Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100368 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

THEOJJ έγραψε: Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά αν έχετε σκοπό να προβάλεις ταινία ενώ το τζάκι είναι αναμμένο τα αποτελέσματα στην εικόνα θα είναι τραγικά, πρόσεξε το θεματάκι αυτό γιατί αλλαγές μετέπειτα θέλουν φασαρία και πιθανόν χρήμα.


απο την ροη του θερμου αερα εννοεις μπροστα απο την εικονα?

εγω θα θεσω δυο θεματακια απλα να τα εχεις υποψη σου

η περσιδα σε τοσο μικρη αποσταση απ το ταβανι ενδεχεται στο μελλον να σου δημιουργησει προβλημα στους σοβαδες
και η περσιδα που θες να βαλεις χωρις να κλεισει η τρυπα φροντισε να κλεισει καλα απ την εξω πλευρα με αφρο πολυουρεθανης πχ για να μην γινει φωλια :)
για το ανοξειδωτο που ρωτησες υπαρχει αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daskman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100369 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Εννοώ ότι όταν βλέπω ταινία στον προβολέα και το νυχτερινό στην κρεβατοκάμαρα 8-10 μετρά στην πλάτη με ενοχλεί, και επειδή το τζάκι σου θα είναι δεξιά γωνία θα σου καταστρέφει την εικόνα από δεξιά προς αριστερά δηλ δεξιά θα βλέπεις θολά και προς τα αριστερά καλύτερα ποτέ όμως καλά. Προβάλω σε πανί εδώ και 7 χρόνια και πιστεύω ότι και τον καλύτερο προβολέα να πάρεις το πρόβλημα θα το χεις 100%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100370 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Σ αυτό φίλε μου έχεις δίκιο.και το έχω σκεφτεί και εγώ..περίπου στις 135 με 140 Ίντζες οθόνη θα αφήσει ένα κενό 10-20 εκατοστά από το ταβάνι η οθόνη ..σκέφτομαι να βάλω περσιδες με κατεύθυνση προς το πάτωμα ώστε να μειωσω όσο μπορώ την θερμότητα στο ταβάνι.θα φτιαξω περσιδα 5 επι 2 μετρα μηκοσ οσο για την εξωτερική περσιδα σαφώς και θα το κλεισω σωστά να μην γίνει και φωλιά η τρύπα θα γίνει με ποτηροτρυπανο.ευελπιστω οτι αν είναι πρόσωπο η περσιδα δεν θα μπορούν να κάνουν φωλιά ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100371 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Ο θερμος αερας δε πειραζει γιατι θα εχει τον τοιχο για οθονη προβολης,αν ειχε πανι σε λιγες ωρες χρησεις θα ζαρωνε απο τη ζεστη.Απλα ο προβολεας θελει συσκοτηση.Παρες ενα φακο απλο και χτυπα στον τοιχο σου μετα ανοιξε ενα φως μικρο κανα προβολακι και θα καταλαβεις οτι ο φακος θα αρχισει να μη φαινετε το ιδιο θα συμβαινει και στον προτζεκτορα.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by THEOJJ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100372 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Αυτό εξαρταται από την φωτεινότητα του προβολεα ποσά lumens είναι .εχω δει προβολεα να παίζει με φως άπλετο απίστευτα.αλωστε ο καθορισμός του προβολεα θα γίνει με τεχνικό που θα κάνει μετρήσεις και με φωτόμετρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100374 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Μη ξεχνας οτι το φως του τζακιου δε θα μοιραζει το φως ομοιομορφα σα μια λαμπα θα ειναι σαν να εχεις λαμπατερ στη γωνια αυτο εννοω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ