Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100354 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Εξέτασε αν είναι εφικτό οι πάνω αεραγωγοί περσίδες - περσίδα να καταλήγουν πάνω από την TV. Θερμοθάλαμο λοξό δηλαδη.
Ισως να βολεύει καλύτερα μιας και θα καλύπτει καλύτερα τις απώλειες από τις μεγάλες γυάλινες επιφάνειες στα αριστερα... ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by lefteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100355 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Δεν έχει αεραγωγους είναι φυσικής ροής και θα βγαίνει ζέστη από
Την περσιδα ψηλά.θελω να μπει κοντά στο ταβάνι για να μην μου κόβει την εικόνα .αλωστε ο θερμόθαλαμος θα είναι 2.5-3 μέτρα τοίχος .το υπόλοιπο θα είναι σκέτη γυψοσανιδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100363 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

daskman έγραψε: ευχαριστω πολυ!!
εχω παρει μονωτικα πυριτικου ασβεστιου 3cm παχος καμποσες πλακες.
περσιδα εννοεις εκτονωσης?

Για το ίδιο πράγμα μιλάμε!
Η θερμότητα του θαλάμου θα εκτονώνεται από την περσίδα 1000 τ.εκ. που θα μπει τέρμα επάνω, στα 10 εκ. από το ταβάνι.


χρειαζεται ?αφου η περσιδα εξαγωγης ζεστου αερα θα ειναι 5-10 ποντους απ το ταβανι.



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100364 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά αν έχετε σκοπό να προβάλεις ταινία ενώ το τζάκι είναι αναμμένο τα αποτελέσματα στην εικόνα θα είναι τραγικά, πρόσεξε το θεματάκι αυτό γιατί αλλαγές μετέπειτα θέλουν φασαρία και πιθανόν χρήμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100365 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια

THEOJJ έγραψε: Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά αν έχετε σκοπό να προβάλεις ταινία ενώ το τζάκι είναι αναμμένο τα αποτελέσματα στην εικόνα θα είναι τραγικά, πρόσεξε το θεματάκι αυτό γιατί αλλαγές μετέπειτα θέλουν φασαρία και πιθανόν χρήμα.

Ψυχεδέλεια :silly: :blink: :woohoo:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100366 από daskman
Απαντήθηκε από daskman στο θέμα Μακρόστενα ενεργειακά τζάκια
Τι εννοείς ;εξαρτάται από τον προβολεα νομίζω και από οτι έχω ψάξει..έχω δει σε αλλα σπίτια κάτι παρόμοιο χωρίς προβλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.291 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ