Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32472 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
strati1

To ηελκτροκινητο καναλι αερα ειναι αυτο που ακους ενα μοτερ εξαερισμου που το βαζεις μεσα στο σπιτι για να μεταφερει θερμο αερα απο τα δυσκολα σημεια παραπερα
δεν το εχω δοκιμασει ακομα μιακαι εδω κατω πηγαινουμε ακομα για μπανια και σομπα δεν εχω καψει ακομα
αν τυχον δω οτι εχω θεμα λογω ενος χαμηλομενου δοκαριου θα προχωρησω και βλεπουμε !

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32636 από stratri1
Απαντήθηκε από stratri1 στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Κάτι σαν αυτό marex.skroutzstore.gr/p.Axonikos-exaeris...600-m3-h.442366.html δηλαδή;
Δεν ακούγεται άσχημο. Το έχει δοκιμάσει κάνεις;;;

Πας για μπάνιο ακόμα ε;;;; B) τυχεράκια.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by stratri1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32716 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

stergiosbik έγραψε:

Moschalis έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Δεν βλέπουν τους Ιταλούς ;
ΟΥΡΣΟΥΛΑ - ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ- ΠΑΛΟΜΑ - ΤΖΕΝΙΦΕΡ κλπ θα ονόμαζα τις σόμπες μου αν είχα προχωρήσει πριν χρόνια σε εισαγωγή απο Κινα.


Είναι ένα θέμα που βρίσκεται υπο συζήτηση. Δοκιμάζουμε τα ονόματα, προς το παρόν.
Αλλη χάρη έχει να λές έχω την Κλαούντια σπίτι μου και με ζεσταίνει κάθε βράδυ, και άλλο να λες έχω την HP60.

Υ.Γ. Θα ψάξω να βρώ μια παλιά διαφήμιση που είχαμε κάνει για το Γιάννη όταν ήταν έτοιμος για εγκεφαλικό τότε με τις Grace. To κειμενάκι έλεγε πάνω κάτω: "Τέσσερα νέα μοντέλα σε περιμένουν.... Είναι καυτές , αρκεί να βρείς το κουμπί τους. Θα σε ζεσταίνουν τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις τις δυο τρύπες....." :lol: :lol:
Του είχα κάνει και βιντεάκι.... Για να χαλαρώνουμε και λίγο την ατμόσφαιρα.

Καλή σας μέρα.


Ρε σεις με την ξενομανια σας μεσα!!! :evil:
Να βαλετε υπεροχα αρχαιοελληνικα ονοματα οπως Αρτεμις,Αθηνα,Αριαδνη,Λυδια,Αφροδιτη,Κασσανδρα κτλ!
Αν παλι θελετε βαζετε κ νεοελληνικα οπως Γκολφω,Μαριγουλα,Ασημω κτλ :lol: :lol: :lol:


Συμφωνώ απόλυτα, εδω οι Ιταλοί μας έχουν κατακλέψει τα Ελληνικά ονόματα στις σόμπες τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32730 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

ACIDBLACK έγραψε: Παρεληφθει και βρισκεται στο μπαλκονι ..δεν χωραγε απο την σκαλα και την ανεβασα με γερανο στον δευτερο ..ψαχνω ακομα ποτηροτρυπανα μπα και γλυτωσω την λυπητερη των 50 ευρω το σετ ...
μπορει καποιος να μου πει με το σετ καμιναδας τι καπνο βγαζει ?
πελλετ απο ξυλο ελιας εχει καψει κανεις?


Εάν το ξύλο ελιάς δεν εμπεριέχει φύλα (λίγο δύσκολο) και η υγρασία είναι κατάλληλη (8%) τότε έχει πολύ καλή θερμιδική απόδοση, αλλά αφήνει λίγη στάχτη παραπάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32892 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Η σκέψη της Pellet με τυραννάει από πέρσι και ενώ ήμουν έτοιμος να βάλω ένα ακόμη κλιματιστικό στο σαλόνι (το 18άρι που έχω δεν καλύπτει στο πολύ κρύο), να σου η διαφήμιση του Leroy που μου άλλαξε τα σχέδια.
Όχι, δε θα πάρω από το Leroy. Θέλω αυτός που πουλάει να γνωρίζει τί πουλάει, αφού δε γνωρίζω εγώ.
Θέλω να ρωτήσω κάτι τους δύο βασικούς επαγγελματίες που μας διαφωτίζουν. Έχω να θερμάνω έναν ενιαίο χώρο περίπου 170m3 σαλόνι κουζίνα. Ο χώρος έχει απώλειες γιατί έχει 2 επάλληλες μπαλκονόπορτες, 1 ανοιγόμενη και ένα παράθυρο. Επίσης το σπίτι που έχω μεσοτοιχία είναι άδειο, άρα μη θερμαινόμενο. Η χαριστική βολή είναι ότι είμαι στον 1ο με πυλωτή.
Πόσα kw σόμπα θέλω για άριστη ισορροπία κατανάλωσης - θέρμανσης; Σημειώνω ότι δε θα μπει στο κεντρικό σημείο του σαλονιού, που θεωρητικά θα μπορούσε να σπάει λίγο τη θερμοκρασία και προς το διάδρομο που οδηγεί στα 3 υπνοδωμάτια, γιατί εκεί θα είναι σε χώρο που παίζουν τα παιδιά μου και φοβάμαι μην καούν. Θα μπει σε γωνία. Για τα δωμάτια θα συνεχίσω με τα κλιματιστικά.
Τέλος, αν το επιτρέπουν οι κανονισμοί, μπορούν να μου πουν οι 2 επαγγελματίες αν είναι ετοιμοπαράδοτα τα μοντέλα που θεωρούν κατάλληλα για το χώρο μου; Είμαι Αθήνα αλλά θα ανέβω στη Θεσσαλονίκη την επόμενη εβδομάδα για δουλειές, άρα αν καταλήξω, να μπορώ πιθανώς να τη φορτώσω από Θεσσαλονίκη ή από Βόλο και να την φέρω σπίτι (φαντάζομαι να χωράει σε ένα punto με ριγμένα τα καθίσματα).
Ελπίζω σε διαφωτιστική απάντηση γιατί θέλω να πάρω αλλά κουράστηκα να ψάχνω, να ακούω γα ιταλικές μεν, πανάκριβες δε και για κινέζικες που ίσως παίζω κυρίως με την ασφάλεια τους και δευτερευόντως με την απόδοση και την αξιοπιστία τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32976 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Pani έγραψε: Η σκέψη της Pellet με τυραννάει από πέρσι και ενώ ήμουν έτοιμος να βάλω ένα ακόμη κλιματιστικό στο σαλόνι (το 18άρι που έχω δεν καλύπτει στο πολύ κρύο), να σου η διαφήμιση του Leroy που μου άλλαξε τα σχέδια.
Όχι, δε θα πάρω από το Leroy. Θέλω αυτός που πουλάει να γνωρίζει τί πουλάει, αφού δε γνωρίζω εγώ.
Θέλω να ρωτήσω κάτι τους δύο βασικούς επαγγελματίες που μας διαφωτίζουν. Έχω να θερμάνω έναν ενιαίο χώρο περίπου 170m3 σαλόνι κουζίνα. Ο χώρος έχει απώλειες γιατί έχει 2 επάλληλες μπαλκονόπορτες, 1 ανοιγόμενη και ένα παράθυρο. Επίσης το σπίτι που έχω μεσοτοιχία είναι άδειο, άρα μη θερμαινόμενο. Η χαριστική βολή είναι ότι είμαι στον 1ο με πυλωτή.
Πόσα kw σόμπα θέλω για άριστη ισορροπία κατανάλωσης - θέρμανσης; Σημειώνω ότι δε θα μπει στο κεντρικό σημείο του σαλονιού, που θεωρητικά θα μπορούσε να σπάει λίγο τη θερμοκρασία και προς το διάδρομο που οδηγεί στα 3 υπνοδωμάτια, γιατί εκεί θα είναι σε χώρο που παίζουν τα παιδιά μου και φοβάμαι μην καούν. Θα μπει σε γωνία. Για τα δωμάτια θα συνεχίσω με τα κλιματιστικά.
Τέλος, αν το επιτρέπουν οι κανονισμοί, μπορούν να μου πουν οι 2 επαγγελματίες αν είναι ετοιμοπαράδοτα τα μοντέλα που θεωρούν κατάλληλα για το χώρο μου; Είμαι Αθήνα αλλά θα ανέβω στη Θεσσαλονίκη την επόμενη εβδομάδα για δουλειές, άρα αν καταλήξω, να μπορώ πιθανώς να τη φορτώσω από Θεσσαλονίκη ή από Βόλο και να την φέρω σπίτι (φαντάζομαι να χωράει σε ένα punto με ριγμένα τα καθίσματα).
Ελπίζω σε διαφωτιστική απάντηση γιατί θέλω να πάρω αλλά κουράστηκα να ψάχνω, να ακούω γα ιταλικές μεν, πανάκριβες δε και για κινέζικες που ίσως παίζω κυρίως με την ασφάλεια τους και δευτερευόντως με την απόδοση και την αξιοπιστία τους.



ωρε αδερφε ολλα τα στραβα και τα αναποδα τα εχεις εσυ στο σπιτι σου γαμωτο

παρετους 1 τηλεφωνο και θα σου πουν επιτοπου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.295 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ