον να χρειαστεις και μια μουφα

για την σιλικονη παντως νομιζω ολοι οι τζακαδες εχουν και τα τεχνικα πολυκαταστηματα
και καποια καταστηματα με βιομηχανικα ειδη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102065 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Οταν λες μουφα τι εννοείς;εμένα το τζάκι έχει έξοδο φ 300 και θα μπουν 5 μέτρα αμονωτης καμιναδας μέσα στο Σπιτι και 2 μετρα έξω μονωμενη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102068 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
στο τζακι πως θα ξεκινησεις με ασερνικο η θυλικο ?
αν το τζακι σου εχει ασερνικο για να βαλεις την καμιναδα με το θυλικο προς τα πανω πιθανον θα χρειαστεις ενα κοματι θυλικο-θυλικο αυτο ειναι η μουφα ενας συνδεσμος δηλ ...αλλα καλυτερα πριμενε να σου απαντησει καποιος στο βασικο σου ερωτημα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102075 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Όταν μπει με το θηλυκό προς τα επάνω οι υγροποιήσεις δεν μπορούν να περάσουν στο σημείο της σύνδεσης και να φθαρούν τα μέταλλα. Σε κάποιες χώρες του εξωτερικού συνηθίζεται να τις περνούν έτσι. Εδώ τις τοποθετούν με το αρσενικό προς τα επάνω και με κατάλληλη σιλικόνη η καμινάδα δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Μια, με τύπο fireseal-p έχει αντοχή 1200° και την απαραίτητη ελαστικότητα. Αν στην εγκατάσταση σου χρησιμοποιηθεί αυτή και γίνει σωστή στεγανοποίηση δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ