Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99815 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι

Στελιος1 έγραψε: Δεν χρειαστηκε να παραδεχτω τιποτα. Για αλλη μια φορα δεχουμε κανονικη τακτικη μεθοδικη επιθεση και κυριως αντιστρεφετε το νοημα ολης της διαφωνιας. Ανοιξατε αυθαιτερα θεμα προβαλοντας το ως δικο μου (αυτο δεν αντιβαινει στους κανονισμους του φορουμ? Και ειναι πολυ σοβαροτερο ζητημα, απλα δεν με νοιαζει) μονο και μονο για να με εκθεσετε, γιατι ξερετε οτι κανεις δεν θα διαβασει ολη την διαφωνια μου με τον τας ωστε να καταλαβει, εδω κολλαει και το ανοιγμα δικου μου θεματος.. ενω δεν ειναι δικο μου..! Σοβαρα μπορει να μου απαντησει κανεις σας? Δεν με νοιαζει ρε σεις μπαγασηδες, δεν το καταλαβαινετε αυτο, οσο να κ αν με βγαλετε ''κακο'' οσο κ αν με αδικειτε καταφορα.

Τζάμπα παρεξήγηση... Το θέμα φαίνεται ότι το έχει ξεκινήσει ο dimlyk. O tas ζήτησε να γίνει νέο θέμα για να μείνει το θέμα της παρουσίασης του τζακιού του αποκλειστικά επάνω στο αντικείμενο. Ο συντονιστής, χωρίς να αλλάξει κάτι από τα γραφόμενα, ξεκίνησε το θέμα με δημοσίευση σου και μετά την διαμαρτυρία σου έβαλε ως πρώτη την δημοσίευση του Δημήτρη, ο οποίος πλέον εμφανίζεται ως θεματοθέτης.

ΠΡΩΤΗ ερωτηση (δεν απαιτω απαντηση, ερωτημα προς σκεψη ειναι) γινεται να μαλωνει καποιος μονος του?
Ο τας ενω καταλαβαινε πληρως τι ελεγα συνεχισε μεθοδικα να κανει οτι δεν καταλαβαινει και να αλλαζει τα λεγομενα μου, τι να σας πω..

Ο τας σου απάντησε εδώ

ΔΕΥΤΕΡΗ ερωτηση και εδω απαιτω απαντηση, ολη η διαφωνια δεν ξεκινησε επειδη ειπα οτι ειναι κοτσανα το να μετρας μονον το ενα μεγεθος, μονον την θερμοκρασια δηλαδη? Ε ειναι κοτσανα και αφου ειναι κοτσανα κοτσανα θα συνεχισω να το λεω.

Ποια θερμοκρασία? του εναλλάκτη?
Δηλαδή αν κάποιος μετρήσει την θερμοκρασία στα μαντέμια του τζακιού και την δημοσιεύσει κάνει κάποιο λάθος? Ή το κάνει με σκοπό να παραπλανήσει?



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99817 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι

tas έγραψε: 1. Δεν άλλαξα τίποτα από τα γραφόμενα σου. Copy paste όσα έγραψες έκανα και δε βγάζουν νόημα...
2. Μπορείς να μετρήσεις κυβικά με φυσική ροή; Αν ναι, έχεις δίκιο. Αν όχι, πώς ζητάς να το κάνει κάποιος άλλος;



Μα τι λες! Τι κοπυ και πειστ, επιλεκτικο απο εσενα? Λυσαξες να επιμενεις να μετρησω τα κυβικα σου ενω εχω πει ΕΚΑΤΟ φορες εξ αρχης οτι δεν εχω τροπο! Με δουλευεις, δεν βγαζω αλλο συμπερασμα..
Δεν εχει τελος αυτη η αντιπαραθεση κ ουτε και σκοπο η νοημα.. να συμφωνησουμε σε αυτο τουλαχιστον..
Τα κυβικα παντως που δειχνεις να σηκωνεται το φυλο χαρτι στην φωτο τα μετραω ανετα (δεν χρειαζεται καν μετρηση, οπως αναφερε κ αλλος 300-400 ειναι) αν ισχυει η προσκληση-προκληση. προσεξε μονο να ειναι τα πραγματικα του τζακιου, γιατι κ εγω αν ανοιξω σπιτι μου τ παραθυρακι τ μπανιου περνανε ακομα περισσοτερα (ετσι, χωρις να ανναβει τζακι) . Ολα να ειναι κλειστα στο σπιτι δηλαδη, να δω το χαρτι να σηκωνεται οπως στ φωτο και τοτε ναι, τα μετραω. Του εναλλακτη σου η ροη ομως, επειδη θα ειναι σιγουρα αμελητεα αποκλειεται να μετρηθει παρα μονο απο μετερεολογο με ειδικα οργανα. Σε καθε περιπτωση αν επιμενεις θα ερθω και οχι φυσικα για να μαλωσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99818 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι
Σταυραξ, αμα δεν θετε δεν παιζεστε.. η δεν παιζω αλλο (το ιδιο ειναι).
Ειπα οτι απο μονη της η θερμοκρασια δεν λει ΤΙΠΟΤΑ. Δεν ειπα οτι εκανε καποιο λαθος η καποιο εγκλημα ο ανθρωπος, αυτο το λες εσυ και πραγματικα αυτη τ στιγμη εισαι απαραδεκτος. Ολα αυτα τα μηνυματα και ολη αυτη η αντιπαραθεση προκαλειται απο μερικους και ..στην καλυτερη περιπτωση.. απο την προχειροτητα τους.
Προτεινω να τα σβησουν οι υπευθυνοι γιατι πλεον (ναι και οτι εχω πει εγω) ειναι ολα κοτσανες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99886 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι

Στελιος1 έγραψε:

tas έγραψε: 1. Δεν άλλαξα τίποτα από τα γραφόμενα σου. Copy paste όσα έγραψες έκανα και δε βγάζουν νόημα...
2. Μπορείς να μετρήσεις κυβικά με φυσική ροή; Αν ναι, έχεις δίκιο. Αν όχι, πώς ζητάς να το κάνει κάποιος άλλος;



Μα τι λες! Τι κοπυ και πειστ, επιλεκτικο απο εσενα? Λυσαξες να επιμενεις να μετρησω τα κυβικα σου ενω εχω πει ΕΚΑΤΟ φορες εξ αρχης οτι δεν εχω τροπο! Με δουλευεις, δεν βγαζω αλλο συμπερασμα..
Δεν εχει τελος αυτη η αντιπαραθεση κ ουτε και σκοπο η νοημα.. να συμφωνησουμε σε αυτο τουλαχιστον..
Τα κυβικα παντως που δειχνεις να σηκωνεται το φυλο χαρτι στην φωτο τα μετραω ανετα (δεν χρειαζεται καν μετρηση, οπως αναφερε κ αλλος 300-400 ειναι) αν ισχυει η προσκληση-προκληση. προσεξε μονο να ειναι τα πραγματικα του τζακιου, γιατι κ εγω αν ανοιξω σπιτι μου τ παραθυρακι τ μπανιου περνανε ακομα περισσοτερα (ετσι, χωρις να ανναβει τζακι) . Ολα να ειναι κλειστα στο σπιτι δηλαδη, να δω το χαρτι να σηκωνεται οπως στ φωτο και τοτε ναι, τα μετραω. Του εναλλακτη σου η ροη ομως, επειδη θα ειναι σιγουρα αμελητεα αποκλειεται να μετρηθει παρα μονο απο μετερεολογο με ειδικα οργανα. Σε καθε περιπτωση αν επιμενεις θα ερθω και οχι φυσικα για να μαλωσουμε.


Στέλιο εγώ δεν έχω λόγο να μαλώσω με κανέναν. Απλά θέλω να καταλάβεις ότι από τη στιγμή που δε γίνεται να μετρηθούν τα κυβικά, ήταν λανθασμένη η αρχική τοποθέτησή σου. Με ειρωνικό τρόπο είχες ρωτήσει αν εκτός από θερμοκρασία μέτρησα και κυβικά. Συν τους χαρακτηρισμούς που ακολούθησαν.
Ολα θα κριθούν το χειμώνα. Τι θερμοκρασία θα έχω στο σπίτι και τι θα κάψω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99890 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι

Στελιος1 έγραψε: Σταυραξ, αμα δεν θετε δεν παιζεστε.. η δεν παιζω αλλο (το ιδιο ειναι).
Ειπα οτι απο μονη της η θερμοκρασια δεν λει ΤΙΠΟΤΑ. Δεν ειπα οτι εκανε καποιο λαθος η καποιο εγκλημα ο ανθρωπος, αυτο το λες εσυ και πραγματικα αυτη τ στιγμη εισαι απαραδεκτος. Ολα αυτα τα μηνυματα και ολη αυτη η αντιπαραθεση προκαλειται απο μερικους και ..στην καλυτερη περιπτωση.. απο την προχειροτητα τους.
Προτεινω να τα σβησουν οι υπευθυνοι γιατι πλεον (ναι και οτι εχω πει εγω) ειναι ολα κοτσανες.


Χαμένοι στη μετάφραση.
Άλλα σκέφτεσαι, άλλα γράφεις, άλλα εννοείς, άλλα καταλαβαίνουν όσοι τα διαβάζουν και στο τέλος μένει μόνο η παρεξήγηση. Κρίμα, γιατί με την εμπειρία σου και τις γνώσεις σου μπορείς να προσφέρεις πολλά...


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102992 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Μέτρηση κυβικών αέρα σε τζάκι
Χαμένοι στη μετάφραση.
Άλλα σκέφτεσαι, άλλα γράφεις, άλλα εννοείς, άλλα καταλαβαίνουν όσοι τα διαβάζουν και στο τέλος μένει μόνο η παρεξήγηση. Κρίμα, γιατί με την εμπειρία σου και τις γνώσεις σου μπορείς να προσφέρεις πολλά...[/quote]


Χαμενοι ολοι κ εκτος της ουσιας λεω εγω. Κριμα, κριμα που το θετεις ετσι εσυ γιατι ΞΕΡΕΙΣ την ιστορια αυτου του διαπληκτισμου,καθως και το οτι εξελιχθηκε σε 2 διαφορετικα θεματα και εισαι απαραδεκτος να τα λες αυτα.
Φυσικα και αλλα θα καταλαβουν οσοι τα διαβασουν, αλλα οχι επειδη τα ειπα εγω με περιεργο ακαταλαβιστικο τροπο αλλα επειδη ειναι μοιρασμενη η υποθεση σε 2 θεματα. Η φωτο που ανασηκωνεται το χαρτι ετσι ειναι τοσο ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ (οχι σκοπιμα) που κ εγω ο ΔΗΘΕΝ εμπειρος μπερδευτηκα. Και αφου καταλαβα (ναναι καλα ο Αστερης) το μπερδεμα μου.. διορθωσα οκ! Αυτο εσυ το βαφτισες ως.. Αλλα γραφω, αλλα εννοω, αλλα καταλαβαινουν οσοι τα διαβαζουν και στο τελος μενει μονο η παρεξηγηση ε?
Σαν συντονιστης φταις παρα μα παρα πολυ! Και ξαναλεω και ξανατονιζω οτι δεν ειπα τιποπτα λαθος, λαθος εισαι εσυ. Γιατι πχ, αυριο θα βαλω ενα τζακι καπου και ο πελατης μου θα εχει την απαιτηση το χαρτι να διαλυθει εφ οσον εγω του εβαλα μοτερ και το εχει δει εδω με απλη φυσικη ροη να ειναι σουζα.
Μην δειχνετε οτι ναναι! Κανετε κακο κ οχι καλο. Εν κατακλειδι.. η φωτο με το χαρτι σουζα ειναι παραπλανητικη (ειναι σε αλλο θεμα η φωτο, κ αυτο ακομα ειναι υποπτο). Δεν απευθυνομαι στον καθενα που θα μπει ο ανθρωπος να βρει 5 πληροφοριες, αυτος δεν θα καταλαβει καν την διαφωνια. Αλλα εσυ Σταυραξ δεν ειναι δυνατον να με αναγκαζεις να τα γραφω ολα αυτα.
Μια λεξη υπαρχει, προχειροτητα. Η δευτερη η δικια μου ειναι.. κριμα (ειδες πως συμφωνουμε αμα θελουμε, την υιοθετησα την λεξη σου).
Μια σοβαρη επισημανση θα κανω, οποιος παρουσιαζει τζακι φυσικης ροης και βαζει χαρτι για να μας δειξει ποοοσος πολυς θερμος αερας βγαινει.. Μας κοροιδευει, η κοροιδευει τον εαυτο του για να χαιρεται. Δεν μετριωνται αυτα τα κυβικα γιατι ειναι.. Αμελητεα-μη μετρησιμα. Δεν ισχυριστηκα εγω πουθενα! οτι τ τζακι δεν θα εχει αποδοση. Ε ρε παιδια δειχτε την ρημαδα την αποδοση (αφου εχετε μανια να την δειξετε, αλλιως γιατι η φωτο με το χαρτι?) και οχι χαρτια σουζα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ