Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28134 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

kaptainikos έγραψε: φιλε electrical πολυ καλα εκανες
ολα τα ανοιχτα τζακια, οπως και ολα τα ενεργειακα που καποιοι τα δουλευουν με ανοιχτη την πορτα,
τραβανε αερα μεσα αποτο χωρο του σπιτιου, αυτος ο αερας αναλογα με την εστια, και πολυ περισσοτερο την καμιναδα και το καπελο, τραβανε εξω γυρω στα 300-400 κιβ μετρα αερα την ωρα !!!
αυτος λοιπον ο αερας απο καπου πρεπει να αναπληρωθει
εαν στο σπιτι τα κουφωματα δεν ειναι και πολυ στεγανα, το τζακι τραβαει απο τις χαραμαδες τους
διαφορετικα εαν ειναι στεγανα με λαστιχα, και το σπιτι σφαγιζει,δεν μπορει να τραβηξει απο καπου αυτα τα 400 κιβ , και καπνιζει...




Καλα ρε φιλε καπταιν που τα εμαθες ολα? Ενω στο σπιτι σου ακομα ψαχνεσαι? (το ξερω αυτο και προσεξε αν κατι πεις τι θα ειναι αυτο οκ.)Οι αστοχιες στ ΠΡΟΧΕΙΡΗ κουβεντα πρπει να διορθωνονται! Αλλο ειναι να μπορει ενα τζακι να εχει το μεγαλο πλεονεκτημα να καιει και σαν ανοιχτο και αλλο να εχει την κλασικη δυτροπια της κατηγοριας των Ημιτζακιων και να πρεπει ωποσδηποτε να ειναι η πορτα του κλειστη σαν να ναι μια σομπα. Αν ηταν ετσι μονο ινβικτα απ το λιροι θα επιτρεποταν, κανενα αλλο δεν θα επαιρνε αιζο, μονον αυτα και μαλιστα χωρις Ελληνικουρες πατεντες με μηχανακια κτλ που βαζετε μερικοι!
Προσπαθω εδω και πολυ ωρα να απαντησω στον συνταγματραρχη σας ΤΖΟΥ ΝΕΤ και δεν βρισκω το θεμα αυτο, θεωρω οτι δεν ειναι εκ του πονηρου καμια τρικλοποδια προς εμενα και θα τα πω εδω.
τζου τετοιε.. Δεν θα μιλησω στον πλυθυντικο σε κανεναν με παρατσουτκλι οκ! Αν δεν δω ονομα Ελληνικο, καθαρο, αυθεντικο (ας ειναι και Μητσους, το αγαπαω και το σεβομαι το Μητσους!) για εμενα δεν εχει υποσταση, δεν υπαρχει, ενας.. τρεχα γυρευε.. υπαρχει μονον! Και αν αυτος ο κρυβομενος συνταγματαρχης δε γουσταρει την παρουσια μου εδω ας με ΔΙΩΞΕΙ! Τοτε ειναι που θα νιωσω ελευθερος και θα τα λεω ΠΑΝΤΟΥ! Με παραθεσεις οπως κανετε εσεις και εως τωρα προσωπικα εγω κανεναν δεν εθιξα με τετοιο υπουλο τροπο! Στον πλυθηντικο θα μιλησω μονο οταν νιωσω οτι ο αλλος το αξιζει και οχι γιατι το απαιτησε. Τζου νετ διωξε με και απαιτηστε απ τον ανθρωπο με το προβλημα να παραδεχθει, να ομολογησει, να υπογραψει ακομα, οτι ειναι πεπεισμενος απο εσας οτι δεν βαζει νερα η καπνοδοχος του! Και οτι αν τολμησει να το συλογιστει ξανα αυτο τοτε, ο μεγαλος αδελφος θα τον βρει και τοτε ουε και αλλοιμονο του!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28138 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Στελιο, μαθηματικος ειπαμε εισαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28150 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Στελιος1 έγραψε:

kaptainikos έγραψε: φιλε electrical πολυ καλα εκανες
ολα τα ανοιχτα τζακια, οπως και ολα τα ενεργειακα που καποιοι τα δουλευουν με ανοιχτη την πορτα,
τραβανε αερα μεσα αποτο χωρο του σπιτιου, αυτος ο αερας αναλογα με την εστια, και πολυ περισσοτερο την καμιναδα και το καπελο, τραβανε εξω γυρω στα 300-400 κιβ μετρα αερα την ωρα !!!
αυτος λοιπον ο αερας απο καπου πρεπει να αναπληρωθει
εαν στο σπιτι τα κουφωματα δεν ειναι και πολυ στεγανα, το τζακι τραβαει απο τις χαραμαδες τους
διαφορετικα εαν ειναι στεγανα με λαστιχα, και το σπιτι σφαγιζει,δεν μπορει να τραβηξει απο καπου αυτα τα 400 κιβ , και καπνιζει...




Καλα ρε φιλε καπταιν που τα εμαθες ολα? Ενω στο σπιτι σου ακομα ψαχνεσαι? (το ξερω αυτο και προσεξε αν κατι πεις τι θα ειναι αυτο οκ.)Οι αστοχιες στ ΠΡΟΧΕΙΡΗ κουβεντα πρπει να διορθωνονται! Αλλο ειναι να μπορει ενα τζακι να εχει το μεγαλο πλεονεκτημα να καιει και σαν ανοιχτο και αλλο να εχει την κλασικη δυτροπια της κατηγοριας των Ημιτζακιων και να πρεπει ωποσδηποτε να ειναι η πορτα του κλειστη σαν να ναι μια σομπα. Αν ηταν ετσι μονο ινβικτα απ το λιροι θα επιτρεποταν, κανενα αλλο δεν θα επαιρνε αιζο, μονον αυτα και μαλιστα χωρις Ελληνικουρες πατεντες με μηχανακια κτλ που βαζετε μερικοι!
Προσπαθω εδω και πολυ ωρα να απαντησω στον συνταγματραρχη σας ΤΖΟΥ ΝΕΤ και δεν βρισκω το θεμα αυτο, θεωρω οτι δεν ειναι εκ του πονηρου καμια τρικλοποδια προς εμενα και θα τα πω εδω.
τζου τετοιε.. Δεν θα μιλησω στον πλυθυντικο σε κανεναν με παρατσουτκλι οκ! Αν δεν δω ονομα Ελληνικο, καθαρο, αυθεντικο (ας ειναι και Μητσους, το αγαπαω και το σεβομαι το Μητσους!) για εμενα δεν εχει υποσταση, δεν υπαρχει, ενας.. τρεχα γυρευε.. υπαρχει μονον! Και αν αυτος ο κρυβομενος συνταγματαρχης δε γουσταρει την παρουσια μου εδω ας με ΔΙΩΞΕΙ! Τοτε ειναι που θα νιωσω ελευθερος και θα τα λεω ΠΑΝΤΟΥ! Με παραθεσεις οπως κανετε εσεις και εως τωρα προσωπικα εγω κανεναν δεν εθιξα με τετοιο υπουλο τροπο! Στον πλυθηντικο θα μιλησω μονο οταν νιωσω οτι ο αλλος το αξιζει και οχι γιατι το απαιτησε. Τζου νετ διωξε με και απαιτηστε απ τον ανθρωπο με το προβλημα να παραδεχθει, να ομολογησει, να υπογραψει ακομα, οτι ειναι πεπεισμενος απο εσας οτι δεν βαζει νερα η καπνοδοχος του! Και οτι αν τολμησει να το συλογιστει ξανα αυτο τοτε, ο μεγαλος αδελφος θα τον βρει και τοτε ουε και αλλοιμονο του!


Τέτοια απεγνωσμένη προσπάθεια διαγραφής από ένα φόρουμ δεν έχω ξαναδεί.
Δεν ξέρω ποιος σε κυνηγάει, αλλά μάθε τουλάχιστον να μιλάς.
Ονόματα υπάρχουν στα προφίλ.
Σε έβρισε ή σε έθιξε εδώ μέσα κανείς και δεν το κατάλαβα;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28166 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

KERBEROS έγραψε:

Στελιος1 έγραψε:

kaptainikos έγραψε: φιλε electrical πολυ καλα εκανες
ολα τα ανοιχτα τζακια, οπως και ολα τα ενεργειακα που καποιοι τα δουλευουν με ανοιχτη την πορτα,
τραβανε αερα μεσα αποτο χωρο του σπιτιου, αυτος ο αερας αναλογα με την εστια, και πολυ περισσοτερο την καμιναδα και το καπελο, τραβανε εξω γυρω στα 300-400 κιβ μετρα αερα την ωρα !!!
αυτος λοιπον ο αερας απο καπου πρεπει να αναπληρωθει
εαν στο σπιτι τα κουφωματα δεν ειναι και πολυ στεγανα, το τζακι τραβαει απο τις χαραμαδες τους
διαφορετικα εαν ειναι στεγανα με λαστιχα, και το σπιτι σφαγιζει,δεν μπορει να τραβηξει απο καπου αυτα τα 400 κιβ , και καπνιζει...




Καλα ρε φιλε καπταιν που τα εμαθες ολα? Ενω στο σπιτι σου ακομα ψαχνεσαι? (το ξερω αυτο και προσεξε αν κατι πεις τι θα ειναι αυτο οκ.)Οι αστοχιες στ ΠΡΟΧΕΙΡΗ κουβεντα πρπει να διορθωνονται! Αλλο ειναι να μπορει ενα τζακι να εχει το μεγαλο πλεονεκτημα να καιει και σαν ανοιχτο και αλλο να εχει την κλασικη δυτροπια της κατηγοριας των Ημιτζακιων και να πρεπει ωποσδηποτε να ειναι η πορτα του κλειστη σαν να ναι μια σομπα. Αν ηταν ετσι μονο ινβικτα απ το λιροι θα επιτρεποταν, κανενα αλλο δεν θα επαιρνε αιζο, μονον αυτα και μαλιστα χωρις Ελληνικουρες πατεντες με μηχανακια κτλ που βαζετε μερικοι!
Προσπαθω εδω και πολυ ωρα να απαντησω στον συνταγματραρχη σας ΤΖΟΥ ΝΕΤ και δεν βρισκω το θεμα αυτο, θεωρω οτι δεν ειναι εκ του πονηρου καμια τρικλοποδια προς εμενα και θα τα πω εδω.
τζου τετοιε.. Δεν θα μιλησω στον πλυθυντικο σε κανεναν με παρατσουτκλι οκ! Αν δεν δω ονομα Ελληνικο, καθαρο, αυθεντικο (ας ειναι και Μητσους, το αγαπαω και το σεβομαι το Μητσους!) για εμενα δεν εχει υποσταση, δεν υπαρχει, ενας.. τρεχα γυρευε.. υπαρχει μονον! Και αν αυτος ο κρυβομενος συνταγματαρχης δε γουσταρει την παρουσια μου εδω ας με ΔΙΩΞΕΙ! Τοτε ειναι που θα νιωσω ελευθερος και θα τα λεω ΠΑΝΤΟΥ! Με παραθεσεις οπως κανετε εσεις και εως τωρα προσωπικα εγω κανεναν δεν εθιξα με τετοιο υπουλο τροπο! Στον πλυθηντικο θα μιλησω μονο οταν νιωσω οτι ο αλλος το αξιζει και οχι γιατι το απαιτησε. Τζου νετ διωξε με και απαιτηστε απ τον ανθρωπο με το προβλημα να παραδεχθει, να ομολογησει, να υπογραψει ακομα, οτι ειναι πεπεισμενος απο εσας οτι δεν βαζει νερα η καπνοδοχος του! Και οτι αν τολμησει να το συλογιστει ξανα αυτο τοτε, ο μεγαλος αδελφος θα τον βρει και τοτε ουε και αλλοιμονο του!


Τέτοια απεγνωσμένη προσπάθεια διαγραφής από ένα φόρουμ δεν έχω ξαναδεί.
Δεν ξέρω ποιος σε κυνηγάει, αλλά μάθε τουλάχιστον να μιλάς.
Ονόματα υπάρχουν στα προφίλ.
Σε έβρισε ή σε έθιξε εδώ μέσα κανείς και δεν το κατάλαβα;


Ας ηρεμήσει μια εβδομάδα και αφού διαβάσει το πλήρες βιογραφικό μου να μου μιλήσει όπως του μίλησα και του ζήτησα να μου μιλάει. Αν και δεν νομίζω ότι έχουμε να πούμε τίποτε μεταξύ μας. Τους κανόνες του φόρουμ να ακολουθεί και να σέβεται τους συνομιλητές του.

Το ΒΑΝ εκτός των άλλων για να μη ξανασκεφτεί να αλιεύσει πελάτες μέσα στο energ όπως έκανε παρακάτω
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...8117&Itemid=53#28140

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28753 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Nasikas έγραψε:

sinister έγραψε: Ενημερώστε με ποτε θα έχετε συνάντηση κ πολυ ευχαρίστως να σας φέρω δείγματα απο τα ξυλα. Οξυα δρυς κ λιγα πευκο για αρχη ειναι αυτα που έκαψα κ κάποια κιλα ελιά! Θα ανέβασε φωο κ απο την εξωτερική μεριά της καμιναδας να δείτε Μηπως κ βγάλετε άκρη! Ευχαριστω όλους κ Πάλι!

Κοιτα εδω και έλα.
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=15&Itemid=53#27777

Αν δεν μπορείς, στείλε μου μεηλ Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Αν είσαι στον δρόμο μου, θα περάσω (αν θελεις) να παρω και κομμάτι απο την μουργκα να δω αν μπορει κανενας φίλος να αναλύσει τιποτα


Καλησπερα,δεν καταφερα να ερθω στην συγκεντρωση σας μιας κ ημουν πτωμα,αλλα εχω κατι φωτο που σας χρωσταω απο την καμιναδα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28794 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Οπως βλεπω μαλλον εχεις υγροποιησεις απο τα καυσαερια οπως
και ολοι οι ξυλολεβητες οι απλοι.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ