S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120162 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Λοιπον το λαμακι στραβωσε γιατι δεν ειναι κολημενο πανω σε "βρεχαμενη " επιφανεια και φυσικα εκανε διαστολη λογο θερμοκρασιας ,το εσωτερικο χιτωνιο φουσκωσε στα 1.8 bar γιατι ο κατασκευαστης δεν εβαλε πυρους μεταξυ των χιτωνιων η αν εβαλε ειναι λιγοι και σε λαθος σημεια.
Παρε το σφυρι και κοπανα τη, οταν η πιεση ανεβει θα μεινει εγκυος ξανα, θελει επιπλεων δεσιμο απο σιδηρουργο.
Εν κατακλιδει ειναι θεμα κακου σχεδιασμου του χωρου καυσης και γενικα της κατασκευης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kosmas71

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120314 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Πραγματικα το μονο που φοβαμαι ειναι μην παρω την σομπα στα χερια διαλυθει δηλαδη και τρεχουμε κατα τα αλλα το οπτικο μερος δεν με απασχολει και τοσο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120323 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
ακομα δεν ζητησες να στην αλλαξουν ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120330 από Χρηστος Αγρινιο
Στη φώτο φαίνεται να έχει κόντρα απο μέσα...

αν μπορείς προσπάθησε να τη φέρεις με ενα γρύλο αυτοκίνητου βάζοντας στην απέναντι πλευρά κάποιο κομμάτι ξύλου ώστε να μη σπάσεις το βερμικουλιτη

δεν σου καπνίζει απο το κενό?

επικοινώνησες με τον κατασκευαστή? σίγουρα ειναι δύσκολο να την πας πάλι εκεί αλλά τουλάχιστον αν δεν μπορείς μόνος σου να στη διόρθωναν...

αυτή τη φωτογραφία θα τη δείξω στη γυναίκα μου που ήθελε να αγοράσουμε σόμπα, μου είχε σπάσει τα νευρά όταν της είπα οτι θα τη φτιάξω μόνος μου....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120389 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Η σομπα επιστρεφεται πισω. Γινεται επιστροφη χρηματων. Παω για Βουλγαρικη Prity πλεον και λυπαμαι ειλικρινα γιατι προσπαθησα να στηριξω τον Ελληνα κατασκευαστη και πιστευα οτι θα ημουν καλυτερα. Βλεπω να παιρνω μια Prity FG W20 αν μπορει κανεις να μου πει κατι και γιαυτες γιατι 2 φορες δεν θ'αντεξω να παθω το ιδιο πραγμα ειδικα εν μεσω χειμωνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121740 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Τελικα εγινε την Παρασκευη επιστροφη της σομπας στο εργοστασιο απο οπου και την ειχα προμηθευτει .
Ακουσον ακουσον και ενω ειχαμε συμφωνησει να παρω ολα τα χρηματα μου πισω ο τύπος μου αρχισε και παζαρια.!!
Δεν μπορω να σου δωσω τοσα θα σου δωσω αυτα και τελος. Πιστευω με μεγαλη ψυχραιμια του θυμισα οτι δεν του ζητησα λεφτα οχι μονο για τον υδραυλικο που μου την ξεσυνεδεσε αλλα ουτε και για το φορτηγακι το οποιο αναγκαστηκα να βρω .
Τελικα πηρα 100 ευρω λιγοτερα απο οτι εδωσα γιατι δεν ειχα όρεξη να ασχοληθω παραπανω.
Θα ζητουσα απο καποιους οι οποιοι ειναι διαχειριστες του φορουμ αν θα μπορουσα να αναφερω τον τυπο της σομπας ετσι ωστε να προστατευσω τυχον μελλοντικους αγοραστες γιατι πιστεψτε με δεν ηταν τοσο τα χρηματα οσο η ταλαιπωρια να κουβαλησεις μεσα στο καταχειμωνο μια τετοια σομπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ