Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25861 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Ο ηλεκτρονικος πινακας,που μου εχουν τοποθετησει,σου επιτρεπει να επιλεξεις σε ποια θερμοκρασια θελεις να γυρνανε τα νερα,γενικα μου εχουν πει να το βαζω 65-70 C. Μολις τα λαμπακια φτασουν στους 65-70 τοτε ακουγεται κ ο κυκλοφορητης. Η edilkamin παντως μου ειπε οτι αν δεν βαλουμε κιτ δεν θα εχει εγγυηση... για την τριοδη ουτε που μου ειπε κανεις τιποτα.
Οσο για το καπελο,μπορειτε να μου δειξετε τι τυπου πρεπει να βαλω?υπαρχει κανενα λινκ? Αν βαζει νερα δεν θα πρεπει να το αντικαταστησει ο εγκαταστατης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26967 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

sinister έγραψε: Τωρα που "καηκα" εμαθα οτι υπαρχουν κ υγρασιομετρα κλπ κλπ. Απλα να ενημερωσω οτι στο manual λεει στις πρακτικες συμβουλες να χρησιμοποιουμε ξερα ξυλα,δεν ειναι προϋπόθεση για την εγγυηση. Η γιαγια μου ρε παιδια εχει μια στοφα εδω κ 40 χρονια κ δεν εχει παθει τιποτα,και καιει οτι βρει. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο το να λεμε οτι αν καψεις υγρα ξυλα τοτε θα χασεις την εγγυηση σου?
Επισης στο εγχειριδιο μιλαει για ξυλα οποτε η χρηση μπρικετας ειναι απαγορευτικη,πραγμα που αμεσως αμεσως σημαινει οτι ενα υλικο με σιγουρα μικρα ποσοστα υγρασιας δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις.

λογο του οτι τρομοκρατηθηκα επειδη εχω το idro 100
το εψαξα
λοιπον η απαντηση απο ιταλια
πεντακαθαρη ειναι
βαλε και μπικετες
εστειλα email ιταλια σε φιλο που κανει αυτη τη δουλεια
πουλα και τοποθετει τζακια νερου .
και μου απαντησε
το 60% της καταναλωσης στην ιταλια
ειναι μπρικετα !
το προβλημα σου θεωρει οτι ειναι νερα απο εξω
μπουρι καπελο ¨η' κατι αλλο
παντος οχι απο υγρα ξυλα !!!!
εγω παντος εκανα ενα μεγαλο ουφ
περαστικκα ,.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26983 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Ε, μάλλον δεν ξέρει τι θα πει ελληνικό υγρό ξύλο, για αυτό το λέει... :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26986 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
μην νομιζεις οτι ο ιταλικος νοτος διαφερει απο την ελλαδα
παλι βουλγαρικα ξυλα και πελλετ αγοραζουν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27191 από sinister
Απαντήθηκε από sinister στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...
Αυτούς με τις εγγυήσεις δεν τους βρίσκεις πουθενα! Απο τη μια λένε να μην καις κάτι διαφορετικό απο Αυτό που προβλέπεται κ απο την άλλη αααα τα ξυλα έχουν υγρασια κ δεν κάνουν. Δεν Ξέρω τι παίζει τελικα,περιμένω τα πρώτα κρύα για να έρθει ο τεχνικός να δούμε τι γίνεται. Πάντως Αυτό με τις υγροποιησεις κλπ δεν νομιζω ότι πολυ ισχύει γιατι με τα κρύα κατάφερνα κ δούλευα τον κυκλοφορητη συνέχεια, πράγμα που σημαίνει ότι το νερό δεν προλαβαινε να κρυωσει για να έχουμε υγροποιηση κλπ νομιζω δλδ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27742 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Edilkamin Idro 70: πρόβλημα...

aithio έγραψε:

Στελιος1 έγραψε: Προσεξε την καπνοδοχο σου φιλε μου, νομιζω οτι βαζει νερα, δεν υπαρχει προυποθεση δροσου εκει μεσα ωστε να περισευοει τοση υγρασια και να σκουριαζει, μην λετε οτι να ναι, αμα δεν ξερετε δεν υπαρχει κανενας πελεκυς να σας σφαξει αν δεν απαντησετε. Τα υγρα ξυλα για υδραυλικο ειναι ενα θεμα, αλλα κυριως ειναι μια καλη δικαιολογια.. Οσον αφορα την αποδοση εμπλεκονται ζητηματα θερμουδραυλικων και δε λυνονται ετσι στ ποδι.


Στους λέβητες πετρελαίου και αερίου υπάρχει δρόσος...στα τζάκια γιατί δεν υπάρχει;
Και αν δεν υπάρχει γιατί η Nordica έχει άλλη άποψη από σένα μαστροΣτέλιο;





Αυτες τις εξυπναδες οχι σε εμενα, ειδες πολλους λεβητες να σκουριαζουν? Δεν μιλαμε για επικαθησεις απο πισες, σκουριαζει λεμε.. Συμφωνω στο οτι δεν ειμαι ακριβης, διοτι με υδραυλικα τζακια δεν εχω εμπειρια, ειναι αλλωνων (μηχανολογων και θερμουδραυλικων) η ουσια της δουλειας αυτης και οχι του τζακα. Αλλα δεν ειναι δυνατον να πεταγεται ο αλλος και να λεει οτι.. οι υγροποιησεις σκουριασαν τ τζακι! Συμαζευτειτε λιγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ