Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #33085 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Πήγα που λέτε να ρίξω μία ματιά στην έκθεση Home Show 2012 στο ΕΚΕΠ. Κατευθείαν από το αεροδρόμιο από κουραστικό ταξίδι στην Κύπρο.
Απογοήτευση. 3-4 μόνο με θέρμανση, οι 3 είχαν μόνο ξυλόσομπες. Μάλιστα ο ένας μου είπε ότι για να δω pellet να πάω στο κατάστημα του. Μα καλά, πήρε περίπτερο για να παρατάξει μόνο ξυλόσομπες.
Ήταν και ένα περίπτερο που είχε και μία Pellet. Moretti αν θυμάμαι καλά, αλλά ρε παιδιά, ήμαρτον, 1900+ΦΠΑ+ τοποθέτηση για μία 10άρα αερόθερμη; Εντάξει, Ιταλική, αλλά ούτε κανένα design είχε, ούτε φαντάζομαι ότ ιέχει και καμία ιδιαίτερη τεχνολογία.
Δεν ξέρω αν το φθηνό κρέας το τρώνε οι σκύλοι, αλλά σε λίγο στην Ελλάδα δε θα έχουμε ούτε κρέας για σκύλους, οπότε ας βολευτούμε όπως μπορούμε.
Θα εκτιμούσα απαντήσεις από τους δύο επαγγελματίες της Θεσσαλονίκης και το Βόλου που μπαίνουν στον κόπο να μας ενημερώσουν για 2 πράγματα παραπάνω.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34324 από 4x4sc
Απαντήθηκε από 4x4sc στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε:

mega pellet έγραψε:
Διεύθυνση Κλεισθένους 23 και Κάδμου

ΔΗΜΟΣ Αγ. Παρασκευής θέση Σταυρός

Aυτός έχει την 13άρα την δικιά μου μάρκας Grace,δεν έχει την HP22 12KW που θέλω να συγκρίνω... :oops:


φιλε sta1 με λενε Αντωνη σε παρακαλω αν θες στειλε μου το τηλ σου να σε παρω να σε ρωτησω για την σομπα που εχεις γιατι με ενδιαφερει αμεσα Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by 4x4sc.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34336 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Επειδή κι εγώ ψάχνω να πάρω μια σόμπα αερόθερμη και στα τοπικά μαγαζιά βρίσκω κυρίως ιταλικές ή καναδυό κινέζικες σκέφτηκα να παραγγείλω μία εκτός νομού, αυτό που με προβληματίζει είναι κυρίως η μεταφορά της όμως γιατί μ' εναν που επικοινώνησα μου πε ότι θα πρέπει να πάω εγώ να την πάρω απ την μεταφορική και να φροντίσω να την ανεβάσω στο σπίτι, διόρωφη μονοκατοικία. Δυστυχώς όμως δεν έχω αυτή την δυνατότητα και δεν θέλω να ρισκάρω να την παραγγείλω και μετά να ψάχνω τρόπο πώς θα την βάλω στο μέρος της γιατί για το πέρασμα θα βολευτώ μ' εναν γνωστό υδραυλικό.
Μήπως έχετε καμιά πρόταση ή να προτιμήσω κανεναν τοπικό έμπορο που θα μου παρέχει αυτή την ευκολία?
Ευχαριστώ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34341 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Καλημέρα σας,

Πρώτα απόλα για να μπορέσουμε να δώσουμε απάντηση , καλό θα είναι να έχουμε ένα σχέδιο του σπιτιού σας. Αναφέρομαι σε οποιονδήποτε θέλει μια επίσημη απάντηση και σκέφτεται τη θέρμανση με σόμπα πέλλετ.
Επίσης να ξεκαθαρίσω χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση ότι έχουμε τα μεταφορικά των σομπών μας , δωρεάν μέχρι τις αποθήκες της μεταφορικής που συνεργαζόμαστε στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη.
Επίσης έχουμε στις περισσότερες πόλεις της Ελλάδας αντιπροσώπους που σημαίνει ότι μπορείτε να την πάρετε και απο εκεί και να αναλάβουν την μεταφορά και την εγκατάστασή της.

Εχει διαφορά να ρωτάτε πως στελνουμε τη σόμπα , απο το πως μπορείτε να αγοράσετε μια σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34342 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ειχα το ιδιο προβλημα.
Ομως κανονισα με τον πωλητη να τις στειλει με μεταφορική εταιρεία που μπορουσε να παραδωσει ( με εξτρα κοστος βεβαιως για το κομματι απο το πρακτορειο μεχρι εμενα - το κοστος μεχρι το πρακτορειο ηταν δικο τους μεσα στην τιμη ) στο σπιτι μου.
Ωπερ και εγενετω..

τωρα αν τους δωσεις και κατι στε αυτους που θα στην φερουν δε νομιζω να μην στην ανεβασουν...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34346 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, το θέμα μου δεν ήταν το οικονομικό στα μεταφορικά αλλά στο πρακτικό μέρος όπως καταλαβαίνετε απλά σκεφτηκα πως αν έτσι λειτουργούν οι παραγγελειες εκτός νομού να μην ψάχνω άδικα.
ΥΓ. κ. Μοσχάλη δεν υπονόησα ότι η επικοινωνία ήταν με την εταιρία σας, αν και προσπάθησα πολλές φορές σήμερα τα τηλεφωνά σας ήταν κατειμμένα...μάλλον κοντευουν τα κρύα και έπεσε δουλειά. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.206 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ