melinda idro υδραυλικη σομπα

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167013 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:melinda idro υδραυλικη σομπα
τα στοιχεια που δινεις ειναι αντιφατικα ,,ειτε γυρναει ο κοχλιας ειτε δεν γυρναει καθολου ...το μηνυμα που εβγαλε δεν σημαινει κατ αναγκη αυτο που γραφει ...η σομπα σταματαει να τροφοδοτει και για διαφορους λογους ...αληθεια την δεξαμενη πως την αδειαζεις?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167015 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα Re:melinda idro υδραυλικη σομπα
to ξερω οτι ακουγονται φιλε μου αντιφατικα αλλα ειναι απλα η πραγματικοτητα.Την δεξαμενη την αδειαζω με ενα ποτηρι που σιγα σιγα παιρνω το πελλετ που εχει μεσα και μετα στο κατω μερος αν μεινει ελαχιστο με την σκουπα.Αν ησουν μπροστα την ωρα που προσπαθω να κανω εναυση θα απορουσες και εσυ,εχθες εριξε πελλετ στην εναυση αλλα μικρη ποσοτητα και μετα παλι λιγο με συνεπεια να μην παρει μπροστα και σημερα δεν πεταγε καθολου.Μου γραφετε εσεις οι πιο παλιοι για αισθητηρα καυσαεριων,για θερμοκρασια αυτων και πολλα αλλα ,ομως ο τεχνικος που φωναζω εδω και ενα μηνα ,αν προσεξα καλα δεν εχει ασχοληθει με αυτα....ολο μου ελεγε για το μοτερ του κοχλια,για την πλακετα κτλκτλ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167016 από kostasw
Απαντήθηκε από kostasw στο θέμα Re:Re:melinda idro υδραυλικη σομπα

dimlyk έγραψε: τα στοιχεια που δινεις ειναι αντιφατικα ,,ειτε γυρναει ο κοχλιας ειτε δεν γυρναει καθολου ...το μηνυμα που εβγαλε δεν σημαινει κατ αναγκη αυτο που γραφει ...η σομπα σταματαει να τροφοδοτει και για διαφορους λογους ...αληθεια την δεξαμενη πως την αδειαζεις?

Επειδή αναφέρει ότι πήραν την πλακέτα και την έκανα είτε αναβάθμιση είτε ρεσετ τότε 99% είναι από μη επαρκή τροφοδοσία.
Οι τιμές του εργοστασίου είναι πραγματικά πάρα πολύ μικρές με αποτελεσμα να συμβαίνει αυτό.
Από εκεί και πέρα δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα σου μπορεί όντως να έχει πρόβλημα.

Αν όντως δεν ρίχνει καθόλου τότε τι το ψάχνεις. Αλλάζεις κοχλια και ξεμπερδεύεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kostasw.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167019 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Re:melinda idro υδραυλικη σομπα
το οτι εκαν οτι εκαν στην πλακετα δεν σημαινει οτι αυτη δεν εχει προβλημα ...αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο ... το θεμα της τροφοδοσιας ελεγχεται ευκολα αυξανοντας την αν και το προβλημα τους ειναι ο πολυς αερας κι οχι η λιγη τροφοδοσια ...προσωπικα πειραματιζομουν για 4 χρονια και την ειχα μειωσει κι αλλο χωρις προβληματα .
farmanic δοκιμασε να αυξησεις την ριψη πελλετ οπως γραφει το μανιουαλ και ξεκινα την σομπα στο 4
...αλλα πριν ριξε μια ματια στο μανομετρο και θερμοκρασια νερου
αν δεν θες να ασχοληθεις με το κρυφο μενου ειναι καπως περιορισμενες οι παρεμβασεις
αφου ομως μπορεις να το δεις κατεβασε απο τα εγχειριδια εδω το κρυφο μενου και ριξε συγκρινε τιμες με την δικη σου μπας και δεις καμμια περιεργη διαφορα στις 3 πρωτες κατηγοριες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167020 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Εγω θα ελεγα μιας και δεν το κατεχεις ασε να ερθει ο τεχνικος να το δει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167022 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Καλημερα σας ,κ.Κωστα δεν θα πειραξω το κρυφο μενου γιατι τωρα προσπαθω να μαθω οποτε ας μην κανω κατι που θα ειναι λαθος.Θα περιμενω τον τεχνικο,ομως dimlyk που ειναι το κρυφο μενου που ανεφερες για να το κατεβασω και να το εχω καλου κακου για μελλοντικη χρηση ?
Ο τεχνικος που μου συστησαν μου εχει ηδη φερει καινουργιο μοτερ κοχλια το οποιο και δοκιμασαμε αλλα δεν αλλαξε κατι καθως και καινουργια πλακετα οπου παλι το ιδιο εγινε.Βεβαια στην καινουργια πλακετα δεν εκατσε να ρυθμισει το προγραμμα και μολις ειδε οτι παλι δεν παιρνει ,την εβγαλε και βαλαμε την παλια,
Εχω την αισθηση οτι εσεις εχετε παραπανω γνωσεις απο αυτον,αφου αυτος τσεκαρε αυτα που ανεφερα καθως μου ειπε για το πιεσομετρο και την ρυθμιση του τραβηγματος της καμιναδας.
Θα δοκιμασω αυτο που μου ειπατε στην αρχη για αλλαγη πελλετ με ισως πιο μικροκκοκο αν και νομιζω πως δεν θα επηρεασει λογικα.
Ελπιζω να ερθει ο τεχνικος απο τον ξανθακο που ειχε ερθει την πρωτη φορα.....
Με ενεοχλει να παρακαλας τους τεχνικους....
Αν εχετε να προτεινετε καποιον αλλο τεχνικο που ισως βοηθησει ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ