melinda idro υδραυλικη σομπα

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166987 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
ΓΡΑΦΕΙΣ Ξαφνικα σε καινουργια σομπα που εχει δουλεψει περιπου 40 ωρες ,σταματησε να δουλευει και δεν μπορει ο τεχνικος να βρει το γιατι. ΤΖΑΜΠΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΠΟΙΟΣ??????????????????ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ :evil: :evil: :woohoo: :woohoo: ?ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ¨¨ΤΕΧΝΙΚΟΣ¨΄!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Δες τε αν ο αισθητηρας καυσαεριων ανεβαζει θερμοκρασια πανω απο 40-50 βαθμους καθως καντε ενα καλο καθαρισμο και ελενξτε αν το σωληνακι υποποιησης να ειναι καθαρο οπως και τον αρχικο χρονο εκκινησης αν ειναι πανω απο 15 λεπτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166988 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Μπες εδω www.lanordica-extraflame.com/en/manuals?...Melinda%20Idro%202.0 κατεβασε το μανιουαλ (εχει και Ελληνικα)διαβασε την ενοτηα ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166989 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Καλημερα,ευχαριστω για τις συμβουλες και για τον χρονο σου,δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα ολα ξεκινησαν οταν εβαλα ενα τσουβαλακι που ειχε μεινει απο περσι απο το πρακτικερ.Μετα τρελαθηκε η σομπα,εβαλα μετα αφου αδειασα την δεξαμενη και αυστριακο αλλα παλι τα ιδια,θα το δοκιμασω ακομη μια φορα και θα παρω ακομη ενα διαφορετικο.
Αν υπαρχει καποιος καλος μαστορας για προταση δεκτη.....δυσκολα τελικα βρισκεις επαγγελματιες...
Εδω αυτος που ηρθε και μου τον συστησαν απο τον ξανθακο στην αρχη μου ελεγε πως μπορει να ειναι στραβος ο κοχλιας και να φταιει αυτο που δεν γυρναει σωστα.Τωρα περιμενω μηπως ερθει καποιος αλλος απο τον Ξανθακο που ειχε ερθει την πρωτη φορα που εγκατεστησα την σομπα,ο οποιος την ειχε ρυθμισει και δουλευε τελεια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166991 από kostasw
Απαντήθηκε από kostasw στο θέμα Re:melinda idro υδραυλικη σομπα
Καλημέρα farmanic.
Βασικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει η σόμπα σού.
Σε ποιο σημείο κολλάει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166993 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
οταν βγαζει το σφαλμα και κλεινει το ποτηρακι της ειναι γεματο πελλετ ?
αν ναι μπορεις να δοκιμασεις να την αναψεις με βαμβακι και οινοπνευμα ...
αν οχι μπορεις να δοκιμασεις να αυξησεις την ριψη πελλετ απο το user menu κατα 10%


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166996 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα Re:melinda idro υδραυλικη σομπα
Καλημερα,δεν κανει εναυση,κατα δικη μου εκτιμηση δεν πεταει την καταλληλη ποσοτητα πελλετ και παει να αναψει αλλα εχοντας πολυ λιγο πελλετ μετα σβηνει και λεει no ignition.Δεν ξερω αν παιζει ρολο το γεγονος πως στην αρχη ενω βγαζει feeeding pellet γραφει για δυο δευτερα ignition μετα παλι feeeding pellet και δεν πεταει την ποσοτητα που πρεπει.Ετυχε φορα που τελικα πηρε και ηταν σε φαση work να σβησει γιατι σταματησε να πεταει πελλετ.Η ειρωνια ειναι πως ειναι καινουργια και ο τεχνικος μου προτεινε και πηρε την πλακετα,την πηγε στο Ξανθακο και περασαν ξανα το προγραμμα μηπως ετσι διορθωνε το προβλημμα αλλα δεν αλλαξε κατι ετσι.Ολα ηταν μια χαρα ,οταν εβαλα ενα περσινο σακι απο το πρακτικερ τοτε που ηταν σε φαση work εσβησε και απο τοτε εχει τρελαθει....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ