Edilkamin - προβλήματα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70881 από vati
Απαντήθηκε από vati στο θέμα Απ: Edilkamin - προβλήματα
Καλημέρα... σκέφτομαι να πάρω το ίδιο τζάκι πρώτη φορά ακούω τέτοια σχόλια θα το ξανά σκεφτώ μαλλον...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70890 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Edilkamin - προβλήματα
να το ξανασφετεις και να ψαξεις αν θες αλαλ τα σχολια να τα βλεπεις με κριτικο ματι
σ ενα φορουμ συνηθως ερχομαστε για παραπονα για βοηθεια σε καποιο προβλημα κλπ
πιο σπανια βλεπουμε καποιον να ερθει και να πει απλα εχω αυτο και ειμαι ενθουσιασμενος :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71972 από vati
Απαντήθηκε από vati στο θέμα Απ: Edilkamin - προβλήματα
To έχω καταλάβει...Να σε καλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77288 από slnzxr
Απαντήθηκε από slnzxr στο θέμα Απ: Edilkamin - προβλήματα
Φιλε μου απο οσα εχω διαβασει εχεις σοβαρα προβληματα στην εγκατασταση σου.

Δεν εχεις διευκρινησει σε ποιο σημειο της καμιναδας εχουν γινει οι καμπυλες των 45 μοιρων..Εαν οι καμπυλες εχουν τοποθετηθει στο λαιμο του τζακιου ειναι δολοφονικη πραξη...Οι καμπυλες τοποθετουνται αφου πρωτα τοποθετηθει ενα κομματι inox καμιναδας 50 cm και πανω σε αυτο τοποθετουμε τις καμπυλες.Εαν τωρα εχουν τοποθετηθει σε αποσταση μεγαλυτερη του 1 μετρου απο το λαιμο του τζακιου ειναι και αυτο λαθος διοτι δεν εχουν την καταλληλη θερμοκρασια για να δημιουργηθει το φαινομενο της καμιναδας.Ελλειψη αερα σιγουρα δεν ειναι αφου σου καπνιζει και οταν ειναι ανοιχτο το τζαμι.Αυτα οσο αφορα το καπνισμα...

Οσο αφορα την αποδοση του τζακιου αν το τζακι δεν αποδιδει υπαρχουν δυο σκελοι...Το πρωτο και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα που το ακουω ειναι το καπελο σου.Τα περιστροφικα καπελα ειναι σαν να βαζεις πετρελαιο σε βενζινοκινητο οχημα και να περιμενεις να παει.Αυτο συμβαινει για τον απλουστατο λογο οτι εκει που το τζακι σου εχει αποδοση 73-75%(τοσο εχει το Acquatondo αν θυμαμε)με το περιστροφικο καπελο του τραβας την θερμοκρασια ολη εξω μηχανικα!ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΑ ΗΤΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΑΠΕΛΑ ΣΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ!!Το δευτερο που βλεπω και δεν μας εχεις διευκρινησει ειναι αν το τζακι ειναι κλειστου δοχειου η ανοιχτου και αν χρησιμοποιεις ΚΙΤ με εναλλακτη θερμοκρασιας.Εαν το εχεις κανει αυτο σε ποση αποσταση απο το τζακι εχει τοποθετηθει ο εναλλακτης??Εχεις κανει θερμιδομετρηση σωματων?Εαν οταν γυρνανε τα νερα το λαμπακι τρεχει για να κατεβει σημαινει οτι δεν αρκουν οι θερμιδες του τζακιου για τα σωματα σου...Μηπως εχεις κανενα μεγαλο μποιλερ νερου χρησης?

Τελος οσο αφορα το θεμα τιμολογησης η οχι των τζακιων απο τα καταστηματα και επειδη και εγω εχω καταστημα με τζακια η μιση ευθυνη ειναι δικη σου και η μιση αυτουνου που στο πουλησε...Ολοι γλιτωσατε..Οχι μονο αυτος...Η νοοτροπια του να αγορασεις κατι χωρις ΦΠΑ περιλαμβανει τεραστια ρισκα και μαλιστα πολλη μεγαλυτερα για τον καταναλωτη.Ειναι η γνωστη φραση...Δεν σε ξερω δεν με ξερεις υποφερω και υποφερεις...Εγω δεν το κανω ποτε αυτο..Προτιμω να χασω δουλεια απο το να τρεχω μετα με τετοια προβληματα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77358 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

με το περιστροφικο καπελο του τραβας την θερμοκρασια ολη εξω μηχανικα!ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΑ ΗΤΕ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΑΠΕΛΑ ΣΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ!!


το σωστό και ο κανόνας λέει αυτό !!αν έχεις όμως απο το λαιμό του τζακιού 3,5 μέτρα καμινάδα και 2*45 αρες γωνίες ενδιάμεσα και δεν μπορείς να πας πιο πάνω τι κάνεις???
μην είστε λοιπόν απόλυτος .
μπορείς να βάλεις ειδικό μοτέρ ελκυσμού ΟΧΙ φτερωτής το οποίο ρυθμίζετε κιόλας έτσι ώστε να μην έχεις απώλειες .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77409 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα Απ: Edilkamin - προβλήματα

slnzxr έγραψε: Τελος οσο αφορα το θεμα τιμολογησης η οχι των τζακιων απο τα καταστηματα και επειδη και εγω εχω καταστημα με τζακια η μιση ευθυνη ειναι δικη σου και η μιση αυτουνου που στο πουλησε...Ολοι γλιτωσατε..Οχι μονο αυτος...Η νοοτροπια του να αγορασεις κατι χωρις ΦΠΑ περιλαμβανει τεραστια ρισκα και μαλιστα πολλη μεγαλυτερα για τον καταναλωτη.Ειναι η γνωστη φραση...Δεν σε ξερω δεν με ξερεις υποφερω και υποφερεις...Εγω δεν το κανω ποτε αυτο..Προτιμω να χασω δουλεια απο το να τρεχω μετα με τετοια προβληματα...




να κανω και εγω μια ερωτηση αφου πουλας τζακια . σε ενεργειακο τζακι παθαίνει ζημια και θελει αντικατασταση το συστημα της πορτας .το τζακι ειναι σε εγγυηση . τα ανταλλακτικο στελνετε απο την μαμα εταιρια

και ερωτω ....

1) αυτο σημαινει σπασιμο γυψοσανιδας . Να υποθεσω οτι θα πληρωσω εγω την καινουργια γυξοσανιδα + στοκαρισμα + βαψιμο +εργασια ?

2)οκ το τζακι ειναι σε εγγυηση και η ζημια ειναι δθσκολη και πολυωρη . θα χρεωθω εργασια ? . ποιος το οριζει αυτο ? ο καθε αντιπρωσοπος / μεταπωλητης η η μαμα εταιρια ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ